Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Метод Айві Лі – як досягти вершини продуктивност


У 1918 році Чарльз Шваб був одним з найбагатших людей у світі. Швабу належала компанія Bethlehem Steel Corporation – найбільша корпорація з виробництва кораблів і друга по виробництву сталі в США. Томас Едісон називав Шваба «майстерним ділком» – той постійно шукав можливість досягти більшого і перемогти конкурентів.

1918 року в спробах збільшити продуктивність своєї команди, Шваб організував зустріч з відомим консультантом Айві Лі.

На той момент, Лі був успішним бізнесменом і піонером у сфері PR. Згідно історії, Шваб привів Лі у свій кабінет і сказав: «Покажи мені спосіб робити більше». Лі відповів: «Дай мені 15 хвилин наодинці з кожним з твоїх топ-менеджерів». На питання Шваба про те, скільки це буде йому коштувати, Лі сказав: «Ніскільки, але коли через три місяці ти побачиш результат, випиши мені чек на будь-яку суму».

Метод Айві Лі

За ці 15 хвилин Лі пояснив кожному з топ-менеджерів свій метод досягнення максимальної продуктивності:

1.У кінці кожного робочого дня запишіть 6 найважливіших речей, які необхідно виконати завтра. Обов’язково не більше 6.

2. Розставте ці завдання за пріоритетом.

3. Прибувши на роботу на наступний день, сконцентруйтеся тільки на першому завданні. 

4. Працюйте над ним до тих пір, поки не закінчите і потім переходьте до наступного.

5. Виконуйте завдання по списку в такий же спосіб. У кінці дня перенесіть будь-які незавершені завдання на наступний день.

Повторюйте процес кожен день

Стратегія здається простою, але Шваб і команда вирішили її випробувати. Через три місяці Шваб був настільки задоволений прогресом, що знову покликав Лі в офіс і виписав йому чек на $ 25 000.

$ 25 000 в 1918 році еквівалентні $ 400 тисячам зараз. Метод Айві Лі, який полягає в розміщенні пріоритетів у список завдань здається банально простим. Що робить його настільки ефективним?

Важливість пріоритетів

Підприємець Джеймс Клір вважає, що метод Лі об’єднує у собі кілька концепцій і хороший з наступних причин.

Досить простий, щоб працювати

Основна критика подібних методів полягає у тому, що вони занадто прості. Вони не враховують всіх складнощів і нюансів, що виникають у житті. «Так, неприємності і несподівані відволікання виникають, але намагайтеся їх ігнорувати і повертатися до завдань максимально швидко», – говорить Клір.

Змушує приймати рішення

У цифрі 6 навряд чи є якась магічна сила. 6 завдань на кожен день можна без проблем замінити на 5 або 7. Але визначення головних завдань дозволяє накласти обмеження на самого себе. Метод Лі дуже схожий на правило Уоррена Баффета «25-5», згідно з яким потрібно виділити 25 кар’єрних цілей, а потім вибрати з них 5 і досягти їх.

Прибирає початкові сумніви

У завершенні завдання найскладніший етап – почати його. Метод Лі змушує вибрати основне завдання на наступний день за ніч до цього. Потім ви приходите на роботу і відразу ж знаєте, що потрібно робити.

Каже «Ні» багатозадачності

Сучасне суспільство любить багатозадачність. Міф про те, що вона допомагає досягати кращих результатів, все ще досить популярний. Але це не правда. Чим менше пріоритетів, тим краще буде виконана робота. Дослідження показують, що експерти в усіх сферах – атлети, художники, вчені, директора – працюють краще, якщо сконцентровані на чомусь одному. Причина проста: не можна бути найкращим у чомусь одному, якщо витрачати свій час на 10 різних завдань.

Джерело: ain.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.