Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ford почав ревізію модельного ряду з відродження позашляховика Bronco


Це важливий крок для зміцнення позицій автовиробника.

Ford Bronco – легендарний позашляховик, що випускався в різних модифікаціях з 1965 по 1996 р Після завершення його виробництва в 1996 р у любителів бездоріжжя фактично не залишилося альтернатив, окрім Jeep Wrangler. Його виробник, Fiat Chrysler Automobiles, повною мірою скористався слушною нагодою для нарощування продажів. За даними ресурсу Edmund.com, якщо в 2010 р в США було реалізовано 94 000 Jeep Wrangler, то в 2018-му – вже 240 000. На тлі глобальної кризи в автомобільній промисловості, що вибухнула в 2019 р продажі знизилися, але не набагато – до 230 000.

Тим часом Ford все глибше занурювався в кризу. За даними Федерального резервного банку в Сент-Луїсі, його ринкова частка знизилася з 16,4% в 2010 р (1,9 млн проданих авто) до 13,8% в 2019 г. (2,4 млн). У світових масштабах положення Ford виглядає ще гірше. У 2019 р виробник продав близько 5,4 млн автомобілів, на 8% менше, ніж в 2018 р, коли обсяг продажів склав 5,9 млн авто. У свою чергу це на 11% менше, ніж в 2017 р, коли Ford продав 6,6 млн автомобілів по всьому світу. Доходи компанії в 2019 році, за даними Macrotrends, знизилися на 2,8% до $ 155,9 млрд.

Ford Bronco

На тлі посилення конкуренції на авторинку і загального зниження попиту на автомобілі (загальний обсяг продажів нових автомобілів в США, за прогнозами аналітиків, впаде в цьому році на 25%) перед Ford чітко постала загроза банкрутства.

Щоб поліпшити фінансове становище, компанія в лютому 2020 р провела перестановки в керівництві і оголосила про програму зміцнення своїх ринкових позицій, в рамках якої буде трансформувати ключові моделі в бренди з безліччю модифікацій.

Оновлений Ford Bronco – перший результат реалізації цієї програми. Виконавчий директор Ford Джим Фарлі на проведеної в режимі онлайн презентації новинки заявив, що ця машина «поєднує в собі міцність пікапів F-серії, спортивний дух Mustang і функціональний дизайн оригінального Bronco».

Новинка представлена в двох версіях: рамний Bronco, який ділить одну платформу з пікапом Ranger, і компактний кросовер з несучим кузовом Bronco Sport, побудований на платформі кросоверів Kuga / Escape. У США ціни на ці моделі починаються від $ 28 500 і $ 26 500 відповідно. Продажі Bronco почнуться навесні 2021 року, а Bronco Sport з’явиться в автосалонах вже цієї осені.

У Ford розраховують, що нові моделі дозволять істотно збільшити продажі на американському ринку. Оптимістично оцінюють новинку і дилери Ford. «Ми давно говорили, що нам потрібен конкурент Wrangler», – заявив журналістам The Wall Street Journal власник одного з дилерських центрів Стів Олліджес. Втім, конкурент не дрімає: Fiat Chrysler Automobiles в один день з прем’єрою Bronco представила концепт Wrangler Rubicon 392 з двигуном V8.

Ford Bronco

Втім, у Ford в запасі є ще кілька козирів. На середину 2022 р намічений старт продажів електричної версії пікапа F-150 – лідера продажів компанії. А до цього, в 2021 р на ринок вийде оновлена модель з традиційними двигунами внутрішнього згоряння в декількох модифікаціях, в тому числі з компонуванням «офіс на колесах». Ще однією електричної моделлю стане комерційний мікроавтобус Transit, який з’явиться у 2022 г. А вже в кінці цього року в салонах очікується ще одна гучна новинка Ford – електричний маслкар Mustang Mach-E.

Для зміцнення своїх конкурентних позицій у галузі виробництва електромобілів Ford має намір широко використовувати сторонні розробки. У 2019 році він інвестував $ 500 млн в американську компанію з виробництва електричних позашляховиків і пікапів Rivian Automotive. Ще одним інвестором Rivian став лідер онлайн-торгівлі Amazon, який вклав $ 700 млн і розраховує до 2022 р отримати 10 000 електричних мінівенів для своєї кур’єрської служби.

У 2019 р Ford також значно розширив співпрацю з німецьким автогігантом Volkswagen. Уніфікація комерційних моделей двох компаній, наприклад мінівенів Ford Transit і Volkswagen Transporter, пікапів Ford Ranger і Volkswagen Amarok, дозволить їм істотно скоротити витрати виробництва. Крім того, обидві компанії інвестували в американського розробника програмного забезпечення, технологічних рішень і хмарних сервісів для забезпечення автономного управління автомобілем – компанію Argo AI. Належні автовиробникам пакети акцій в Argo AI сумарно дають їм контроль над компанією. Ford до 2022 р вкладе в Argo AI $ 1 млрд, а Volkswagen вже в цьому році інвестує $ 2,6 млрд.

Проте, аналітики поки не особливо натхнені перспективами Ford. «Плани на 2020 р не дають підстав для вкладень в акції компанії», – заявив Reuters аналітик Morningstar Девід Вїтсон. Тим більше що фінансова звітність автоконцерну як і раніше виглядає гнітюче. За підсумками I кварталу Ford зафіксував чистий збиток в $ 2 млрд. У II кварталі прогнозується збиток вже в $ 5 млрд. Акції автовиробника в цьому році впали на 30%. «Хоча в 2021 р ситуація може покращитися завдяки випуску нових моделей, інвестори зайняли вичікувальну позицію», – говорить аналітик RBC Capital Markets Джозеф Спак.

Джерело: www.vedomosti.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.