Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Психологія шкідливих звичок або дорога до себе


А ви знаєте, що легковажність, сором’язливість і дурна гордість – такі ж шкідливі звички, як куріння, перфекціонізм і невміння поводитися з грошима? Люди вміють майстерно руйнувати самі себе. І часом не помічають цього.

Чому ми робимо вчинки, які нам шкодять, і як з цим впоратися? Відповідь у «Психології шкідливих звичок» – книзі відомого психотерапевта і вченого Річарда О’Коннора.

Ігри розуму

Усередині нас немов живуть могутні сили, які опираються змінам. І справді, є дві області свідомості. Якщо коротко: одна – вдумливе і розмірковуюче Я. Друга – «мимовільне Я», яке робить свою роботу, не привертаючи нашої уваги. Воно керує поведінкою, особливо спонтанними діями.

Психологія шкідливих звичок або дорога до себе

«Мимовільне Я» змушує жадібно поїдати чіпси, поки «свідоме» зайняте чимось іншим. Справа в тому, що «свідоме Я» одномоментно фокусується тільки на одній речі. Тим часом ми приймаємо безліч рішень, на радість собі і на горе.

Самореалізовані пророцтва

У кожного є життєвий фільтр, образ думок, схема, парадигма – назвати можна як завгодно. Як крізь призму, ми дивимося на світ через свої переконання. Парадигма «не любить» змінюватися і стає самореалізованим пророцтвом.

З віком ми зближуємося з людьми, чиї судження збігаються з нашими, і віддаляємося від тих, хто дотримується іншої точки зору. Зазвичай друзі поділяють наші погляди на політику, релігію, спорт і на інших людей. Ми вибираємо роботу, що не суперечить нашим очікуванням. Ми читаємо газети і журнали, слухаємо радіостанції, які підтримують наші упередження.

З шкідливими звичками все точно так само. Якщо наша саморуйнуюча поведінка виражається в надмірному пияцтві, лінощах розуму, марної трати часу або переїданні, ми навряд чи станемо зберігати дружбу з людьми, які не схвалюють всього цього. І навпаки, схильні знаходити тих, хто нас підтримує.

Здоровий оптимізм

Переконання впливають на наш організм. Вони позначаються у зміні мозку та інших систем: ендокринної, шлунково-кишкової та кістково-м’язової. Нові технології дозволяють «зазирнути за лаштунки» нервової системи.

Психологія шкідливих звичок або дорога до себе

Тепер ми знаємо, що люди з позитивним ставленням до себе живуть довше. А ще у них рідше трапляються інфаркти, їм потрібен менший наркоз при хірургічних операціях. У оптимістів рани заживають швидше, ніж у песимістів. Люди з позитивним ставленням до старіння в середньому живуть на 7,5 років довше, ніж люди з негативним поглядом на старість.

Переконай себе сам

Нам завжди здається, що ми трохи кращі за інших. Ми правдиві, більш виховані, справедливіші інших, мотиви наших вчинків чесніші. Ми найкращі водії і спиртне переносимо теж краще. Ми віримо, що наші слабкості не виходять за межі норми. З іншого боку, наші сильні сторони унікальні і безцінні.

Це називається помилкою егоїстичності. Ми впевнені, що успіх приходить завдяки нашим талантам, тоді як невдачі списуємо на зовнішні обставини. Ми краще пам’ятаємо свої успіхи, ніж поразки.

Ми повинні навчитися дивитися на себе чесніше і бачити, як працює цей механізм. Шкідливі звички – це зовсім не «те, що роблять всі без винятку».

Наостанок

Наш мозок має пластичність, міняючись разом з набутим досвідом. Він реагує на повтори: мозок не говорить, що нам робити; він сам – частина системи, в якій життєвий досвід вчить мозок, що йому робити.

Психологія шкідливих звичок або дорога до себе

Кожен день працюючи над собою – ви стаєте кращими. Якщо ви оступилися і припинили дієту, закинули гімнастику або практику усвідомленості, все, чого ви досягли до цього, не буде втрачено. Всі придбані навички і раніше у вашому мозку, щоб допомогти знову опинитися в сідлі. Не зупиняйтеся і не опускайте руки. Якщо ви читаєте ці рядки – ви точно можете стати тим, ким хочете себе бачити.

За книгою Річарда О’Коннора «Психологія шкідливих звичок»

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.