Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Навчання та реалії життя


Автори: Олег Сухомлин, Ольга Артеменко

Будь-яке навчання стає ефективним лише у разі використання практичних прикладів. Отже, у тренінгах все частіше починають використовуватися реальні робочі ситуації.

Тренінги та ефективність

Відомо, що після будь-якого тренінгу учасники запам’ятовують тільки те, що застосовують на практиці. З іншого боку замовники все частіше і виправдано запитують про ефективність тренінгів. Це ставить перед тренером нове завдання – максимально наблизити тренінг до реальностей життя.

Staff Capital

Різноманітність методів дозволяє реалізувати в навчальній аудиторії робочу ситуацію учасників тренінгу. При цьому нам обов’язково потрібно згадати, що тренінги наша компанія проводить корпоративні, а тому повною мірою забезпечується однорідність груп – тобто, вся група складається з представників однієї професії або відділу. Це від початку робить тренінг спеціалізованим, а всі робочі питання, що піднімаються під час тренінгу, є однаково цікавими для всіх присутніх учасників.

В основу такого підходу закладається проста ідея – реалізувати в рамках тренінгу симуляцію робочих ситуацій з реального робочого життя. Це дозволяє взяти в них участь, подивитися на ситуації з боку, проаналізувати разом з колегами і зробити ключові висновки для своєї діяльності в майбутньому. Реалізуючи такий метод навчання, тренер стикається і з іншим завданням – теоретичний матеріал все одно потрібно донести до слухачів, адже він є фундаментом для вирішення актуальних робочих завдань. Щоб звільнити місце у тренінгу для практики багато європейських компаній, на досвід яких ми спираємося, виносять теоретичний матеріал в електронне навчання (E-Learning).

З цією метою ми створюємо електронний курс, пройти який запрошуються всі учасники майбутнього практичного тренінгу. Це свого роду домашня підготовка. Слід звернути увагу на те, що таким чином ми не просто знайомимо співробітників з необхідним теоретичним матеріалом. Такий підхід сприяє осмисленню матеріалу до тренінгу і дає можливість сформулювати свої думки щодо досліджуваного матеріалу.

Тренінги та реальність

Розглянемо дві ситуації з нашої реальної тренерської діяльності.

Ситуація 1

Організовується корисний для компанії тренінг, запрошуються потрібні співробітники. У перший день тренінгу учасників знайомлять з темою тренінгу та його цілями. Починається передача теоретичного матеріалу з короткими практичними вправами, і учасники поступово засвоюють теорію. На це іде більша частина тренінгу. Наприкінці тренінгу, як правило, виноситься велика практична вправа, яка покликана закріпити отримані знання і дати можливість тренеру переконатися у тому, що всі учасники однаково добре засвоїли теоретичну частину. На жаль, як показує практика, до цього моменту більшість учасників ще не повною мірою осмислили теорію череі обмеження у часі, ще частина учасників може побачити протиріччя теорії зі своїм досвідом, а часу на повторне пояснення вже не залишається. Практичне завдання проводиться, тренер підкреслює важливість і функціональність наданих методик і завершує тренінг. Проблема в тому, що людині потрібен час для обдумування, осмислення нових знань і зіставлення їх зі своїм досвідом. Іноді для цього потрібноі кілька днів, в той час як сам тренінг – захід швидкоплинний, триває, як правило, 2 дні.

Тривалість тренінгу в реальному житті залежить не тільки від вимог самого тренінгу і побажань тренера. Потрібно пам’ятати, що учасники тренінгу – це реальні співробітники компаній, відсутність яких на робочому місці викликає занепокоєння у власника бізнесу.

Ситуація 2

Для групи учасників організовується попереднє навчання з фокусом на теорію і потім ще одне навчання з фокусом на практику. Варіант другий – готується електронний курс (E-Learning) з фокусом на передачу інформаційного матеріалу, який проходять всі учасники, а потім проводиться практичний семінар з розбором реальних робочих ситуацій та обговоренням найважчих і спірних моментів.

Тренинги и эффективность

На наш погляд, другий варіант більш прийнятний і ефективний у нинішніх умовах. До того ж, коли мова заходить про розробку електронного курсу, то потрібно пам’ятати, що він потім залишається в електронній системі назавжди. Керівник, маючи доступ до бібліотеки таких курсів, завжди має можливість призначити один з них своєму новому співробітникові. Вигода очевидна – поява одного нового співробітника в компанії не дає можливості відразу ж відправити його на навчання, для цього потрібна група з 8 – 14 осіб. Виходить, що до формування повноцінної групи співробітник працює взагалі без необхідної підготовки. Тут на допомогу приходить електронний курс. Його можна призначати індивідуально. Після його проходження співробітник входить у компанію і накопичує робочий досвід. Через деякий час його вже можна запрошувати на практичний тренінг. Тепер він не буде пасивним слухачем, який боїться висловити свою точку зору. Навпаки – є всі передумови, що новий співробітник буде активно шукати рішення для своїх реальних повсякденних завдань.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.