Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Що за рік сталося з вашими 4 000 гривень


Що сталося з цією сумою протягом 2015 року в результаті девальвації гривні і величезної інфляції

Чому 4 тис грн? Держслужба статистики вважає, що середньостатистичне домогосподарство витрачає 51% своїх доходів на їжу, 36% – на непродовольчі витрати, в тому числі транспорт, близько 10% йдуть на оплату послуг ЖКГ. ЕП підрахувала, що сталося з цими 4 тис. протягом 2015 року. Ми показуємо, як випаровуються (знецінюються) гроші не тільки через інфляцію, а й з урахуванням девальвації. Адже в першій не враховано багато витрат середнього класу, які більше проявляються в девальвації нацвалюти, наприклад, відпочинок за кордоном, імпортні продукти, електротехніка.

Їжа

Відразу після Нового року Держслужба статистики оприлюднила річну споживчу інфляцію. У 2015 році вона склала 143,3% Основна стаття витрат – їжа. За статистикою звичайний українець витрачає на їжу половину своїх доходів. За минулий рік ця обов’язкова стаття витрат подорожчала на 41,5%. Це означає, що за ті ж 2 тис грн ви тепер можете купити на 30% менше їжі, ніж рік тому: ділимо 100% на 141,5. Втім, не вся їжа подорожчала однаково. У 2015 році найменше подорожчали м’ясо та молочні продукти, найбільше – овочі, фрукти і риба, які в основному імпортуються і сильно залежать від курсу долара. Наприклад, восени з овочами трапилася справжня цінова паніка – ціни виросли на 60-70%.

Комуналка

На комунальні витрати йде близько 10% стандартного бюджету. До подорожчання навесні 2015 року це було близько 400 грн на місяць. Навесні електрика, гаряча вода і опалення подорожчали в середньому в два рази. Це означає, що за ті ж 400 грн тепер можна оплатити лише половину виставлених комунальних рахунків.

Транспорт

200 грн йдуть на громадський транспорт. У Києві з лютого він подорожчав в два рази. “Середній” українець, за даними статистики, не їздить на машині.

Ліки

Держстат говорить, що ліки у 2015 році подорожчали на 34%. Це близько до правди. За даними спеціалізованого онлайн-ресурсу Apteka.ua, середньозважена ціна однієї упаковки закордонних ліків в листопаді 2015 року коштувала 110 грн – це на 33% більше, ніж роком раніше. За даними Держстату, з 4 тис грн 150-200 грн йдуть на здоров’я, в основному на ліки. Таким чином, на ці гроші тепер можна купити на чверть менше ліків. Власне, українці так і роблять. За даними експертів, в 2015 році продажі ліків в аптеках впали на 25%.

Решта

Решти близько 1200 грн, які, за даними Держстату, середній українець витрачає на все інше, втратили 25-30% своєї купівельної спроможності.

Долар

Якщо ви не звичайний українець і не боретеся за виживання, а 4 тис грн плануєте витратити на покупку товарів на Amazone, купити авіаквиток в Європу або взяти їх в подорож на поточні витрати, ви повинні пам’ятати, що гривня у 2015 році втратила до долара 35% своєї вартості

Джерело: www.epravda.com.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.