Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Розстановка пріоритетів у роботі за принципом Ейзенхауера


Саме слово «пріоритет» містить в собі латинський префікс «prio», що означає «перед, колись». Розстановка пріоритетів – це коли ви щодня вирішуєте, що потрібно зробити в першу чергу для того, щоб досягти своїх цілей.

Принцип Ейзенхауера допоможе вам розпочинати свої завданя і роботу по порядку відповідно до розставлених пріоритетів. І для цього насамперед запитайте себе: чи є ці справи важливими або терміновими?

Принцип Ейзенхауера дозволяє комбінувати тільки два критерії – важливо і терміново, таким чином, виходить чотири класи пріоритетів. Для успішного планування вам необхідно проаналізувати і класифікувати всі поставлені перед вами завдання. І тоді у вас вишикується ієрархічний список, завдяки якому ви будете знати що, коли і як потрібно робити.

Ієрархічний список Ейзенхауера

А-пріоритет: це справи, які необхідно зробити сьогодні, оскільки вони є терміновими і необхідними.

В-пріоритет: важливі справи, які не обов’язково робити сьогодні. Просто регулярно виділяйте собі час на виконання справ В і знайдіть їм місце в своєму розкладі. Виконання завдань з цієї групи забезпечить успіх і наблизить вас до наміченої мети.

Дуже часто справи В просто відкладаються в довгий ящик, оскільки вони не є терміновими. І все ж їх своєчасне виконання дозволить уникнути багатьох проблем.

С-пріоритет: навички, оволодіння, якими здається нам терміновою справою, але не є важливим. Сюди відносяться: вміння зберігати спокій, передоручати свої обов’язки (так би мовити, «уміння відправляти делегації») або говорити «ні». За допомогою цього ви виграєте час для вирішення важливих завдань з групи В.

D-пріоритет: сюди відносяться справи, які не є ні важливими, ні терміновими. Ви можете спокійно відкласти їх у скриньку для паперів або ж, якщо мова йде про терміни або деяких завданнях, відмовитися від них або ж просто передоручити зробити це комусь ще. Свідомо захистіть себе на деякий час від виконання справ D, які дозволяють відпочити і розважитися в дні найбільшого стресу.

Розстановка пріоритетів у роботі за принципом Ейзенхауера

Розстановка пріоритетів: зробіть це правильно

Розподіліть всі ваші завдання та обов’язки за вищевказаним групам А, В, С і D. Таким чином ви відокремте «потрібне» від «непотрібного».

Пам’ятайте: «важливе» докорінно відрізняється від «термінового». «Важливе» наближає намічену вами мету, але при цьому воно не обов’язково є «терміновим». «Термінове» ж, навпаки, вимагає вашої безпосередньої уваги.

Зверніть увагу на так зване «правило переваги»: «важливе» стоїть перед «терміновим». Не обов’язково виконувати все те, що вимагає поспіху. Постарайтеся не підкорятися більше диктатурі термінових справ, оскільки в ній таїться наступна небезпека: ми починаємо відволікатися на те, що є терміновим, але абсолютно неважливим і не обов’язковим.

Для розумного планування вашого часу дана порада буде дуже корисною: завжди починайте роботу із завдання, що стоїть під номером 1 у групі А, а не з того, що стоїть під номером 3 або 4, якими б привабливими і цікавими вони не були. Якщо до кінця робочого дня ви не встигли впоратися з усіма завданнями і справами з групи А, то продовжуйте роботу з ними і на наступний день. Не робіть інших завдань, поки не закінчите з першими.

Кожен день працюйте над якимось завданням з групи В, що вимагає великих витрат по часу. Поряд зі своїми повсякденними справами ви повинні також думати про свої «стратегічно» важливі завдання та цілі. Тільки так ви зможете вже сьогодні забезпечити собі «завтрашній» успіх.

Усвідомте собі раз і назавжди, що у вас ніколи не вистачить часу на все те, що вам хотілося б зробити, і на те, чого хочуть від вас інші. Подбайте про те, щоб використовувати свій час лише на дійсно важливі для вас речі, які можуть наблизити поставлену вами перед собою мету. А час ви можете виграти лише у тому випадку, якщо навчитеся говорити «ні» і відмовлятися виконувати необов’язкові справи.

Джерело: elitarium.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.