Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Помідорна техніка планування часу


Справа була наприкінці 80-х. Італійський студент Франческо Чирилло у підготовці до лекцій використовував звичайний кухонний таймер для хронометражу свого часу. Він допомагав нормувати безперервну роботу і відпочинок.

Сьогодні це методика широко використовується по всьому світу і навіть має свою назву – Помідорна техніка. Чому помідорна? Все тому, що Франческо використовував таймер у формі томата.

Помідорна техніка планування часу

Суть в тому, щоб протягом 25 хвилин повністю зосередитися на поставленому завданні і, коли цуй час вийде, зробити п’ятихвилинну перерву. Після 4 таких “помідорів” відпочинок варто збільшити до 10-15 хвилин.

Основні правила:

1. «Помідори» не можна ділити!

2. Якщо завдання забирає більше 5-7 «помідорів», його треба розділити на декілька завдань.

3. Завдання, які тривають менше 1 «помідора» групуйте по кілька.

4. Не переривайте «помідори»!

5. Якщо ж потрібно обов’язково перерватися, то зробіть перерву, і почніть «помідори» заново. Перерваний «помідори» не враховується.

6. Якщо вас ненадовго відволікають – це можна відзначати апострофом у своєму списку.

7. Не використовуйте «помідорну техніку» в неробочий час. Насолоджуйтесь вільним часом!

Отже, Помідорна інструкція:

1. Підготуйте список справ на сьогодні. Уявіть, скільки кожна задача вимагає часу для виконання. Запишіть на папері.

Помідорна техніка планування часу

2. Налаштуйте таймер на 25 хвилин. Франческо радить поділити їх на 3 періоди. Спочатку зберіться з думками і уявіть, за що візьметеся в першу чергу. Потім працюйте над завданням. У самому кінці зробіть короткий огляд того, що встигли і що ще потрібно.

3. Працюйте безперервно протягом усього періоду, не відволікаючись на телефон, соціальні мережі, новини і т.д. Після того, як час мине, поставте позначку. Це допоможе проаналізувати скільки часу насправді було витрачено на роботу.

Помідорна техніка планування часу

4. Відпочиньте 5 мінут.

5. Заведіть таймер по новій і кожних 2-і години робіть більш тривалі перерви.

Все це необхідно для того, щоб повністю зосередитися на поставленому завданні і не відволікатися на зовнішні подразники. Адже вже давно доведено, що багатозадачність погано позначається на результаті і навпаки гальмує виконання роботи.

Також автор ідеї робить акцент на тому, що помідори можна розбивати. Маленькі завдання слід об’єднувати в один помідор. А якщо ж довелося перерватися, варто почати заново.

У чому користь помідорного планування

1. Детальне планування добре покаже витрати часу. Відповідно, Ви відразу зможете визначити пріоритетність завдань: які можна виконати швидко і відразу, які доведеться розтягнути на кілька годин або навіть днів.

2. Проаналізувавши результати в кінці дня, можна підрахувати загальну кількість часу необхідного для завдання такого типу. Таким чином, наступного разу Ви зможете скласти більш точний план і за менший час.

3. Можна оцінити, наскільки Ваші плани розходяться з дійсністю й у чому причина цього.

4. Перестанете відволікатися на дрібниці та встигнете більше.

5. Підвищите особисту продуктивність, удосконалите навички.

Звичайно, Помідорна техніка може підійти Вам чи ні. Тому найкраще просто спробувати.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.