Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Попит і види маркетингу


Залежно від характеру і обсягу існуючого попиту використовують відповідні види маркетингу.

1. Попит негативний – необхідно створити попит.

У цьому випадку використовується конверсійний маркетинг. При негативному попиті основна маса потенційних споживачів на даному ринку відкидає конкретний товар незалежно від його якостей (наприклад, товар не модний). У подібних випадках конверсійний маркетинг полягає у розробці такого плану забезпечення формування попиту і стимулювання збуту, який сформував би потрібний обсяг попиту і протидіяв негативним тенденціям.

2. Попит відсутній – необхідно стимулювати попит.

Використовується стимулюючий маркетинг. Ставлення потенційних покупців до пропонованого товару за низкою причин байдуже. Програма стимулюючого маркетингу повинна враховувати конкретні причини такої байдужості (наприклад, повне незнання покупцем можливостей товару).

3. Є потенційний попит – необхідно зробити його реальним.

Застосовується розвиваючий маркетинг. Подібних ситуацій багато. Перетворити потенційний попит на реальний можна в першу чергу, створивши новий товар, що задовольняє потреби на новому якісному рівні або в нових сферах споживання.

4. Попит знижується – необхідно відновити попит.

Використовується ремаркетинг. Принципи ремаркетингу полягають в пошуку нових можливостей для пожвавлення попиту: наприклад надання товару ринкової новизни. Нерідко вдаються до переорієнтації підприємства на нові ринки й іншим заходам.

5. Попит коливається – необхідно стимулювати попит.

Застосовується синхромаркетинг. Як правило, така ситуація має місце при торгівлі сезонними товарами. Для стабілізації попиту на товари, що пропонуються і зведення до мінімуму його коливань необхідно чітко уявляти потреби (сприятливі) та приглушити інші. Це дозволить службі із забезпечення формування попиту і стимулювання збуту діяти на противагу до коливань попиту.

6. Попит відповідає пропозиції – необхідно стимулювати попит.

Застосовується підтримуючий маркетинг. У такій ситуації на ринку можуть з’явитися товари конкурентів, що задовольняють ті ж потреби, що спричинить зниження попиту. Для протидії негативним впливам керівник служби маркетингу повинен продумано проводити політику цін, рекламну роботу, систематично перевіряти доцільність витрат на маркетингові операції.

7. Попит надмірний – необхідно його знизити.

Застосовується демаркетинг. Неможливість задовольнити високий попит призводить до низки негативних явищ. Виходячи з цілей демаркетинга значно підвищують ціни, скорочують або припиняють взагалі рекламну роботу. Оскільки це тягне за собою втрату покупців, то вигідніше продати ліцензію на право проводити дані вироби під іншою торговою маркою.

8. Попит ірраціональний – необхідно звести попит до нуля.

У цьому випадку застосовується протидієвий маркетинг. Ця ситуація може виникнути, якщо попит суперечить інтересам суспільства (використовуються матеріали, що негативно впливають на здоров’я). Протидієвий маркетинг пов’язаний з припиненням випуску товару, вилученням його з торгівлі та проведенням кампанії з спрямованістю проти цього товару і його споживання.

Джерело: www.elitarium.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.