Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять способів відмовити


Для однієї людини слово “ні” вимовити – це проблема, а інший просто не в змозі його почути. Через що відбувається багато неприємностей і непорозумінь. Тому ось кілька порад, як уникнути всіх цих складнощів.

1. Важко сказати “ні” тоді, коли в тебе є вільний час. У вас же немає проблем з тим, щоб сказати “ні”, коли у вас в руках квиток на літак, а хтось просить приділити йому хвилиночку? Значить, вам потрібно бути зайнятим.

2. Важко сказати “ні” тоді, коли те, чим ви зайняті, ви самі не вважаєте досить важливим. Це як з прикладом про літак – якщо рейс міжнародний, то “ні” мовиться легко, а якщо місцевий, який літає кожні 20 хвилин, тоді “ні” вимовити не виходить. Що робити? Пов’язувати щоденні завдання з цілями – це єдиний вірний спосіб розставити пріоритети.

3. Важко сказати “ні” людині, яка вже прийшла. Тому повідомляйте всім, хто з вами пов’язаний, про вашу зайнятості. Наприклад, як на дверях переговорної зазвичай висить графік зайнятості, ось так і зробіть графік для себе – нехай бажаючі записуються.

4.Важко сказати “ні”, якщо це треба сказати босові. Розумію. Проблема вирішується просто: з’ясуйте, в чому ваш бос зацікавлений найбільше – в результатах або в лизоблюдстві. Якщо в результатах, сміливо підсовуйте йому ваш планувальник з проханням “самі викресліть, що тут не важливо”. А якщо бос оцінює тільки на підставі глибини поклону, тоді просто нічого не плануйте і не робіть, а тренуйтеся перед дзеркалом в майстерності віддано-закоханого погляду.

5. Важко сказати “ні” тоді, коли ти сам себе не цінуєш. У цьому випадку терміново створюйте собі амбітні цілі, щоб було за що себе поважати.

Людмила Богуш

Джерело: forbes.net.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.