Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тиск із боку колег краще мотивує, аніж гроші


РБК Daily опублікувало цікаву замітку про дослідження “Peer-based control in self-managing teams: Lining rational and normative influence with individual and group performance” мотивації в бізнес-коледжі ім. Генрі Тіппі (Henry B. Tippie College of Business) Університету Айови. Дослідження провів професор Грег Стюарт (Greg Stewart) з колегами.

У дослідженні взяли участь 587 робітників з фабрик і заводів (з трьох підприємств), які були розбиті на 45 команд. Учасникам експерименту було необхідно розподілити певну суму грошей як підвищення заробітної плати серед членів своєї команди.

Американські вчені провели дослідження, під час якого дійшли висновку, що почуття прихильності серед співробітників є кращим стимулом, ніж гроші. На думку фахівців, людям важливіше повагу серед колег, ніж фінансову винагороду.

Вчені виявили, що співробітники різних фірм демонструють вищу продуктивність, якщо вони є згуртованою командою.

Тиск з боку колег представляє собою величезну рушійну силу, яка часом працює набагато ефективніше, аніж гроші“, – сказав пан Стюарт.

Вивчивши розміри компенсацій, фахівці прийшли до висновку, що співробітники швидше подбають про те, щоб не розчарувати своїм рішенням колег, ніж про власне збагачення. Іншими словами, робітники не намагалися виділити собі велику суму, тому що гроші не були головним інструментом їх мотивації.

Проте цей принцип працює тільки у тому випадку, якщо члени колективу знаходяться в хороших відносинах. У разі, якщо колеги не піклуються один про одного, на перший план виходить матеріальна зацікавленість

Командний дух слугує людям основним мотивуючим фактором у підвищенні продуктивності. Тому згуртованість серед колег приносить більше користі, ніж метод” батога і пряника “, – говорить один з авторів дослідження, доктор наук Техаського університету агрокультури та машинобудування Стівен Котрайт.

Є люди, які сприйнятливіші тільки до фінансової мотивації і їх марно мотивувати “грамотами”, “званнями” або “окремими кабінетами”. А є, навпаки, співробітники для яких важлива “публічна оцінка їх успіхів і досягнень”.

Мотиваційні програми марно запускати в компанії, якщо:

  • “мінлива” і “сіра” зарплата;
  • “мобінг” і “улюбленці” домінують у корпоративній культурі “де факто”;
  • “декларовані правила для всіх” і поведінка керівництва сильно розрізняються;
  • “підрозділи” роз’єднані і “воюють” за “Хто важливіший”.

Джерело: www.michelino.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.