Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Porsche розпочала будівництво заводу синтетичного пального

Перший камінь у фундамент заводу Haru Oni в Пунта-Аренас заклали основні партнери по проекту компанії Highly Innovative Fuels (Чилі), Siemens Energy і Porsche. Підприємство має запрацювати в середині 2022 року і почати випуск синтетичного пального (eFuel) із застосуванням енергії з відновлюваних джерел (в першу чергу, вітрової). Haru Oni використовує цю «зелену» енергію для електролізу води. Отриманий водень може бути сам по собі паливом, але він також піде на другий етап – синтез штучного метанолу при одночасному захопленні вуглекислого газу з атмосфери. І метанол цей може бути товаром, але в основному він надійде на третій етап – випуск синтетичного бензину.

План передбачає випуск «зеленого» палива в кількості 130 000 л на рік на початковому етапі з ростом до 55 млн літрів до 2024-го і до 550 млн – до 2026 року. Оскільки для його вироблення захоплюється вуглекислий газ, подальше спалювання в ДВС не збільшить вуглецевий слід, а тільки відновить баланс.

Ми знаємо, що компанія Porsche активно займається електрокарами, але в досягненні бажаної вуглецевої нейтральності до 2030 року розраховує на комбінований підхід: електро, плюс машини з ДВЗ, але на «зеленому» пальному. Такий підхід до майбутнього автотранспорту поділяють багато компаній, від Bosch до Мазди. Синтезоване з «вітру, води і повітря» пальне, замінюючи паливо, зроблене з нафти, може продовжити століття власне ДВЗ. Тим часом Чилі хоче стати провідним світовим експортером «зеленого» водню і його похідних, побудувавши установки для електролізу потужністю 5 ГВт до 2025 року і 25 ГВт до 2030-го.

Джерело: www.drive.ru

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.