Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 05.09.2023

Seat знято з виробництва: VW робить ставку на Cupra

У майбутньому VW зосередиться лише на Cupra у своїй іспанській дочірній компанії Seat. З 2030 року цей молодий спортивний бренд буде представляти південноєвропейський підрозділ концерну самостійно. Як пояснив генеральний директор VW Томас Шефер (Thomas Schäfer) в кулуарах IAA Mobility, принаймні, коли йдеться про автомобілі, Seat залишиться постачальником послуг мобільності та виробником інших моделей групи, таких як майбутній VW ID.2, на іспанському заводі в Марторелі.

VW інвестує значні кошти в Cupra

Це рішення не є несподіванкою, адже в останні роки VW вже інвестував переважно в Cupra і помітно нехтував брендом Seat. За словами Шефера, інвестувати в Cupra і Seat одночасно економічно невигідно. Тим більше, що Seat так і не зміг позбутися набутого за десятиліття іміджу дещо запиленого бренду, незважаючи на нещодавній доволі шикарний дизайн окремих моделей. Рішення проти Seat було прийнято деякий час тому.

Cupra обрала протилежний підхід, перетворивши колишню лінійку обладнання Seat на новий бренд і зробивши його динамічним, хоча дехто каже, що напівсильним. Але і Cupra, зрештою, спіткає доля стати суто електричним брендом; до початку 30-х років пропонуватимуться лише електромобілі. Чи піде цільова група цим шляхом, ще належить з’ясувати.

Cupra перебирає на себе роль Seat

Рішення проти Seat знаменує собою кінець історії цього колись суто іспанського бренду як виробника автомобілів. Заснована в 1950 році, компанія Seat спочатку виробляла моделі Fiat за ліцензією. З 1986 року компанія належить до Volkswagen Group, але протягом багатьох років вона приносила вольфсбурзькій компанії великі збитки. Спроба позиціонувати Seat як середземноморську альтернативу Alfa Romeo також повністю провалилася.

Тепер, за допомогою VW Group, Cupra має взяти на себе роль, в якій було відмовлено Seat . Однак через концепцію однакових деталей, яка переважає у VW, як і в усіх інших автомобільних компаніях, молодому бренду буде нелегко позиціонувати себе. Зрештою, саме дизайн і відповідна реклама відрізнятимуть його від таких брендів, як Volkswagen чи Skoda.

Ситуація ускладнюється тим, що після втрати Seat , Skoda має намір випускати лише недорогі базові автомобілі. З іншого боку, за Cupra компанія хоче встановити значно вищу ціну і заробити значно більше грошей, ніж за аналогічну модель. Для того, щоб охопити клієнтуру з вищим бюджетом, Cupra повинна буде в найближчі кілька років замінити свій “хлопчачий” імідж на більш спортивний і серйозний.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.