Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

«Перша в світі сонячна дорога – це повний провал»


Менш ніж за три роки з моменту відкриття дорога з сонячними панелями покрилася тріщинами і зіпсувалася. Частину покриття довелося розібрати і викинути, тому що використовувати панелі повторно було вже неможливо.

У грудні 2016 року на північному заході Франції урочисто відкрили автодорогу, викладену сонячними панелями, яка повинна була генерувати електрику для довколишнього міста Турувр – 150 000 кВт * год на рік. Тоді представники міністерства навколишнього середовища назвали трасу Wattway «безпрецедентною», повідомляє Business Insider.

Уряд витратив $ 5,2 млн на 1 км дороги, покривши його 3000 кв. м сонячних панелей. Міністр енергетики Франції заявив, що через п’ять років усі 1000 км доріг країни повинні почати виробляти електрику.

Однак не минуло й трьох років, як траса буквально розвалилася на шматки. З’явилися численні тріщини, а в 2018 частина дороги виявилася повністю зруйнованою через фізичне зношення. При цьому навіть на піку продуктивності панелі виробляли тільки половину обіцяної кількості енергії – менше 80 000 кВт * год, а до липня 2019 – менше 40 000.

Починати випробування сонячної дороги в Нормандії, де частіше похмуро, було відважним кроком, пише Science Alert. За метеорологічними даними, в Кані, одному з великих міст Нижньої Нормандії, буває всього 44 сонячних дні в році.

Як пояснили в компанії Colas, що побудувала Wattway, в 2016 році дорога була покрита шаром кремнію, що містить смолу, щоб витримувати дію автомобільних шин. Цього було недостатньо: після початку експлуатації панелі розбовталися або зламалися. Крім того, як з’ясувалося, інженери не врахували листя, які падають з дерев і гниють на дорозі, можливість руху по трасі важких тракторів, а також блискавки, які неодноразово потрапляли в фотоелементи.

«Наша система не дозріла для довгих автодоріг», – зізнався керуючий директор Wattway Етьєн Годен. Технологія відправиться на доопрацювання, а компанія зосередиться на чомусь більш компактному – наприклад, на сонячних панелях для автобусних зупинок.

Незважаючи на попередження експертів, через брак вільних земель Нідерланди теж збираються вимостити протяжні ділянки доріг сонячними панелями. Або встановити сонячні панелі над численними каналами.

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.