Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Продюсер чи актор: до якого типу продуктивної особистості належите ви?


Багато компаній ставлять тільки на один тип співробітників і менеджерів і забувають про інше. Що це за типи, пояснюють Джон Свіокіа і Мітч Коен з PwC.

Що означає бути співробітником з високим потенціалом? У більшості компаній є чітке уявлення про характеристики, що відрізняють найефективніших співробітників: інтелект, харизма, навички словесних комунікацій і здатність бути як частиною команди, так і лідером. Ці навички, безсумнівно, потрібні, але занадто багато керівників на цьому і зупиняються. Вони бачать і просувають тільки один тип співробітників з високим потенціалом, а насправді потрібні два.

Ми знаємо одного керівника на ім’я Джек. Він був зіркою. Він майже десять років пропрацював в інноваційному високотехнологічному стартапі, що надає B2B-послуги. Його досвід і ділова хватка привернули до нього увагу великої технологічної фірми, яка найняла його керувати новим напрямком бізнесу.

Якби ви бачили Джека у справі, то ви б знали – він приносить компанії користь. Коли він спілкувався з клієнтами або виходив на сцену на конференції, люди прощалися з ним, будучи під враженням і дізнавшись багато нового. Він проясняв для них питання, про які вони раніше не замислювалися. Його робота в попередній компанії була зосереджена саме на цьому навику – він був експертом у своїй темі. Але нова його компанія пропонувала набагато більш широке коло технологічних сервісів, від розробки додатків до кібербезпеки і систем управління. Потрібно було, щоб він пов’язав свій досвід з усіма цими напрямками, але він не міг зрозуміти, як це зробити. Цінність, яку він приносив, ніяк не перетворювалася на реальний дохід.

Цілий рік продажі відставали від плану, і керівники компанії задумалися – а чи правильно вони поставили на Джека? Ще два роки стагнації, і вони були готові його звільнити. Якщо він не може запустити таку бізнес-можливість, значить, щось з ним не так.

Ми теж звикли вважати, що коли нове підприємство не росте, як задумано, винен лідер. Але ми помилялися. Тепер ми знаємо, що було б жахливою помилкою звільнити Джека. Він був підходящим кандидатом для цього бізнесу. Просто його поставили не на ту посаду.

Зміна наших поглядів відбулася під впливом глибинного дослідження, яке ми провели, вивчаючи більше сотні людей, які стали мільярдерами з нуля. У 2012-2014 роки ми досліджували деяких найбагатших людей світу, які не успадкували свої статки. Наша мета була зрозуміти, які фактори дозволяють таким людям добитися успіху, і чи можуть у них чогось навчитися вже усталені бізнеси.

Ми з’ясували, що у таких успішних бізнесменів є певний набір внутрішніх навичок, які вони застосовують у всіх своїх справах. Такі схильності призводять до певного типу успіху – того, який вислизав від Джека. Серед них:

— Співчутливу уяву: вони бачать потенціал блокбастерних проектів там, де інші бачать тільки дрібниці.

— Терпляча квапливість: вони можуть діяти одночасно в різних ритмах і часових рамках.

— Винахідливе виконання: вони зводять разом креативних співробітників і операційні відділи.

— Відносний погляд на ризик: їх хвилює більш далеке майбутнє, а не поточні втрати.

Людей, що володіють такими навичками, ми називаємо продюсерами: це люди з вродженою схильністю до інновацій, які можуть придумувати нові бізнес-ідеї, поєднувати різні й часом суперечливі один одному бізнес-схеми, ресурси і таланти, щоб успішно просунути ці ідеї на ринку. Всі мільярдери, що сколотили стан з нуля, яких ми знаємо – продюсери.

Але продюсери – лише один тип професіоналів з високим потенціалом. Другий тип – актори, люди, здатні оптимізувати вже відомі системи і продукти. Вони часто стають відомими експертами на кшталт Джека. У них інші ментальні навички. Вони звикли перевершувати очікування, коли критерії вже заздалегідь задані. Вони можуть взяти кимось задумане підприємство і втілити його в життя. Вони як актори, які здатні блищати практично на будь-якій сцені, але не знають, як облаштувати цю сцену.

Актори і продюсери пробуджують в оточуючих різні реакції. Актори зазвичай добре уживаються з начальниками (і всіма іншими), тому що вони відповідають очікуванням. Продюсери, схильні вселяти сум’яття або долати наперед задані очікування, з більшою ймовірністю натикаються на конфлікт. 25% мільярдерів, що сколотили стан з нуля, були звільнені з великих компаній на початку своєї кар’єри. Можливо, тому більшість зірок у таких бізнесах – це зазвичай актори, і тому більшість систем найму, визнання, винагороди та розвитку людського капіталу цінують більше акторів, ніж продюсерів.

Але кожен дійсно успішний бізнес потребує як продюсерів, так і акторів з великим потенціалом. Наші дослідження показують, що більшість мільярдерів, які створили бізнес з нуля, працювали в парі «продюсер-актор». Згадайте Стіва Джобса (продюсер) і Тіма Кука (актор) з Apple.

До нашого дослідження ми б, можливо, погодилися, що компанії слід було замінити Джека кимось ще. Але тепер ми розуміємо, що Джек зовсім не стримував розвиток бізнесу. Просто компанія попросила актора-зірку виконати роботу продюсера. Від Джека очікували того, що він уявить собі нові бізнеси, але його таланти лежали зовсім не в цьому.

Тому ми запропонували компанії знайти продюсера, який би доповнив Джека – придумав би бізнес-модель, яка спиралася б на його досвід. Джеку і його колезі-продюсеру, можливо, доведеться спробувати не одну модель, поки вони не натраплять на правильну. Але тепер у бізнесу набагато більше шансів на успіх – як і у Джека і його со-керівника.

Як щодо вас? Ваш бізнес спотикається? А чи правильне є у вас співвідношення продюсерів та акторів, і чи правильні ролі вони виконують? Чи зможете ви вибудувати партнерство, в якому обидва типи високоефективних лідерів можуть доповнювати один одного і успішно працювати?

Джерело: ideanomics.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.