Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Навчання по-дорослому: 7 корисних порад


Чого хочуть співробітники? Щоб їх залишили у спокої і дали займатися справою. Адже поки співробітник для галочки проходить черговий курс, у його поштовій скриньці накопичується десяток приводів затриматися на роботі. Співробітник обурюється, і його можна зрозуміти.

Навчання заради навчання – провальна тактика, що не піднесе співробітника на вершини ефективності, а вашу компанію – у список Forbes.

Якщо вам знайома ця ситуація і ви давно думаєте про те, як підвищити ефективність навчання, ось кілька порад, які допоможуть розібратися, що до чого.

1. Оцініть навчання з точки зору бізнесу

Плануєте кадровий резерв? Працюєте над іміджем роботодавця? Треба підвищити ефективність продажів? У вас повинно бути чітке розуміння того, який результат ви хочете отримати. Наприклад, для компанії сфери послуг навчений персонал – є очевидною конкурентною перевагою. Якщо співробітники постійно тримають марку, а клієнт задоволений при кожному зверненні, велика ймовірність того, що він стане регулярним. А лояльність клієнта підвищує кількість рекомендацій і стимулює прибутковість.

2. Вбудуйте навчання у ДНК компанії

Якщо ви чітко розумієте роль навчання для вашого бізнесу, варто закріпити це розуміння на рівні загальнокорпоративної культури. Не на папері, а у щирих комунікаціях керівництва зі співробітниками. Важливо, щоб цю позицію поділяли всі і кожному було зрозуміло: «Такий наш шлях, тому вибирай: або ти з нами, або без нас – третього не дано».

3. Вимірюйте мотивацію до саморозвитку ще «на старті»

Які очікування від нового місця роботи найчастіше озвучують кандидати? Досить часто вони цікавляться навчанням та розвитком у компанії. Тим часом навчаються на корпоративних курсах по своїй волі не більше 10% співробітників – і це за найоптимістичнішими прогнозами. Висновок: таке побажання кандидата на співбесіді – не більше, ніж соціально бажана відповідь.

Щоб полегшити собі місію, можна відразу брати на роботу людей з високою мотивацією до саморозвитку та із здатністю навчатися. Для цього радимо застосовувати методи об’єктивної оцінки. Наприклад, здатність до навчання і аналізу інформації вимірюють динамічні тести, а налаштованість з приводу навчання і саморозвитку – особистісні опитувальники.

4. Навчайте дорослих по-дорослому

Першими двома пунктами ви позначили потреби компанії, проте ефективне навчання – область перетину інтересів бізнесу і людини. Зробіть співробітника співавтором процесу: ставте цілі навчання разом, а співробітнику дайте можливість вибрати зручний режим і формат. Зафіксувати цілі можна у плані саморозвитку, додатково до KPI, а формати доповнити онлайн-навчанням, щоб співробітник міг вибирати зручний час і місце для занять.

Співробітник у цьому випадку буде розуміти, як конкретний курс допоможе вирішувати робочі завдання і що дасть у майбутньому в плані кар’єри. Проміжні аудити з керівником за чашкою кави в комфортних умовах – відмінний спосіб дати зворотний зв’язок і оцінити прогрес.

5. Створіть середовище для застосування знань

Важливо, щоб ситуація породжувала потребу вчитися і, з іншого боку, давала можливість застосувати знання, перетворюючи їх у досвід. Наприклад, ви готуєте кадровий резерв і бачите, що у менеджера Василя великий потенціал. Він теж хоче рости, але всім зрозуміло, що йому не вистачає навичок керівництва і розуміння лідерських функцій. Дайте йому освоїти ці компетенції, а потім доручіть посильне завдання, в якому він міг би себе проявити. У цьому випадку керівник стає не джерелом адміністративної влади, а коучем, що допомагає підлеглому розвинути потенціал.

6. Заохочуйте

Вирішіть для себе, яким чином, матеріально або нематеріально, ви будете заохочувати співробітників. Найжорсткішим і дієвим варіантом тут буде зрівняти навчання співробітника з ростом в компанії, зробивши проходження курсів необхідною умовою для потрапляння до кадрового резерву. Не навчаєшся – Не ростеш, всі просто. Платити премії або встановлювати надбавки тим, хто навчається – методи зовнішньої мотивації, яка, як відомо, має тимчасовий ефект. А зворотний ефект матиме негативна мотивація – ніщо так не відверне ваших співробітників від навчання в компанії, як штрафи та стягнення.

7. Ведіть якісний внутрішній PR навчальних програм

Зробіть навчання престижним, а тих, хто навчається, наблизьте до керівництва. Проводьте постійні внутрішні комунікації про курси, рейтинги серед тих, хто проходить навчання і звіти по активностям, бажано з відео. Застосовуйте принципи реклами. Наприклад, створіть ажіотаж за рахунок обмеженості місць в групі або залучіть корпоративних «знаменитостей» – нехай перші особи компанії розкажуть про те, чому і як навчалися вони. Книгу, яку радив керівник, всі точно прочитають.

Джерело: hh.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.