Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Наскільки швидко виводиться з організму алкоголь?


Відмовитися від вживання спиртних напоїв під час торжества або дружніх посиденьок досить складно, тому якщо ви не хочете на ранок картати себе за слабкодухість і страждати від похмілля, то важливо знати міру і не перебрати зайвого в процесі святкування. Але, як відомо, безпечних доз спиртного не буває, оскільки деякі люди навіть від 20 г сухого вина відчувають себе погано, а інші, випивши пляшку міцного напою, не відчувають нічого, крім легкого сп’яніння. Якщо ви належите до першої групи людей, то вам вживати спиртне категорично забороняється.

Для початку давайте розглянемо, як відбувається процес виведення продуктів розпаду спиртних напоїв з організму. Отже, алкоголь покидає наше тіло двома способами: в чистому вигляді і шляхом окислення. Що це означає?

У чистому вигляді невелика частина спирту (приблизно 10-30%) виводиться через випаровування шкіри, легені та нирки. До речі, експрес-тест на алкоголь, який проводять співробітники ДАІ, заснований саме на таких показниках. В процесі окислення спирт виводиться завдяки інтенсивній роботі печінки. Цей орган здатний утилізувати алкоголь з організму на 70-90%. Однак при регулярному вживанні спиртних напоїв клітини печінки виснажуються і не виконують свою роботу в повній мірі, що в результаті призводить до руйнування її тканин і цирозу.

Щоб визначитися, скільки часу організму необхідно на утилізацію алкоголю, важливо враховувати наступні показники: вага людини, стан її здоров’я і міцність вживаних напоїв. Як правило, спиртне з організму чоловіків виводиться зі швидкістю 01-015 проміле в годину, з жіночого – 0,085-0,1 проміле. При цьому коли кількість спирту в крові досягає критичного рівня, то швидкість виведення отрути збільшується до 0,26 проміле в годину. Ви вже здогадалися, що у здорових людей процес виведення алкоголю з організму відбувається швидше. Для жінок показники часу збільшують на 20%. Як вже було сказано раніше, кожен з видів спиртних напоїв виводиться з крові через різні проміжки часу: 100 г горілки – 4,5 години; 100 г пива – 30-40 хвилин; 100 г шампанського і червоного вина – 1,5 години; 100 г коньяку – 5 годин; 100 г портвейну – 3-3,5 години. Важливо врахувати, що наведені дані розраховані для чоловіків, чия вага складає в середньому 80 кг. Якщо ви важите 60-75 кг, то кількість випитого слід помножити на 0,77; а дівчатам з показниками ваги від 40-60 кг дозу випитого напою потрібно помножити на 0,53.

Однак і цей результат становить лише приблизні цифри з огляду на те, що кожен організм індивідуальний. Крім того, не забувайте, що навіть після закінчення зазначеного часу водити автотранспорт і займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, не варто, оскільки алкоголь продовжує негативно діяти на нервову систему і судини головного мозку. Саме тому в стані похмілля людина відчуває важкість у голові і тілі, погіршення зору та інші неприємні симптоми. Так що сідати за кермо протягом доби після вживання навіть невеликої кількості спиртного не рекомендується. У крайньому випадку, постарайтеся прискорити процес виведення алкоголю з крові, вживаючи велику кількість рідини (чай, відвар ромашки). Контрастний душ, прогулянки на свіжому повітрі, глибокий сон – все це допоможе швидко прийти в себе і вивести токсини з організму.

Наскільки швидко виводиться з організму алкоголь?

Ну, а щоб не шукати відповіді на запитання, скільки часу знадобиться організму, щоб впоратися з алкоголем, намагайтеся вживати спиртні напої якомога рідше і в міру.

Бережіть себе і будьте здоровими!

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.