Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Правила хорошого тону: як поводитися на корпоративній вечірці


Наближаються новорічні корпоративи. Для когось це нагода добряче випити і поїсти (контора платить!), Для когось спосіб зняти накопичений за рік трудовий «стрес». Але для по-справжньому ділових людей корпоратив – це можливість налагодити зв’язки, поспілкуватися з колегами і партнерами за неформальних обставин.

Ця стаття присвячена етикету. Ви дізнаєтеся, як слід поводитися на корпоративній вечірці, як будувати бесіду і налагоджувати зв’язки.

Вирушаючи на корпоратив, пам’ятайте, вам з цими людьми ще працювати. (Народна мудрість)

Пунктуальність

Згідно з правилами ділового етикету, на будь-які зустрічі необхідно приходити вчасно. Корпоратив – звичайно, зустріч неформальна, але це не скасовує даного правила. Краще не спізнюватися.

Тим більше, на початку вечора керівництво, як правило, говорить привітальні промови, дякує співробітникам за роботу, підводить підсумки року. Спізнюватися на цей спіч неввічливо.

Що стосується питання, коли покинути вечірку, то це вирішується індивідуально. Проте вважається, що не варто йти раніше керівництва і не варто залишатися до останнього, поки офіціанти не почнуть прибирати зі столів.

Дрес-код

Наряд повинен відповідати місцю і часу проведення вечірки, а також її тематиці. Так, для вечірнього корпоративу в ресторані підійде скромна вечірня сукня, а для чоловіків – брюки і сорочка (краватка необов’язкова). Слід уникати дуже химерних квітів і відвертих декольте.

Якщо вечірка проходить, наприклад, на турбазі, одягтися необхідно тепло і зручно (згодяться джинси і светр). А якщо корпоратив – це бал-маскарад, то доведеться підготувати костюм, що відповідає тематиці вечора.

Правило одного

Багато людей не люблять ходити на вечірки поодинці: «я там нікого не знаю, а так хоч одне знайоме обличчя», «буде з ким потанцювати», «якщо я її / його не візьму з собою, вона / він мене вб’є».

Це не правильно. Якщо в запрошенні прямо не сказано, що на вечірці будуть раді бачити вас і вашу дружину / чоловіка, то йти парою – неввічливо.

Крім того, супутниця або супутник поруч можуть перешкодити налагодити нові зв’язки в малознайомому колективі. Ви вже в компанії – оточуючим буде ніяково підійти і втрутитися в ваш діалог. Можливо, ви весь вечір так і проведете удвох з другою половинкою.

Привітання

Рукостискання, обійми, поцілунок – у різних соціальних групах прийняті різні форми вітання.

У діловому середовищі це, як правило, рукостискання. Але! Корпоратив – захід неформальний, крім того, між партнерами нерідко складаються дружні стосунки. Тому не варто дивуватися ближчим привітанням.

Потрапляючи в той чи інший колектив, приймайте діючі в ньому правила поведінки. Не можна відштовхувати людину, якщо він хоче вас «чмокнути». І навпаки: не варто лізти з «обнімашками», якщо люди навколо воліють жати один одному руки.

Найвпливовіша людина після корпоративу – той, у кого фотки. (Народна мудрість)

Імена

У вас хороша пам’ять на обличчя та імена? Ви везучий. Це рідкість.

Більшість хотіли б, щоб люди навколо ходили з бейджиками, як продавці-консультанти. Тому що немає нічого дурнішого ситуації, коли хочеш звернутися до співрозмовника, але забув його ім’я і з винуватою посмішкою говориш щось на зразок: «Слухай, друг …».

Щоб не опинитися в такій безглуздій ситуації на корпоративі, запам’ятайте кілька простих правил:

– якщо співрозмовник знайомий вам (спілкувалися по телефону, електронній пошті та інше), але ви не зустрічалися раніше, починайте розмову з представлення себе – «Привіт! Я Сергій. Ми обговорювали в Skype наш проект».
– якщо співрозмовник знайомий вам і ви зустрічалися раніше, спочатку бесіди слід нагадати своє ім’я і обставини попередньої зустрічі – «Привіт! Я Сергій. Ми бачилися півроку тому на конференції».
– знайомлячи одного колегу з іншим, назвіть його ім’я, прізвище, посаду, а також деякі професійні заслуги – «Сергій, знайомся – це мій колега Андрій, він класний дизайнер. Ти, напевно, бачив проект «Х» – це його робота».

Знайомства

Корпоративна вечірка – відмінна можливість познайомитися і подружитися з людиною, що викликають у вас інтерес, будь то суперавторитетний бізнесмен або довгонога красуня із сусіднього відділу.

Підійти і представитися – це півсправи. Потрібно зав’язати діалог. Для цього:

– знайдіть щось спільне між вами («У тебе відмінний смак – я теж люблю цей коктейль»);
– зробіть комплімент (ненав’язливо, без лестощів: «Ти маєш чудовий вигляд», «Ваш останній проект дуже цікавий»).

Коли контакт встановлено, постарайтеся не перестаратися. Пам’ятайте: коротка приємна бесіда – ще не привід підсісти за столик нового знайомого.

Розмова

Є інтроверти, є екстраверти, є амбіверти – люди всі різні. Про це слід пам’ятати, вступаючи в діалог. Якщо ваш колега не дуже говіркий, то не слід при ньому базікати без зупину. І навпаки: не будьте пасивним слухачем з людиною, яка любить поговорити.

Крім того, хоч вечірка і корпоративна, але це, в першу чергу, вечірка! Звичайно, розмови про пройдений за рік трудовий шлях неминучі, але не варто говорити про роботу занадто багато. Інакше ви так і не дізнаєтеся колег ближче.

Алкоголь

Офісний гумор каже: «Чим раніше на корпоративі вирубишся, тим менше буде соромно на наступний день».

Насправді, якщо переборщити з алкоголем, соромно буде у будь-якому випадку. Щоб цього не сталося, запам’ятайте кілька простих правил:

– не пийте більше норми (якщо ви не знаєте свій ліміт, відмовтеся від алкоголю зовсім);
– не пийте напої міцніші, ніж звикли (навіть якщо всі в колективі п’ють горілку, це не означає, що вам варто робити те ж саме);
– пийте безалкогольні напої (якщо ви не вживаєте алкоголь і не хочете виправдовуватися кожен раз, коли пропонують випити, підтримуйте тости безалкогольними напоями (мінералка замість горілки, яблучний сік замість коньяку).

Вихід з діалогу

Найважче на вечірці – ввічливо перервати розмову. Для цього є кілька стратегій:

1. Речі. При собі завжди є предмети, які можуть бути «поважною причиною», щоб закінчити розмову. Наприклад, якийсь гаджет – «Телефон сів, піду знайду розетку».

2. Їжа і випивка. На фуршеті можна відкланятися під «шляхетним» приводом «Піду що-небудь з’їм / вип’ю», «Обіцяв колегам принести випити, вони, напевно, вже зачекалися» і т.д.

3. Свіже повітря. Також можна піти під приводом «Мені потрібно провітритися», «Тут занадто душно, піду подихаю» і т.п.

4. Телефон. Імітувати дзвінок – верхівка поганого смаку. Створюється враження, що ви приймаєте співрозмовника за ідіота, який не відрізнить рінгтон від будильника. Краще просто сказати: «Вибачте, мені потрібно подзвонити».

5. Друзі. Побачивши знайомого в протилежному кінці залу, можна «законно» попрощатися зі співрозмовником: «Там мій старий товариш, піду привітаюсь».

Яку б стратегію ви не вибрали, пам’ятайте – від спілкування має залишитися приємний післясмак в обох сторін.

Як бачите, правила хорошого тону для корпоративних вечірок не такі вже й складні. Будьте ввічливі і веселих вам корпоративів!

Джерело: finance.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.