Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Що таке бенчмаркінг?


Бенчмаркінг – це техніка, спрямована на поліпшення бізнесу або товару. Суть бенчмаркінгу в тому, що береться процес, який організований набагато краще, ніж у вашій компанії, проводиться його аналіз, потім робиться порівняння, після якого покращення, що підходять для вашого бізнесу, впроваджуються в нього.

Інструкція:

1. Головною особливістю бенчмаркінгу як підходу є адаптація принципів, які використовуються в більш успішних компаніях. Якщо просто перейняти чужі підходи, то вони не дадуть потрібних результатів, оскільки не виявиться неврахованою специфіка вихідної структури. Саме тому в якості основи для бенчмаркінгу підходять різноманітні організації, не тільки прямі конкуренти, але і компанії, що орієнтуються на іншу цільову аудиторію, або навіть підприємства, зовсім далекі від сфери діяльності організації, якій необхідні покращення.

2. Наслідками бенчмаркінгу стають докорінні покращення, але тільки в тому випадку, якщо перед тим, як почати, зрозуміти власні процеси. Якщо ви намагаєтеся порівнювати дві моделі, одна з яких вам не зовсім зрозуміла, то чіткої картини ви не отримаєте. Тому, перед тим як приступити до бенчмаркінгу, зазвичай проводять моніторинг та аналіз власних виробничих процесів.

3. Існує кілька видів бенчмаркінгу. Внутрішній бенчмаркінг доступний кожній компанії, оскільки порівняння процесів проводиться всередині однієї організації. Щоб порівняння було ефективним, вибираються два однакових процеси, один з яких успішний, а другий – ні. Після порівняння зазвичай з’являються висновки та ідеї щодо поліпшення.

Бенчмаркінговий аналіз

4. Конкурентний бенчмаркінг передбачає порівняння з вашими конкурентами. Проблема полягає в тому, що досить складно отримати важливі дані про конкурентів, так як вони зазвичай тримають такі речі в секреті. Краще всього вибрати конкурентів, які більш успішні на ринку. Наприклад, якщо ви займаєтеся регіональними поставками, то можете спробувати дізнатися побільше про компанію, яка працює в усьому світі. Іноді для конкурентного бенчмаркінгу використовуються не найкращі етичні та легальні методи: наймають підставних співробітників, засилають шпигунів або намагаються купити інформацію у працівників конкуруючої компанії.

5. Функціональний бенчмаркінг – процес, під час якого порівнюються підходи до ведення бізнесу або рішення певних проблем, але в якості зразка береться не компанія-конкурент, а фірма, що працює в абсолютно іншій сфері діяльності. Бенчмаркінг в цьому випадку може виступати як один з аспектів успішного взаємовигідного співробітництва.

6. Усереднений бенчмаркінг. Для цього процесу вибирають кілька організацій, успішних кожна у своїй ніші, і намагаються виявити ефективні підходи в роботі кожної з них. У багатьох компаній можна запозичити якісь правильні принципи і використовувати їх в іншій сфері діяльності.

7. Після того, як відповідні процеси виявлені, настає час впровадження покращень у своїй власній організації. Складається стратегічний план змін, а потім він послідовно реалізується. На контрольних етапах робиться аналіз того, що відбувається, так як буває, що деякі бізнес-процеси «не приживаються» або не дають очікуваного ефекту. Важливо виявити такі речі якомога раніше.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.