Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Для того, щоб вам довіряли, станьте трішки добрішим


Довіра до лідерів бізнесу сягнула історичного мінімуму, згідно з дослідженнями Edelman Trust Barometer і Всесвітнього економічного форуму. Одну з причин професора INSEAD Джанпьеро і Дженніфер Петрігліері бачать в «дегуманізації лідерства», тобто в людській схильності уявляти собі керівників або як якусь функцію (вони здійснюють конкретну мету бізнесу), або вже в ролі героїв (втілюють унікальну мрію). Інакше кажучи, нам подавай або супермашину, або супергероя, а краще поставити на чолі компаній поєднання того й іншого, і чимало гендиректорів намагаються відповідати таким очікуванням. Вони вчаться приховувати свою вразливість, планувати наперед і тримати курс, зводити до мінімуму ризик, бути послідовними і холоднокровними і весь час все контролювати. Як підсумок, провал неминучий.

Настав час спробувати інший підхід, такий, який дозволить управлінцям визнати свою людську природу і завоювати довіру і повагу підлеглих. Здавалося б, це банальна очевидність, але топ-менеджменту вона дається важко. Запропонуємо три конкретних дії.

Відкрийтеся емоціям

Дослідник інституту шлюбу Джон Готтман давно вже стверджує, що здорові відносини потребують відкритих проявах близькості й прихильності. Це працює і для бізнесу. Вище за матеріальні та моральні стимули співробітники цінують ті сердечні моменти, які відповідають людській потребі – істоті суспільної. Із розмов з колишніми своїми начальниками я багато про що забув, але ніколи не забуду той момент, коли один з них розплакався у мене на очах – дуже вже тиснув на нього інвестор. Саме його вразливість надовго прив’язала мене до цієї людини. Звісно, нам звичніше демонструвати задоволення або приємне збудження, але не бійтеся проявити також розчарування, тривогу або гнів, де це доречно.

Жартуєте, грайтеся

Гі Лаліберте, глава Cirque de Soleil, одного разу доручив міму слідувати за ним по п’ятах, перекривлюючи усі його жести. Марк Бертоліні, гендиректор Aetna, після того як ледь не загинув, став завзятим прихильником медитації та йоги і відкрив безкоштовні курси для всіх співробітників. Wired нещодавно описував стиль Сатьї Наделли, генерального виконавчого директора Microsoft, як «теплий, вільний, злегка дуркуватий» – в його очах, як і в очах бізнес-лідерів майбутнього, це комплімент. Вони виставляють напоказ свої пристрасті і примхи – і таким чином олюднюються. Подумайте, які аспекти вашого життя або характеру могли б здивувати або порадувати співробітників, і відкрийтесь ім.

Висловлюйте вголос сумніви

Розумні керівники знають, що єдино правильної відповіді немає, і вони готові переглядати, а в разі потреби і міняти свої рішення. Футуролог Пол Саффо повторює мантру: «майте переконання, але не чіпляйтеся за них» – це варто було б засвоїти і топ-менеджерам, особливо для складних і непередбачуваних ситуацій. На основі недавнього опитування гендиректорів стратегічна компанія Wolff Olins прийшла до висновку: «Співробітники усе більше стають особистостями, а лідери – усе менше візіонерами і мудрецями, які вказують на мету, усі більше – лише координаторами, тими, хто надає форму, тими, хто запитує». Отже, висловлюйте сумнів, цікавтеся чужою думкою, і в першу чергу тією, що суперечить вашій, будьте готові міняти свій план. І по кілька разів, якщо доведеться.

Ми переконуємо себе, ніби потребуємо досконалих машини або супергероїв, але неможливо симпатизувати людині, що завжди підтягнута, суворо логічна і усе контролює. Якщо ви – начальник, наберіться мужності уявити себе в дещо іншому світлі, бути не святим, але звичайним грішником, не роботом, а крихкою людською особистістю, живим знаком, а не серйозним знаком оклику.

Тім Леберехт

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.