Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

«Перша в світі сонячна дорога – це повний провал»


Менш ніж за три роки з моменту відкриття дорога з сонячними панелями покрилася тріщинами і зіпсувалася. Частину покриття довелося розібрати і викинути, тому що використовувати панелі повторно було вже неможливо.

У грудні 2016 року на північному заході Франції урочисто відкрили автодорогу, викладену сонячними панелями, яка повинна була генерувати електрику для довколишнього міста Турувр – 150 000 кВт * год на рік. Тоді представники міністерства навколишнього середовища назвали трасу Wattway «безпрецедентною», повідомляє Business Insider.

Уряд витратив $ 5,2 млн на 1 км дороги, покривши його 3000 кв. м сонячних панелей. Міністр енергетики Франції заявив, що через п’ять років усі 1000 км доріг країни повинні почати виробляти електрику.

Однак не минуло й трьох років, як траса буквально розвалилася на шматки. З’явилися численні тріщини, а в 2018 частина дороги виявилася повністю зруйнованою через фізичне зношення. При цьому навіть на піку продуктивності панелі виробляли тільки половину обіцяної кількості енергії – менше 80 000 кВт * год, а до липня 2019 – менше 40 000.

Починати випробування сонячної дороги в Нормандії, де частіше похмуро, було відважним кроком, пише Science Alert. За метеорологічними даними, в Кані, одному з великих міст Нижньої Нормандії, буває всього 44 сонячних дні в році.

Як пояснили в компанії Colas, що побудувала Wattway, в 2016 році дорога була покрита шаром кремнію, що містить смолу, щоб витримувати дію автомобільних шин. Цього було недостатньо: після початку експлуатації панелі розбовталися або зламалися. Крім того, як з’ясувалося, інженери не врахували листя, які падають з дерев і гниють на дорозі, можливість руху по трасі важких тракторів, а також блискавки, які неодноразово потрапляли в фотоелементи.

«Наша система не дозріла для довгих автодоріг», – зізнався керуючий директор Wattway Етьєн Годен. Технологія відправиться на доопрацювання, а компанія зосередиться на чомусь більш компактному – наприклад, на сонячних панелях для автобусних зупинок.

Незважаючи на попередження експертів, через брак вільних земель Нідерланди теж збираються вимостити протяжні ділянки доріг сонячними панелями. Або встановити сонячні панелі над численними каналами.

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.