Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ринок праці в 2016 році: зростання попиту, зарплат і “дистанційки”


Ринок праці в 2016 році буде виглядати однозначно жвавіше року минулого. Ознаки активного росту він почав показувати вже в грудні 2015 року. Які ще особливості, крім відновлення зростання, будуть притаманні українському ринку праці в новому році?

2015 рік був роком економічної стабілізації, а 2016 рік стане роком економічного зростання. Відповідно, це позитивно позначиться на ринку праці в Україні“, – так почали прес-конференцію з питань ринку праці директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко та директор департаменту персоналу МЕРТ Лілія Бушина.

Починаючи з червня-липня 2015 року, економіка України, за словами Марченка, стала “підніматися з колін”, що відбилося в хоча і повільному, але все ж зростання ВВП (за даними Мінекономіки, зростання ВВП в 2016 році складе 1%). А значить, оживає і ринок праці, що безпосередньо залежить від стану економіки.

Головний тренд 2016 року, за словами Марченка – зростання вакансій, особливо в державному секторі. Якщо до кінця 2014 року на сайті Work.ua було представлено 36 тисяч вакансій, то в грудні 2015 – вже 56 тисяч. Паралельно зростає і кількість резюме – їх до кінця 2015 року на сайті було представлено понад 1,6 млн. Але активізація персоналу якраз до речі – згідно з опитуванням Work.ua, 43% роботодавців будуть в 2016 році наймати співробітників, причому 31% планують суттєво збільшити штат. Більш того, Мінекономіки будуть реалізовані програми по створенню робочих місць для переселенців з Донбасу і Криму, що також збільшить попит на персонал.

Другим істотним трендом 2016 року підвищений попит на “продажні” професії, що, загалом, не новина. Менеджер з продажу, продавець-консультант, торговий представник – ось перша трійка найбільш затребуваних професій на IV квартал 2015 року. Щоправда, середня зарплата їх, при всій затребуваності, знаходиться все ще в діапазоні від 4 до 5 тисяч гривень (але це – без відсотків). Не падає попит на IT-менеджерів, особливо в області розробок програм забезпечення під Macintosh, і росте … на зварювальників. Особливо в Польщі, де наші робочі спеціальності стають все більш затребуваними (трудова міграція в Європу, за словами експертів, буде набирати обертів в 2016 році). До високооплачуваних професій також відносяться фінансовий директор і (увага) водій-міжнародник.

Третій тренд 2016 року – зростання кількості бажаючих працювати дистанційно. Їх на 25% більше, ніж тих, хто претендує на “офісну зайнятість” на тій же позиції. У принципі, і співробітникам, і роботодавцям вигідно працювати віддалено – знижуються витрати на організацію робочого місця, а також з’являється можливість займатися своєю справою в будь-якій локації. Дистанційна робота і вільний графік особливо популярні серед маркетинга, реклами, PR, а також серед журналістів, перекладачів, креативних і IT-спеціальностей. Але не всі роботодавці оцінюють цей тренд позитивно – 40% впевнені, що продуктивність при віддаленій роботі знизиться, і майже 30% вважають, що при цьому необхідний контроль співробітників.

Чотириденний робочий тиждень Сергій Марченко також назвав новим трендом. Уваги заслуговує його зауваження про те, що замість звільнення 20% персоналу роботодавці можуть на 20% скоротити робочий час і залишити людей на роботі. Таким чином можна вирішити проблему зайнятості населення – адже під загрозою зникнення можуть опинитися малокваліфіковані професії.

І, безумовно, головний тренд року – зарплатний. Експерти впевнені, що тут динаміка буде не сильно відрізнятися від минулого року. У 2015 році 40% роботодавців підвищували заробітні плати всім своїм співробітникам, 28% – тільки найважливішим співробітникам. І 33% підвищували всім, але не рівномірно, в залежності від вагомості. Важливо, що в 2015 році зарплати росли швидше, ніж це було в 2014 році, а відповідно, і в 2016 нас має чекати хоч і не значне, але прискорення зростання заробітків.

Так що перспективи у ринку праці в Україні поки виглядають досить оптимістично: зростання виробництва буде супроводжуватися створенням нових робочих місць і збільшенням зарплат – нехай ще повільно, але неухильно.

Джерело: delo.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.