Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Mercedes E-Class W 214: традиції та сучасність

Е-клас десятиліттями був основною моделлю компанії Mercedes-Benz. Восени до дилерських центрів надійде нове покоління. Але найбільші сюрпризи вже не під капотом, а в цифровому світі. 

Мабуть, жоден класичний седан не символізує автомобільний бізнес-клас більше, ніж Mercedes E-Class – і так було протягом багатьох поколінь. Завдяки своєму типовому силуету  консервативний за дизайном E-клас –  еталон в сегменті з точки зору безпеки, технологій і комфорту. Попередники, такі як “Ponton”, “Tail Fin”, “Stroke Eight” або “W 123”, проклали шлях до успіху.

Коли восени цього року нове покоління E-Class, що має внутрішню назву W 214, з’явиться в салонах дилерів, це все ще буде традиційний бізнес-седан – еволюційно вдосконалений і безпомилково “Мерседес”. Однак невелика революція зустрічає кожного, як тільки він відкриває двері. Кокпіт не лише випромінює розкіш та елегантність, але й є одним з найсучасніших у галузі, коли мова йде про підключення та цифровізацію.

Однак старшим покупцям E-Class, які не виросли зі смартфонами та ноутбуками, не варто боятися, що вони будуть приголомшені; розробникам Mercedes вдалося зробити елементи керування логічними та майже інтуїтивно зрозумілими. Центральним елементом залишається великий сенсорний екран в центрі приладової панелі, який чудово відображає інформацію і надзвичайно швидко реагує на виклик пунктів меню. Вперше з’явився навіть екран з боку пасажира (додаткова опція). Якщо під час руху на ньому демонструються фільми, а водій з цікавістю мружиться, дисплей затемнюється.

Потенціал третього покоління системи MBUX (Mercedes-Benz User Experience) майже неймовірний. Багато чого з цього, ймовірно, ніколи не буде використано або відкинуто як “прибамбас”. Але Mercedes залишає все це на розсуд клієнта. Ви не зобов’язані, але можете. Наприклад, ви можете змусити навколишнє освітлення змінюватися в такт музиці або вивести свій пульс на екран через Apple Watch. Якщо система виявить порушення, вона запропонує програму відпочинку з масажем, музикою та спеціальними ароматами. Zoom стане в нагоді для бізнес-клієнтів. Додаток дає можливість брати участь у відеоконференціях, перебуваючи в дорозі.

Голосове управління для простоти експлуатації

Для тих, кому кнопки, іконки та перемикачі здаються надто громіздкими в управлінні, відповідь – голосове керування. В E-Class воно досягає рівня спілкування, який не має аналогів ніде. Можливі навіть команди “і”. “Відвези мене до аеропорту Франкфурта і, будь ласка, увімкни підігрів сидінь”. Навіть “Гей, Мерседес” для активації більше не потрібен. Достатньо просто промовити. І звичайно, в епоху штучного інтелекту (ШІ) цього не повинно бракувати в новому Mercedes. Наприклад, якщо ви щоранку в’їжджаєте на територію заводу через один і той самий шлагбаум, бокове вікно автоматично опускається саме в цій точці, щоб ви могли піднести чіп-карту до зчитувача.

Незважаючи на всю електроніку, діджиталізацію та програмне забезпечення, E-Class також має багато чого запропонувати під капотом. Всі двигуни електрифіковані, або як м’який гібрид (e-boost при прискоренні), або як плагін-гібрид (акумулятор підзаряджається через розетку). Запас електричного ходу останнього наразі становить понад 100 кілометрів. Гібриди з можливістю підзарядки спочатку будуть доступні лише у поєднанні з дволітровим чотирициліндровим бензиновим двигуном. Вони називатимуться E 300 e та E 400 e і матимуть потужність 230 кВт / 313 к.с. або 280 кВт / 380 к.с. В обох випадках електродвигун забезпечує додаткові 95 кВт / 129 к.с. На початку 2024 року Mercedes також запропонує E-клас у вигляді дизельного плагін-гібрида.

Модель початкового рівня в серії W 214 – це E 200 з потужністю 150 кВт / 204 к.с. і додатковими 17 кВт / 23 к.с., що генеруються системою E-boost. Те ж саме стосується E 220 d, єдиної дизельної моделі на сьогоднішній день. Він виробляє 197 кВт/268 к.с. і, ймовірно, залишиться найкращим варіантом для водіїв, які часто їздять, тим більше, що Mercedes заявляє про витрату палива лише 4,8 л/100 км (стандарт WLTP).

Наступного року з’являться бензин і дизель

Однак він не залишиться з чотирма циліндрами. Для цього E-Class має занадто глобальне позиціонування. Наступного року Mercedes додасть бензиновий та дизельний двигуни, обидва з яких є трилітровими шестициліндровими моделями і позначаються E 450 та E 450 d відповідно. За винятком E 200, всі версії можна замовити з повним приводом (4Matic). 9-ступінчаста автоматична коробка передач завжди є стандартною.

Комфорт водіння – один з головних пріоритетів Mercedes. Можна з упевненістю стверджувати, що E-Class ковзає по дорозі так плавно, як навряд чи може бути приємніше в цьому сегменті. Якщо ви замовляєте пакет Technology, в колісних арках працює пневматична підвіска з регулюванням рівня. Також інтегрована система рульового управління заднім мостом. Вона зменшує радіус розвороту на 90 сантиметрів, що має бути особливо помітно на парковках.

Традиційно Mercedes E-Class випускається в кузові седан. Кількома тижнями пізніше і все ще наприкінці цього року з’явиться варіант універсал (Estate). На 2024 рік запланована трохи вища версія Т-моделі All-Terrain. Дві похідні AMG, E 53 і E 63, також з’являться у 2024 році і завершать серію. Mercedes не оголосить ціни до літа, коли буде відкрита книга замовлень. Завдяки покращеному стандартному обладнанню в порівнянні з поточною моделлю, E 200, ймовірно, буде коштувати щонайменше від 55 000 євро.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.