Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Що буде, якщо автомобіль довго стоїть без руху


Відразу обмовимося, тривалий простій – це коли автомобіль простояв без руху від року і більше. Зберігання до трьох-чотирьох місяців в зимовий період можна не розглядати, тому що воно практично не впливає на загальний стан машини. Ну, хіба що акумулятор може підсісти. Тут рішення одне – підзарядитися і в дорогу.

А ось, що відбувається з машиною під час тривалого «відпочинку», і до чого слід готуватись власнику перед першим запуском, журналісти АвтоПорталу розкажуть докладніше.

1. Олива: Сучасна автомобільна олива має тривалий термін зберігання і придатна для експлуатації на весь термін вказаний на упаковці виробником. Це дійсно вірно, до моменту початку її експлуатації. Але як тільки ви її залили у двигун, коробку, трансмісію і т.п. і вона почала працювати, ці терміни потрібно переглянути. Власне, сучасні оливи складаються з основи (безпосередньо олива) і різних присадок (що чистять, миючі, стабілізуючі і т.д). Ось ці самі присадки і вступають в реакцію, як між собою, так і з елементами трансмісії або двигуна при високих температурах. Вони в подальшому можуть окислятися і приводити до так званого ефекту «розшаровування» продукту. При щоденній експлуатації цього не відбувається з причини постійного збовтування і перемішування оливи. А ось при тривалому простої різні фракції можуть осідати на дно піддона. Як приклад можна взяти водоемульсійну фарбу. Напевно кожен з вас бачив, як при тривалому зберіганні фарбувальний пігмент осідає на дно ємності, а у верхній частині залишається абсолютно даремна рідина.

Якщо запустити двигун на такому маслі, то його просто можна угробити. Тому, після тривалого простою автомобіля, першим ділом перевіряємо оливи і якщо треба змінюємо. Бувалі водії радять при тривалому зберіганні автомобіля періодично хоча-б один раз в два місяці заводити автомобіль, прогрівати і проїжджати невелику відстань 1-2 км.

Якщо олива зробилася непридатною, рішення є тільки одне, поміняти її, а заодно і всі фільтри.

2. Пальне: Як не дивно, але все що стосується оливи, стосується і бензину (солярки). Крім того, в баку може накопичуватися волога. Недарма бувалі водії радять перед тривалим зберіганням авто заливати тільки якісне паливо (соляру), об`ємом не менше 3/4 бака. Це необхідно, щоб при температурних перепадах на стінках не випадав конденсат. Більш менш, без проблем, бензин зберігає свої властивості до 1,5-2 років (солярка 1-1,5 року). Якщо машина зберігалася довше, рекомендуємо замінити бензин (дизельне паливо) на свіже.

3. Акумулятор: Він має властивість саморозрядження. Тобто, навіть якщо ви залишили автомобіль з повністю зарядженим акумулятором, то через деякий час рівень заряду знижується. При коротких простоях цього практично не помітно, а от за рік або більше він може сісти повністю. Рекомендується раз в 1,5-2 місяці заряджати акумулятор до повного заряду. Якщо ви виконуєте рекомендації по мастилу і періодично запускаєте двигун, він буде заряджатися генератором.

Життя акумулятора 5-7 років. Якщо у ваші руки потрапив давніший раритет, то без покупки нового не обійтися.

4. Ущільнювачі і сальники: За час тривалого зберігання всі мастильні матеріали стікають у піддон. Сальники звільнені від захисту оливи піддаються впливу повітря, пересихають, втрачають еластичність і як похідне тріскаються. Це призводить до витікання оливи в місцях їх установки. Рекомендація та ж що і в пункті першому. Періодична робота мотора дозволяє оливі змастити сальники і запобігти їх старінню. Якщо автомобіль вам дістався у спадок і шар пилу на ньому можна знімати лопатою, то швидше за все вас чекає досить дорогий процес повної заміни всіх сальників, прокладок та ущільнювачів.

5. Шланги й бензопроводи: цей пункт стосується автомобілів, які піддалися зберіганню терміном більше 4-5 років. У більшості випадків гума, з якої зроблені шланги, втратила свої властивості і потріскалася. І якщо навіть візуально це не видно неприємність може очікувати в дорозі. Приємного мало, коли де-небудь на заміському шосе лопається шланг охолодження або не дай бог бензопровід. Пожежі вам тільки не вистачало. Рішення оскарженню не підлягає. Воно однозначне – заміна.

6. Гальмівна рідина: Речовина сама по собі дуже гігроскопічна. Тобто, має властивість накопичувати вологу. При експлуатації автомобіля тепло від гальмівних дисків і супорта передається рідині. Сама по собі вона стійка до температур, але накопичена в ній волога може закипіти. Утворення пару в системі може привести до втрати гальм. Навіть у режимі постійної експлуатації автомобіля, виробники рекомендують міняти гальмівну рідину не рідше як один раз на два роки. Для власної безпеки краще всього поміняти її перед «реанімацією» автомобіля.

7. Гальмівні диски і колодки: При тривалому простої гальмівні диски вкриваються іржею. Рекомендується проїхати якусь відстань на невеликій швидкості пригальмовуючи. Це дозволить очиститься гальмівним дискам від іржі.

Якщо автомобіль простояв більше трьох років, обов’язково перевірте стан гальмівних колодок. Зустрічаються випадки, коли накладки відстають від основи. У цьому випадку необхідно замінити їх на нові.

8. Ущільнювачі вікон і дверей: Що тут можна порадити. Якщо машину на зберігання ви супроводжуєте особисто, змастіть їх всі силіконом і повторюйте цей процес регулярно, як мінімум один раз на рік. Ну а якщо вони вже стали непридатними, то будь-який авторинок запропонує вам широкий вибір ущільнювачів для будь-якої марки і моделі.

9. Електродроти: Перевірте візуально, там де це можливо, чи немає оголених дротів. Практика показує, що вічні супутники людства миші та щури із задоволенням об’їдають обплетення. Якщо неприємність виявлена, а пошкодження не істотні обмотайте місце пошкодження ізоляційною стрічкою, в іншому випадку поміняйте дроти на нові.

Остання порада, після того як машина буде повністю готова до експлуатації, не полінуйтеся зробити в ній ретельне прибирання. Накопичений роками пил може викликати у вас або членів вашої родини алергічні реакції. Та й знаходитись у чистому салоні набагато приємніше.

Які висновки можна зробити з усього перерахованого вище? Найбанальніші. Якщо збираєтеся свого вірного залізного “коня” поставити на тривале зберігання, зробіть це правильно. Змастіть силіконом всі гумки ущільнювачів, покрийте поверхню кузова восковим покриттям, залийте у бак якісне паливо (бак повинен бути заповнений не менше ніж на 3/4). У двигуні, коробці передач і трансмісії має бути залита свіжа олива. І найголовніше не забувайте про нього. Якщо з періодичністю раз на 2-3 місяці провідувати свого “друга” і виводити на прогулянки, це просто напросто здешевить його введення в експлуатацію, коли у цьому буде необхідність. Пам’ятайте – скупий платить двічі, дурень завжди.

Джерело: autoportal.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.