Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Що за рік сталося з вашими 4 000 гривень


Що сталося з цією сумою протягом 2015 року в результаті девальвації гривні і величезної інфляції

Чому 4 тис грн? Держслужба статистики вважає, що середньостатистичне домогосподарство витрачає 51% своїх доходів на їжу, 36% – на непродовольчі витрати, в тому числі транспорт, близько 10% йдуть на оплату послуг ЖКГ. ЕП підрахувала, що сталося з цими 4 тис. протягом 2015 року. Ми показуємо, як випаровуються (знецінюються) гроші не тільки через інфляцію, а й з урахуванням девальвації. Адже в першій не враховано багато витрат середнього класу, які більше проявляються в девальвації нацвалюти, наприклад, відпочинок за кордоном, імпортні продукти, електротехніка.

Їжа

Відразу після Нового року Держслужба статистики оприлюднила річну споживчу інфляцію. У 2015 році вона склала 143,3% Основна стаття витрат – їжа. За статистикою звичайний українець витрачає на їжу половину своїх доходів. За минулий рік ця обов’язкова стаття витрат подорожчала на 41,5%. Це означає, що за ті ж 2 тис грн ви тепер можете купити на 30% менше їжі, ніж рік тому: ділимо 100% на 141,5. Втім, не вся їжа подорожчала однаково. У 2015 році найменше подорожчали м’ясо та молочні продукти, найбільше – овочі, фрукти і риба, які в основному імпортуються і сильно залежать від курсу долара. Наприклад, восени з овочами трапилася справжня цінова паніка – ціни виросли на 60-70%.

Комуналка

На комунальні витрати йде близько 10% стандартного бюджету. До подорожчання навесні 2015 року це було близько 400 грн на місяць. Навесні електрика, гаряча вода і опалення подорожчали в середньому в два рази. Це означає, що за ті ж 400 грн тепер можна оплатити лише половину виставлених комунальних рахунків.

Транспорт

200 грн йдуть на громадський транспорт. У Києві з лютого він подорожчав в два рази. “Середній” українець, за даними статистики, не їздить на машині.

Ліки

Держстат говорить, що ліки у 2015 році подорожчали на 34%. Це близько до правди. За даними спеціалізованого онлайн-ресурсу Apteka.ua, середньозважена ціна однієї упаковки закордонних ліків в листопаді 2015 року коштувала 110 грн – це на 33% більше, ніж роком раніше. За даними Держстату, з 4 тис грн 150-200 грн йдуть на здоров’я, в основному на ліки. Таким чином, на ці гроші тепер можна купити на чверть менше ліків. Власне, українці так і роблять. За даними експертів, в 2015 році продажі ліків в аптеках впали на 25%.

Решта

Решти близько 1200 грн, які, за даними Держстату, середній українець витрачає на все інше, втратили 25-30% своєї купівельної спроможності.

Долар

Якщо ви не звичайний українець і не боретеся за виживання, а 4 тис грн плануєте витратити на покупку товарів на Amazone, купити авіаквиток в Європу або взяти їх в подорож на поточні витрати, ви повинні пам’ятати, що гривня у 2015 році втратила до долара 35% своєї вартості

Джерело: www.epravda.com.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.