Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 20.06.2023

Nikola звільняє 270 співробітників, щоб скоротити витрати і зосередитися на Північній Америці

Стартап з виробництва електромобілів Nikola Motor заявив у п’ятницю, що звільнить загалом 270 співробітників у своїх європейських та американських підрозділах.

Компанія мотивувала звільнення необхідністю скоротити витрати і зосередитися на північноамериканському ринку – вона вже оголосила про плани продати свою частку в європейському спільному підприємстві групі Iveco. З 270 працівників, яких торкнулося це рішення, 150 підтримували європейські операції Nikola, а 120 працювали на заводах компанії в Арізоні у Феніксі та Куліджі.

Компанія Nikola заявила, що підтримує тих, кого це торкнулося, шляхом надання їм допомоги на перехідний період, але не уточнила, що це означає.

“Nikola провела ретельний перегляд своєї організаційної структури і прийняла важке, але стратегічне рішення скоротити чисельність персоналу”, – йдеться в прес-релізі компанії, додаючи, що зараз вона “реорганізовує робочу силу навколо нових напрямків діяльності та усуває несуттєві витрати”.

Виробник вантажівок зазначив, що ці рішення допоможуть зберегти 900 робочих місць і позиціонувати компанію для майбутнього зростання, допомагаючи їй скоротити грошові витрати, пов’язані з персоналом, на 50 мільйонів доларів щорічно. Крім того, очікується, що до 2024 року загальне річне використання готівки зменшиться до рівня менше 400 мільйонів доларів.

Нікола також підтвердив, що запуск електричної вантажівки Tre FCEV класу 8 на водневих паливних елементах, запланований на третій квартал, відбувається за графіком. Компанія заявляє, що наразі має 178 замовлень на продаж від 14 кінцевих клієнтів.

Ця заява стала останньою після невдачі, з якою зіткнулася компанія Nikola після того, як в останні місяці вона боролася з дефіцитом поставок Tre BEV, плинністю кадрів і падінням ціни акцій, що призвело до можливого делістингу акцій.

Акції Nikola впали на 15% і закрилися 16 червня на позначці $1,19, що впритул наблизилося до мінімальної ціни закриття на рівні $1,00.

Згідно з правилами, якщо компанія торгується протягом 30 робочих днів поспіль нижче цього порогу, Nasdaq надсилає компанії повідомлення про порушення, повідомляючи її про те, що їй надається “період відповідності” тривалістю 180 календарних днів для відновлення відповідності чинним вимогам. Nikola отримала таке повідомлення у травні 2023 року.

За іронією долі, засновник Nikola Тревор Мілтон, якого минулого року засудили за шахрайство з цінними паперами, розкритикував компанію в соціальних мережах, заявивши, що їй потрібне нове керівництво. Він володіє 50 мільйонами акцій Nikola, що становить близько 9 відсотків акцій компанії в обігу.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.