Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ринок праці в 2016 році: зростання попиту, зарплат і “дистанційки”


Ринок праці в 2016 році буде виглядати однозначно жвавіше року минулого. Ознаки активного росту він почав показувати вже в грудні 2015 року. Які ще особливості, крім відновлення зростання, будуть притаманні українському ринку праці в новому році?

2015 рік був роком економічної стабілізації, а 2016 рік стане роком економічного зростання. Відповідно, це позитивно позначиться на ринку праці в Україні“, – так почали прес-конференцію з питань ринку праці директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко та директор департаменту персоналу МЕРТ Лілія Бушина.

Починаючи з червня-липня 2015 року, економіка України, за словами Марченка, стала “підніматися з колін”, що відбилося в хоча і повільному, але все ж зростання ВВП (за даними Мінекономіки, зростання ВВП в 2016 році складе 1%). А значить, оживає і ринок праці, що безпосередньо залежить від стану економіки.

Головний тренд 2016 року, за словами Марченка – зростання вакансій, особливо в державному секторі. Якщо до кінця 2014 року на сайті Work.ua було представлено 36 тисяч вакансій, то в грудні 2015 – вже 56 тисяч. Паралельно зростає і кількість резюме – їх до кінця 2015 року на сайті було представлено понад 1,6 млн. Але активізація персоналу якраз до речі – згідно з опитуванням Work.ua, 43% роботодавців будуть в 2016 році наймати співробітників, причому 31% планують суттєво збільшити штат. Більш того, Мінекономіки будуть реалізовані програми по створенню робочих місць для переселенців з Донбасу і Криму, що також збільшить попит на персонал.

Другим істотним трендом 2016 року підвищений попит на “продажні” професії, що, загалом, не новина. Менеджер з продажу, продавець-консультант, торговий представник – ось перша трійка найбільш затребуваних професій на IV квартал 2015 року. Щоправда, середня зарплата їх, при всій затребуваності, знаходиться все ще в діапазоні від 4 до 5 тисяч гривень (але це – без відсотків). Не падає попит на IT-менеджерів, особливо в області розробок програм забезпечення під Macintosh, і росте … на зварювальників. Особливо в Польщі, де наші робочі спеціальності стають все більш затребуваними (трудова міграція в Європу, за словами експертів, буде набирати обертів в 2016 році). До високооплачуваних професій також відносяться фінансовий директор і (увага) водій-міжнародник.

Третій тренд 2016 року – зростання кількості бажаючих працювати дистанційно. Їх на 25% більше, ніж тих, хто претендує на “офісну зайнятість” на тій же позиції. У принципі, і співробітникам, і роботодавцям вигідно працювати віддалено – знижуються витрати на організацію робочого місця, а також з’являється можливість займатися своєю справою в будь-якій локації. Дистанційна робота і вільний графік особливо популярні серед маркетинга, реклами, PR, а також серед журналістів, перекладачів, креативних і IT-спеціальностей. Але не всі роботодавці оцінюють цей тренд позитивно – 40% впевнені, що продуктивність при віддаленій роботі знизиться, і майже 30% вважають, що при цьому необхідний контроль співробітників.

Чотириденний робочий тиждень Сергій Марченко також назвав новим трендом. Уваги заслуговує його зауваження про те, що замість звільнення 20% персоналу роботодавці можуть на 20% скоротити робочий час і залишити людей на роботі. Таким чином можна вирішити проблему зайнятості населення – адже під загрозою зникнення можуть опинитися малокваліфіковані професії.

І, безумовно, головний тренд року – зарплатний. Експерти впевнені, що тут динаміка буде не сильно відрізнятися від минулого року. У 2015 році 40% роботодавців підвищували заробітні плати всім своїм співробітникам, 28% – тільки найважливішим співробітникам. І 33% підвищували всім, але не рівномірно, в залежності від вагомості. Важливо, що в 2015 році зарплати росли швидше, ніж це було в 2014 році, а відповідно, і в 2016 нас має чекати хоч і не значне, але прискорення зростання заробітків.

Так що перспективи у ринку праці в Україні поки виглядають досить оптимістично: зростання виробництва буде супроводжуватися створенням нових робочих місць і збільшенням зарплат – нехай ще повільно, але неухильно.

Джерело: delo.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.