Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Навчання по-дорослому: 7 корисних порад


Чого хочуть співробітники? Щоб їх залишили у спокої і дали займатися справою. Адже поки співробітник для галочки проходить черговий курс, у його поштовій скриньці накопичується десяток приводів затриматися на роботі. Співробітник обурюється, і його можна зрозуміти.

Навчання заради навчання – провальна тактика, що не піднесе співробітника на вершини ефективності, а вашу компанію – у список Forbes.

Якщо вам знайома ця ситуація і ви давно думаєте про те, як підвищити ефективність навчання, ось кілька порад, які допоможуть розібратися, що до чого.

1. Оцініть навчання з точки зору бізнесу

Плануєте кадровий резерв? Працюєте над іміджем роботодавця? Треба підвищити ефективність продажів? У вас повинно бути чітке розуміння того, який результат ви хочете отримати. Наприклад, для компанії сфери послуг навчений персонал – є очевидною конкурентною перевагою. Якщо співробітники постійно тримають марку, а клієнт задоволений при кожному зверненні, велика ймовірність того, що він стане регулярним. А лояльність клієнта підвищує кількість рекомендацій і стимулює прибутковість.

2. Вбудуйте навчання у ДНК компанії

Якщо ви чітко розумієте роль навчання для вашого бізнесу, варто закріпити це розуміння на рівні загальнокорпоративної культури. Не на папері, а у щирих комунікаціях керівництва зі співробітниками. Важливо, щоб цю позицію поділяли всі і кожному було зрозуміло: «Такий наш шлях, тому вибирай: або ти з нами, або без нас – третього не дано».

3. Вимірюйте мотивацію до саморозвитку ще «на старті»

Які очікування від нового місця роботи найчастіше озвучують кандидати? Досить часто вони цікавляться навчанням та розвитком у компанії. Тим часом навчаються на корпоративних курсах по своїй волі не більше 10% співробітників – і це за найоптимістичнішими прогнозами. Висновок: таке побажання кандидата на співбесіді – не більше, ніж соціально бажана відповідь.

Щоб полегшити собі місію, можна відразу брати на роботу людей з високою мотивацією до саморозвитку та із здатністю навчатися. Для цього радимо застосовувати методи об’єктивної оцінки. Наприклад, здатність до навчання і аналізу інформації вимірюють динамічні тести, а налаштованість з приводу навчання і саморозвитку – особистісні опитувальники.

4. Навчайте дорослих по-дорослому

Першими двома пунктами ви позначили потреби компанії, проте ефективне навчання – область перетину інтересів бізнесу і людини. Зробіть співробітника співавтором процесу: ставте цілі навчання разом, а співробітнику дайте можливість вибрати зручний режим і формат. Зафіксувати цілі можна у плані саморозвитку, додатково до KPI, а формати доповнити онлайн-навчанням, щоб співробітник міг вибирати зручний час і місце для занять.

Співробітник у цьому випадку буде розуміти, як конкретний курс допоможе вирішувати робочі завдання і що дасть у майбутньому в плані кар’єри. Проміжні аудити з керівником за чашкою кави в комфортних умовах – відмінний спосіб дати зворотний зв’язок і оцінити прогрес.

5. Створіть середовище для застосування знань

Важливо, щоб ситуація породжувала потребу вчитися і, з іншого боку, давала можливість застосувати знання, перетворюючи їх у досвід. Наприклад, ви готуєте кадровий резерв і бачите, що у менеджера Василя великий потенціал. Він теж хоче рости, але всім зрозуміло, що йому не вистачає навичок керівництва і розуміння лідерських функцій. Дайте йому освоїти ці компетенції, а потім доручіть посильне завдання, в якому він міг би себе проявити. У цьому випадку керівник стає не джерелом адміністративної влади, а коучем, що допомагає підлеглому розвинути потенціал.

6. Заохочуйте

Вирішіть для себе, яким чином, матеріально або нематеріально, ви будете заохочувати співробітників. Найжорсткішим і дієвим варіантом тут буде зрівняти навчання співробітника з ростом в компанії, зробивши проходження курсів необхідною умовою для потрапляння до кадрового резерву. Не навчаєшся – Не ростеш, всі просто. Платити премії або встановлювати надбавки тим, хто навчається – методи зовнішньої мотивації, яка, як відомо, має тимчасовий ефект. А зворотний ефект матиме негативна мотивація – ніщо так не відверне ваших співробітників від навчання в компанії, як штрафи та стягнення.

7. Ведіть якісний внутрішній PR навчальних програм

Зробіть навчання престижним, а тих, хто навчається, наблизьте до керівництва. Проводьте постійні внутрішні комунікації про курси, рейтинги серед тих, хто проходить навчання і звіти по активностям, бажано з відео. Застосовуйте принципи реклами. Наприклад, створіть ажіотаж за рахунок обмеженості місць в групі або залучіть корпоративних «знаменитостей» – нехай перші особи компанії розкажуть про те, чому і як навчалися вони. Книгу, яку радив керівник, всі точно прочитають.

Джерело: hh.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.