Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Премії і тиск на співробітників не підвищують ефективність роботи


Нещодавно вчені зі Школи менеджменту Роттердамського університету провели цікавий експеримент, який ставить під сумнів дієвість популярних методів мотивації. Дослідники намагалися з’ясувати, чи можна за допомогою премій та емоційного пресингу домогтися надрезультати від співробітників. Причому мова не про ледарів, яких начальники намагаються змусити виконувати звичний обсяг роботи, а саме про тих, хто намагається і працює в повну силу. Або про ситуації недостачі рук і авралу, коли малими силами потрібно зробити роботу в стислі терміни.

Учені попросили 30 фінансових менеджерів і бухгалтерів виконувати на комп’ютері завдання, пов’язані з обробкою інформації. Для цього учасників експерименту занурювали в умови, близькі до робочої реальності. Перший раз вони виконували вправи просто так. Другий раз під час вирішення тих же завдань на них чинили соціальний тиск: говорили, що їх результати будуть порівнювати з результатами колег, а потім опублікують результат, який показує, яке місце вони зайняли. Втретє їм пообіцяли по 0,5 євро за кожне мікро завдання, якщо вони вирішать задачі швидше і точніше інших. Під час експерименту менеджерам вимірювали мозкову активність за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Провівши аналіз томограм і оцінивши точність і швидкість виконання завдань, дослідники з’ясували: хоча фінансова винагорода і пресинг змушували людей посилювати старання, це не покращувало їх показники в роботі, що вимагає концентрації уваги.

Тому дослідники зробили висновок, що керівники та їхні підлеглі часто даремно витрачають сили: перші – коли мотивують співробітників підвищувати продуктивність, а другі – коли прагнуть за будь-що досягти цієї планки. «Багато компаній створюють непотрібний стрес або витрачають гроші на неефективні бонусні схеми, – каже Іан Селбі, директор відділу досліджень і розробок CIMA, Міжнародної асоціації фахівців в області управлінського обліку. – Тепер очевидно, що у сферах, де потрібні увага і зосередженість, потрібно шукати нові схеми мотивації». На його думку, потрібно ставити питання ширше. «Хоча роботодавці володіють цілим спектром інструментів мотивації, вони продовжують покладатися лише на два: тиск з боку начальства і матеріальне заохочення», – нарікає він.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.