Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

«Правило 4:30 ранку»: коли немає вибору, все стає можливим


Ультрамарафонець Тревіс Мейсі вивів 8 принципів, які допомагають йому витримувати перенавантаження і перемагати в іноді нелюдських умовах, і назвав їх ультрамисленням. Справа в тому, що ультрамислення корисне також у звичайному житті, не тільки в спорті. Розповідаємо про один з них, який Мейсі в своїй книзі «Ультрамислення» назвав «правилом 4:30 ранку».

Випадок у пустелі

Пустеля Руб-ель-Халі буквально означає «Порожня чверть»: вона викликає в уяві образи бедуїнських караванів, що бредуть у пошуках оазису. Нескінченні дюни йдуть за горизонт. Ніякої рослинності. Ніякої води. У таких умовах ми мали пробігти 75 миль – це була пригодницька гонка, – стартувавши на наступний ранок.

Перед забігом ми ночували під зоряним небом у пустелі. Яке ж було моє здивування, коли о 4:30 ранку заграв будильник і з’ясувалося, що багато команд пакують речі не для 75-мильного забігу по пустелі, а для поїздки на автобусі у п’ятизірковий готель, до відпочинку і вишуканих коктейлів біля басейну. Це був їхній вибір. Я їх не звинувачував. І … як же хотілося поїхати з ними!

Тут, у точці неповернення на краю пустелі, деякі команди прийняли рішення повернутися.

Тривоги додавало і оголошене організаторами минулої ночі обмеження: на кожну команду виділяли певна кількість пляшок води на кожну людину, тому що занадто багато вантажу в пустелю доставити вони не могли. Ми розрахували, що цієї води вистачить, щоб вижити на етапі, але до кінця свого перебування в пустелі ми будемо сильно зневоднені. Яке полегшення! Знати, що ти принаймні не здохнеш від спраги і твоє бездиханне тіло не розтягнуть по пустелі стерв’ятники. Годі й казати, що в той момент автобус до готелю здавався дуже привабливою альтернативою.

Я подумав: «У що ми, чорт візьми, вплуталися ?!»

Але в ті ранкові сутінки, дивлячись на миготливі цифри будильника на наручному годиннику, я згадав татове «правило 4:30 ранку». У цей час тато завжди прокидається. Він людина, яка живе повним життям. Встаючи рано, він завжди встигав попрацювати, покататися на гірському велосипеді і провести час з дітьми.

Шляхи було два. Здатися, похвалити себе і піти в автобус. Або скористатися раннім підйомом і налаштувати команду на успіх, зробивши ранок трампліном в новий день, де ми будемо наполегливіші за всіх, витриваліші за всіх і мужніші за всіх. Я обрав друге. Згадавши «правило 4:30 ранку», я відчув наснагу і готовий був бігти попереду всіх зі старту нашого довгого забігу по пустелі.

Ультрамислення на практиці

Не тільки таланти і фізіологія, а й риси характеру, психологічні установки, світогляд дозволяють нам робити те, що ми робимо. І спортсменам, і людям у звичайному житті.

Візьмемо те саме «правило 4:30 ранку». Воно стосується не тільки ранніх підйомів, щоб більше встигнути за день, як робить мій батько. У цьому правилі є і більш глибокий сенс. Коротко – якщо заздалегідь приймаєш тверде рішення, то, коли приходить час діяти, вже не відволікаєшся на думки про те, хочеться тобі це робити чи ні.

Ультрамислення може застосовуватися до різних життєвих можливостей – на ниві мотивації, стосунків, фізичної форми, кар’єри, залежності, чого завгодно.

«Правило 4:30 ранку» можна застосувати до шлюбу і відносин (ні, я не закликаю вас будити свою другу половину в цей час). Хочу підкреслити, що не обов’язково прокидатися так рано, щоб застосувати цей принцип. Ключова ідея у тому, щоб скасувати для себе саму можливість здатися – тому що рішення вже прийняте заздалегідь. Для вас «4:30 ранку» можуть наступити пізно ввечері в п’ятницю, коли ви сідаєте в’язати “мушок”, тому що давно мріяли поїхати ловити лосося, або у неділю в обід, коли ви починаєте серйозну розмову з дружиною, на яку не наважувалися.

Тверде внутрішнє зобов’язання – щодо тренувань, проекту, роботи, сім’ї, виховання дитини – це найважливіше, що тільки можна зробити у житті.

Ухвалення таких твердих внутрішніх рішень і відмова коритися імпульсивним бажанням і поривам дозволяють досягати колосальних результатів. Чи захочете ви встати раненько на пробіжку, або щоб попрацювати на свіжу голову над науковою статтею, або підготуватися до тестів чи іспитів, або розробити сайт для свого нового бізнесу? Я точно ні. Але якщо ваше бажання досягти чогось більшого досить сильне, вам доведеться почати цінувати свої довгострокові зобов’язання і цілі більше, ніж будь-які миттєві бажання.

Шлях до перемоги

Приклад кадетів, школярів з бідних кварталів, «морських котиків» і переможців конкурсів говорить про те, що завзятість має принципове значення при досягненні великої і важливої мети.

Навіть якщо ваш довгий шлях до важливої мети буде в основному вам в радість, напевно з’являться і неприємні, складні моменти. Якщо заздалегідь налаштуватися і у потрібний момент згадати про «правило 4:30 ранку», особливо у критичних ситуаціях, коли хочеться все кинути, то вам вдасться подолати будь-які труднощі.

Спосіб життя, його ритм, графік роботи обов’язково будуть впливати на те, коли і як ви можете використовувати це правило. Але ніколи не пізно почати приймати тверді рішення стосовно того, чого ви дійсно хочете досягти в житті.

Щоб досягти мети, часто доводиться робити щось, що вам не подобається або здається нездійсненним. Ключове слово тут – «здається». Ви здатні на більше. Дерзайте!

За матеріалами книги «Ультрамислення»

Джерело: blog.mann-ivanov-ferber.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.