Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Щасливі свята: 10 способів менше переживати і більше радіти


Свята – справа нервова. Про це знають всі, але мало хто розуміє, як зробити довгі вихідні спокійними і щасливими. Психолог Марк Холдер пропонує 10 способів, які допоможуть знизити рівень стресу і знаходити більше підстав для радості в новорічні канікули.

Після літніх відпусток ми чекаємо Нового року: будуємо плани, сподіваємося почати життя з чистого аркуша. Але чим ближче головне свято року, тим більше хвилювань. У грудні ми прагнемо осягнути неосяжне: завершуємо робочі проекти, плануємо свята, купуємо подарунки. І починаємо новий рік зі втоми, роздратування і розчарування.

Проте щасливі свята можливі – досить дотримуватися простих правил позитивної психології.

1. Намагайтеся більше віддавати

Ідею про те, що віддавати приємніше, ніж отримувати, науково підтвердили дослідники Данн, Екнін і Нортон у 2008 році. Вони розділили випробовуваних на дві групи. Учасники з першої групи отримали завдання витрачати гроші на інших, інші повинні були робити покупки виключно на себе. Рівень щастя в першій групі виявився вищим, ніж у другій.

Займаючись благодійністю або пригощаючи друга обідом в кафе, ви інвестуєте в своє щастя.

2. Уникайте боргів

Борги позбавляють нас спокою, а тривожні не бувають щасливими. Зробіть все можливе, щоб жити відповідно до статків.

3. Купуйте враження, а не речі

Уявіть, що у вас в кишені несподівано виявилася солідна сума – наприклад, 3000 доларів. На що ви їх витратите?

Той, хто купує речі, може бути не менш щасливий, ніж той, хто купує враження, – але лише спочатку. Через один-два тижні радість від володіння речами зникає, а враження залишаються з нами на все життя.

4. Діліться з іншими

Розділіть святкові враження з друзями і рідними. Дослідження доводять, що міжособистісні відносини – одна з найважливіших складових щастя. Дійсно, важко уявити щасливу людину, у якої складні відносини з близькими.

5. Фотографуйте і фотографуйтеся

Фотосесії – це весело. Сімейна або дружня фотозйомка урізноманітнює святкові застілля і зарядить позитивом. Знімки будуть нагадувати вам про щасливі моменти в хвилини смутку і самотності.

Щасливі свята: 10 способів менше переживати і більше радіти

6. Відправляйтеся на природу

Свята стають джерелом стресу, тому що наш звичний уклад життя порушується: ми пізно встаємо, переїдаємо і витрачаємо багато грошей. Прийти в себе допоможе спілкування з природою. Найкраще вибратися в зимовий ліс, але підійде і найближчий парк. Навіть віртуальна прогулянка: перегляд мальовничих краєвидів на комп’ютері – допоможе розслабитися.

7. Плануйте найцікавіше на кінець свят

Науково доведено, що ми краще запам’ятовуємо те, що відбувається в кінці. Якщо найцікавіша подія трапиться на початку святкових канікул, ми запам’ятаємо її гірше, ніж якщо вона відбудеться 7 або 8 січня.

8. Пам’ятайте, що частота важливіше інтенсивності

Щастя складається з дрібниць. Плануючи свята, віддавайте перевагу маленьким щоденним радощам. Краще щовечора збиратися біля каміна з какао, пирогом і настільними іграми, ніж відвідати одну феєричну вечірку, а потім цілий тиждень приходити в себе.

9. Не забувайте про фізичні вправи

Багато хто недооцінює радість, яку можна отримати від фізичної активності. Зима – прекрасна пора для активних прогулянок, катання на ковзанах і лижах та різноманітних рухливих ігор.

10. Дивіться улюблені новорічні фільми

Коли ми дивимося хороше кіно, то відключаємося від реальності, а наша розумова активність знижується. Це дуже важливо для повноцінного відпочинку.

Автор: Марк Холдер (Mark Holder) – професор психології Університету Британської Колумбії, мотиваційний спікер.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.