Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять способів відмовити


Для однієї людини слово “ні” вимовити – це проблема, а інший просто не в змозі його почути. Через що відбувається багато неприємностей і непорозумінь. Тому ось кілька порад, як уникнути всіх цих складнощів.

1. Важко сказати “ні” тоді, коли в тебе є вільний час. У вас же немає проблем з тим, щоб сказати “ні”, коли у вас в руках квиток на літак, а хтось просить приділити йому хвилиночку? Значить, вам потрібно бути зайнятим.

2. Важко сказати “ні” тоді, коли те, чим ви зайняті, ви самі не вважаєте досить важливим. Це як з прикладом про літак – якщо рейс міжнародний, то “ні” мовиться легко, а якщо місцевий, який літає кожні 20 хвилин, тоді “ні” вимовити не виходить. Що робити? Пов’язувати щоденні завдання з цілями – це єдиний вірний спосіб розставити пріоритети.

3. Важко сказати “ні” людині, яка вже прийшла. Тому повідомляйте всім, хто з вами пов’язаний, про вашу зайнятості. Наприклад, як на дверях переговорної зазвичай висить графік зайнятості, ось так і зробіть графік для себе – нехай бажаючі записуються.

4.Важко сказати “ні”, якщо це треба сказати босові. Розумію. Проблема вирішується просто: з’ясуйте, в чому ваш бос зацікавлений найбільше – в результатах або в лизоблюдстві. Якщо в результатах, сміливо підсовуйте йому ваш планувальник з проханням “самі викресліть, що тут не важливо”. А якщо бос оцінює тільки на підставі глибини поклону, тоді просто нічого не плануйте і не робіть, а тренуйтеся перед дзеркалом в майстерності віддано-закоханого погляду.

5. Важко сказати “ні” тоді, коли ти сам себе не цінуєш. У цьому випадку терміново створюйте собі амбітні цілі, щоб було за що себе поважати.

Людмила Богуш

Джерело: forbes.net.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.