Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Porsche вивела на випробування водневий автомобіль

Компанія Porsche розробила та випробувала водневий поршневий двигун потужністю близько 600 к.с. Агрегат спроєктували у віртуальному середовищі на базі бензинового V8 4.4, параметри якого потім завантажили в цифрового двійника однієї з моделей Porsche.

Знижувати шкідливі викиди можна у різний спосіб. Найпростіший – перевести автомобілі на електротягу. Але можна піти іншим шляхом. Наприклад, використовувати у ДВЗ не вуглеводневе пальне, а синтетичне (не нафтове) чи водень. Причому навіть у випадку з воднем потрібно внести не так багато змін у конструкцію, отримавши при цьому майже нульові викиди.

Найбільшого успіху в цьому досягла Toyota. Тепер у водневі перегони включилася Porsche. Щоправда, випробування німці провели на віртуальному середовищі. По суті, у них був лише масив даних, що описує параметри двигуна. Віртуальному ДВЗ підвищили ступінь стиснення та додали оригінальну систему наддуву, оскільки для чистого згоряння водню потрібно вдвічі більше повітря, ніж можна отримати у бензиновому двигуні. З чотирьох запропонованих варіантів вибрали схему зі встановленими на одному валу двома ступенями компресора. Повітря проходить через перший компресор, прохолоджується в проміжному охолоджувачі та повторно стискається в другому.

При такому компонуванні віддача становить 598 к.с., на п’ять відсотків знижується витрата водню, а викиди оксиду азоту й зовсім стають нижчими від порогових значень стандарту Євро-7. Їх концентрація в кубічному метрі повітря дорівнює 40 мікрограмам, що відповідає рівню навколишнього повітря.

У такому вигляді двигун «встановили» на цифрову модель машини вагою 2650 кг і відправили її на віртуальний Нюрбургринг. Трасу автомобіль проїхав за 8 хвилин 20,2 секунди, але це досить багато навіть для кросовера. Так, Audi RS Q8 (600 к.с., 800 Нм) промчав «Північною петлею» за 7:42.253, а Porsche Cayenne Turbo GT (640 к.с., 850 Нм) – за 7:38.925.

Джерело: www.avtomir.ua
Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.