Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Зниження граничної швидкості у містах та інші нововведення на українських дорогах


За останній рік на українських дорогах були анонсовані або вже з’явилися нові правила дорожнього руху та інші нововведення, про які варто знати кожному водієві.

Обов’язкове використання сезонних шин

Обов'язкове використання сезонних шин

14 червня 2017 року Кабінет міністрів схвалив на засіданні Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Серед іншого стратегія передбачає введення до 2020 року обов’язкового використання шин, відповідних сезону.

Зниження граничної швидкості руху в містах

Зниження граничної швидкості руху в містах

В цей самий день голова Укравтодору Славомир Новак під час засідання Кабміну запропонував знизити граничну швидкість руху в містах з 60 км/год до 50 км/год.

Приходить час, коли треба говорити про збільшення штрафів за швидкість і зниження швидкості в містах з 60 до 50 км на годину. Це нормальний європейський стандарт, у європейських містах – 50 км на годину, а в особливих пунктах у містах – до 30 км“, – заявив Новак.

За його словами, зменшення швидкості на дорогах лише на 10 км/год збільшує шанс виживання пішохода у випадку удару машиною на 90%.

Єдині правила перетину перехрестя із круговим рухом

Єдині правила перетину перехрестя із круговим рухом

4 квітня 2017 року Верховна Рада проголосувала за введення єдиних правил перетину транспортними засобами перехрестя, де організовано круговий рух.

Таким чином у закон Про дорожній рух внесли раніше відсутню норму: перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу. До цього вони повинні були поступатися дорогою. Зміни в закон набули чинності 28 квітня 2017 року.

Одним з перших кілець, розроблених за схемою Roundabout – це побудоване у 1907 році архітектором Джоном МакЛареном кільце для руху автомобілів і трамваїв Hanchett Residence Park у місті Сан Хосе, Каліфорнія. У країнах Європи на перехрестях, де організовано круговий рух, діє єдина схема руху Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожного разу після введення в дію схеми Roundabout аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%“, – зазначалося в пояснювальній записці до законопроекту.

Поява дорожньої патрульної поліції

Поява дорожньої патрульної поліції

Від 12 червня перші 20 автопатрулів дорожньої поліції взяли під контроль 1200 км доріг України.

Серед них траси міжнародного і національного значення Київ – Харків, Київ – Зборів, Луцьк – Ковель, Ягодин – Сарни. У цілому, передбачається, що патрульні поліцейські будуть контролювати безпеку на 9 тисячах кілометрів українських доріг.

Дорожня поліція не є окремою структурою або підрозділом. Це частина патрульної поліції: одні й ті самі поліцейські можуть нести службу як на трасі, так і в містах. У дорожній поліції вже працює понад 70 патрульних, які раніше не працювали в ДАІ.

Крім безпеки дорожнього руху, дорожня патрульна поліція відповідає також за громадську безпеку. Патрульні повинні реагувати на повідомлення про правопорушення за їхнім маршрутом патрулювання. Таким чином повноваження дорожньої поліції ширші, ніж повноваження ДАІ.

Збільшення штрафів за водіння у нетверезому стані

Збільшення штрафів за водіння у нетверезому стані

7 липня 2016 року Верховна Рада істотно збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

У супровідних документах до даного законопроекту на сайті Ради повідомляється, що вперше за водіння в нетверезому стані передбачається покарання у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян (10 тисяч 200 грн – ред.) і позбавлення водійських прав на один рік.

Попередній закон передбачав за те саме правопорушення штраф у розмірі 200 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян або позбавлення прав на термін від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Джерело: nv.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.