Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Porsche оголосила про розробку чотиримоторного позашляховика


У лінійці Porsche з’явиться електричний позашляховик з інноваційною системою управління тягою. Зараз компанія розробляє спеціальне програмне забезпечення для синхронізації роботи чотирьох електромоторів, яке підвищить стабільність і безпеку повнопривідних автомобілів в складних погодних умовах.

Інженери Porsche працюють над інноваційною системою повного приводу на основі чотирьох електромоторів. Кожен електродвигун буде приводити в рух одне колесо – за оцінкою Porsche, подібна схема дозволить позашляховикам нового типу повертати «на снігу, як по рейках».

У Porsche вважають, що у чотиримоторної схеми є низка переваг щодо традиційних транспортних засобів з одним ДВЗ і системою диференціалів. Крутний момент з електродвигуна може передаватися на потрібне колесо миттєво, що дозволить випустити транспортний засіб з постійною нейтральною обертальністю.

Спеціаліст Porsche Engineering Ульф Хінце порівняв нову архітектуру повного приводу зі схемою, «з окремою педаллю газу для кожного колеса».

Компанія Porsche тестувала програмне забезпечення для синхронізації чотирьох електромоторів протягом двох зим. Щоб ускладнити завдання, інженерам заборонили встановлювати додаткові датчики на колесах. В результаті німецькій фірмі вдалося налаштувати інтелектуальну систему повного приводу, яка відстежує ступінь прискорення, кут повороту рульового колеса, ймовірність виникнення заносу і може делікатно втручатися в управління автомобілем, додаючи або зменшуючи тягу окремих коліс.

Чотиримоторну схему з системою контролю вектора тяги використовує хорватська фірма Rimac. Електроніка дозволяє змінювати крутний момент між колесами до 100 разів за секунду, поєднуючи функції системи стабілізації, антипробуксовочної й антиблокувальної системи. Нині Porsche володіє 15,5 відсотками акцій Rimac.

У Porsche підкреслили, що скоро інноваційна схема знайде застосування в серійному автомобілі. Яка модель стане першою з чотиримоторною архітектурою, уточнювати не стали, але нею цілком може виявитися Macan наступного покоління. Втім, як би там не було, інженери німецької фірми задоволені підсумками випробувань і впевнені, що «електрокари з чотирма двигунами скоро перестануть бути екзотикою».

Джерело: speedme.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.