Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Renault ZOE Cab і Transdev-Lohr i-Cristal — автономні електричні «роботаксі» (відео)


Французький автовиробник Renault спільно з компаніями Transdev, IRT SystemX, Institut VEDECOM і Університетом Париж-Саклі представив напрацювання в сфері автономного громадського транспорту. В рамках проекту Paris-Saclay Autonomous Lab були показані два електричних безпілотних концепти – легковий Renault ZOE Cab і мініавтобус Transdev-Lohr i-Cristal.

Зовні концепт Renault ZOE Cab – це звичний електромобіль, проте рівно до тих пір, поки користувач не спробує відкрити двері. На відміну від звичайної версії Renault ZOE з чотирма дверима, у автономного концепту їх три – дві по ліву сторону постійно заблоковані, а з боку тротуару встановлена всього одні, але дуже широкі відкидні дверцята.

Renault ZOE Cab

Салон також зазнав помітні зміни – водійське місце «обгородили», а переднє пасажирське крісло розвернули лицем до заднього. Таким чином в салоні концепту Renault ZOE Cab можна розмістити трьох осіб, причому доступ всередину помітно полегшений порівняно зі звичайною версією моделі.

Цю модель планують використовувати як роботаксі в денний час доби, яке буде підвозити пасажирів на території кампусу Університету Париж-Саклі. Для виклику використовується мобільний додаток, при цьому якщо маршрут підходить іншому користувачеві, то роботаксі зможе підібрати його по дорозі.

Renault ZOE Cab

Другий концепт Transdev-Lohr i-Cristal призначений для колективної доставки пасажирів від найближчої залізничної станції в Массі в кампус Париж-Саклі. Для виклику використовується мобільний додаток, що дозволить на мапі стежити за найближчим до користувача мініавтобусом.

Даний засіб пересування являє собою автономну «маршрутку», яка буде працювати тільки в нічні години, коли звичайний громадський транспорт вже не ходить. Саме тому розробники цієї системи приділили особливу увагу безпеці, тому диспетчер буде відстежувати за допомогою камер всередині концепту і на зупинках, щоб з пасажирами все було в порядку.

Renault ZOE Cab

В межах презентації автономних новинок також був показаний концепт електромобіль Renault EZ-POD для доставки пасажирів і вантажів в межах «останньої милі».

Источник: renault

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.