Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ford почав ревізію модельного ряду з відродження позашляховика Bronco


Це важливий крок для зміцнення позицій автовиробника.

Ford Bronco – легендарний позашляховик, що випускався в різних модифікаціях з 1965 по 1996 р Після завершення його виробництва в 1996 р у любителів бездоріжжя фактично не залишилося альтернатив, окрім Jeep Wrangler. Його виробник, Fiat Chrysler Automobiles, повною мірою скористався слушною нагодою для нарощування продажів. За даними ресурсу Edmund.com, якщо в 2010 р в США було реалізовано 94 000 Jeep Wrangler, то в 2018-му – вже 240 000. На тлі глобальної кризи в автомобільній промисловості, що вибухнула в 2019 р продажі знизилися, але не набагато – до 230 000.

Тим часом Ford все глибше занурювався в кризу. За даними Федерального резервного банку в Сент-Луїсі, його ринкова частка знизилася з 16,4% в 2010 р (1,9 млн проданих авто) до 13,8% в 2019 г. (2,4 млн). У світових масштабах положення Ford виглядає ще гірше. У 2019 р виробник продав близько 5,4 млн автомобілів, на 8% менше, ніж в 2018 р, коли обсяг продажів склав 5,9 млн авто. У свою чергу це на 11% менше, ніж в 2017 р, коли Ford продав 6,6 млн автомобілів по всьому світу. Доходи компанії в 2019 році, за даними Macrotrends, знизилися на 2,8% до $ 155,9 млрд.

Ford Bronco

На тлі посилення конкуренції на авторинку і загального зниження попиту на автомобілі (загальний обсяг продажів нових автомобілів в США, за прогнозами аналітиків, впаде в цьому році на 25%) перед Ford чітко постала загроза банкрутства.

Щоб поліпшити фінансове становище, компанія в лютому 2020 р провела перестановки в керівництві і оголосила про програму зміцнення своїх ринкових позицій, в рамках якої буде трансформувати ключові моделі в бренди з безліччю модифікацій.

Оновлений Ford Bronco – перший результат реалізації цієї програми. Виконавчий директор Ford Джим Фарлі на проведеної в режимі онлайн презентації новинки заявив, що ця машина «поєднує в собі міцність пікапів F-серії, спортивний дух Mustang і функціональний дизайн оригінального Bronco».

Новинка представлена в двох версіях: рамний Bronco, який ділить одну платформу з пікапом Ranger, і компактний кросовер з несучим кузовом Bronco Sport, побудований на платформі кросоверів Kuga / Escape. У США ціни на ці моделі починаються від $ 28 500 і $ 26 500 відповідно. Продажі Bronco почнуться навесні 2021 року, а Bronco Sport з’явиться в автосалонах вже цієї осені.

У Ford розраховують, що нові моделі дозволять істотно збільшити продажі на американському ринку. Оптимістично оцінюють новинку і дилери Ford. «Ми давно говорили, що нам потрібен конкурент Wrangler», – заявив журналістам The Wall Street Journal власник одного з дилерських центрів Стів Олліджес. Втім, конкурент не дрімає: Fiat Chrysler Automobiles в один день з прем’єрою Bronco представила концепт Wrangler Rubicon 392 з двигуном V8.

Ford Bronco

Втім, у Ford в запасі є ще кілька козирів. На середину 2022 р намічений старт продажів електричної версії пікапа F-150 – лідера продажів компанії. А до цього, в 2021 р на ринок вийде оновлена модель з традиційними двигунами внутрішнього згоряння в декількох модифікаціях, в тому числі з компонуванням «офіс на колесах». Ще однією електричної моделлю стане комерційний мікроавтобус Transit, який з’явиться у 2022 г. А вже в кінці цього року в салонах очікується ще одна гучна новинка Ford – електричний маслкар Mustang Mach-E.

Для зміцнення своїх конкурентних позицій у галузі виробництва електромобілів Ford має намір широко використовувати сторонні розробки. У 2019 році він інвестував $ 500 млн в американську компанію з виробництва електричних позашляховиків і пікапів Rivian Automotive. Ще одним інвестором Rivian став лідер онлайн-торгівлі Amazon, який вклав $ 700 млн і розраховує до 2022 р отримати 10 000 електричних мінівенів для своєї кур’єрської служби.

У 2019 р Ford також значно розширив співпрацю з німецьким автогігантом Volkswagen. Уніфікація комерційних моделей двох компаній, наприклад мінівенів Ford Transit і Volkswagen Transporter, пікапів Ford Ranger і Volkswagen Amarok, дозволить їм істотно скоротити витрати виробництва. Крім того, обидві компанії інвестували в американського розробника програмного забезпечення, технологічних рішень і хмарних сервісів для забезпечення автономного управління автомобілем – компанію Argo AI. Належні автовиробникам пакети акцій в Argo AI сумарно дають їм контроль над компанією. Ford до 2022 р вкладе в Argo AI $ 1 млрд, а Volkswagen вже в цьому році інвестує $ 2,6 млрд.

Проте, аналітики поки не особливо натхнені перспективами Ford. «Плани на 2020 р не дають підстав для вкладень в акції компанії», – заявив Reuters аналітик Morningstar Девід Вїтсон. Тим більше що фінансова звітність автоконцерну як і раніше виглядає гнітюче. За підсумками I кварталу Ford зафіксував чистий збиток в $ 2 млрд. У II кварталі прогнозується збиток вже в $ 5 млрд. Акції автовиробника в цьому році впали на 30%. «Хоча в 2021 р ситуація може покращитися завдяки випуску нових моделей, інвестори зайняли вичікувальну позицію», – говорить аналітик RBC Capital Markets Джозеф Спак.

Джерело: www.vedomosti.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.