Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Скасування спецмита на авто: скільки зекономлять українці


За два роки українські автоімпортери виплатили до бюджету понад 4,5 млрд гривень у вигляді спецмита. СОТ позбавила їх цього обов’язку.

Україна програла спір Світовій організації торгівлі, предметом якого стало мито, введене урядом два роки тому, на ввезення нових імпортних легкових автомобілів, повидомляє forbes.ua.

Першою скликати експертну панель СОТ і розібратися з діями України попросила Японія. Потім до спору долучилися Австралія, Індія, Євросоюз, Корея, Росія, США і Туреччина. У підсумку 26 червня уряду рекомендували скасувати мито. Міністерство економічного розвитку погодилося з вироком і пообіцяло виконати його якнайшвидше.

Додатковий збір Кабмін ввів у квітні 2013 року. Спочатку за ввезення авто з двигуном об’ємом 1–1,5 л стягували плату в розмірі 6,46%, за авто з об’ємом двигуна 1,5–2,2 л – 12,95%. Потім мито двічі знижували. Тепер воно становить 2,15 і 4,32% відповідно. Тоді уряд називав це вимушеним заходом для захисту українських автовиробників від імпорту. Останнім він так і не допоміг.

За даними асоціації Укравтопром, 2013 року виробництво легковиків у країні зменшилося на третину, а загальний обсяг автопродажів – на 9%. Зате цей захід суттєво зашкодив автоімпортерам. За словами голови Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олега Назаренка, того ж року їм довелося заплатити близько $253 млн спецмита, незважаючи на те що більшу частину автомобілів вони встигли ввезти до його впровадження. 2014-го імпорт легкових машин знизився на 43%.

У країну було ввезено 62 600 авто на суму $1,2 млрд. Середня митна вартість кожної ввезеної іномарки була на $2 000 вищою, ніж роком раніше. Отже, 2014-го автоімпортери переплатили до бюджету понад $100 млн.

Цьогоріч, за інформацією Назаренка, імпорт знизився ще на 57%. Для них скасування спецмита – безперечно, приємна новина. Але це не виправить ситуацію на ринку.

– Ціна на автомобілі з об’ємом бензинового двигуна 1–1,5 л зменшиться на 2,15%, – підрахував генеральний директор компанії Ніссан Мотор Україна Андрій Нестеренко.

Наприклад, автомобіль, який коштує $20 000, за його оцінками, подешевшає до $19 600. Та й то не відразу. У країні ще певний час продаватимуть машини, завезені зі сплатою мита.

Головна проблема автоімпортерів – не в податку на імпорт, а в знеціненні національної валюти.

– У таких реаліях авторинку досить важко генерувати позитивну дохідність, – каже Йозеф Граф, директор компанії Порше Україна, генерального імпортера Volkswagen, Audi і SEAT. Із початку розслідування СОТ ці валюти в Україні подорожчали утричі.

Проте жоден зарубіжний автобренд не поспішає йти з України. Чому?

– У країні є колосальний відкладений попит на внутрішньому ринку, – упевнений голова ВААІД.

– Ми сьогодні перебуваємо на другому місці у світі після Куби за застарілістю парку легкових автомобілів: їхній середній вік – 21,5 року. За стабілізації економічної ситуації перспективи цього бізнесу тут колосальні.

Джерело: fakty.ictv.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.