Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Skoda готує шість нових електромобілів до 2026 року

У той час як материнська компанія Volkswagen повністю віддана електроприводу в своїх моделях, чеська дочірня компанія Skoda досить стримана, коли справа доходить до електромобілів. Якщо ви шукаєте автомобіль з акумулятором від популярного бренду, ви знайдете лише Enyaq, який коштує від 42 000 євро, але у вигляді класичного позашляховика або спортивного купе. Одноманітності скоро прийде кінець. У найближчі три роки Skoda планує випустити чотири абсолютно нові е-моделі в чотирьох різних розмірах. Перша з них – електричний варіант успішного позашляховика Karoq – з’явиться вже у 2024 році.

На великому прем’єрному шоу біля традиційної штаб-квартири компанії в Млада-Болеславі не було жодного реального автомобіля, і ніхто в Skoda поки що не говорить про технології, але скульптури в натуральну величину принаймні дають уявлення про феєрверк, який чехи хочуть запустити.

Найближчим до дати виходу є 4,50-метровий компактний позашляховик, який вийде на ринок у 2024 році під назвою “Elroq”. Поєднання слів “електричний” і Karoq природно вказує на родовід новачка, адже він є сучасною версією бестселера Karoq.

Поруч з ним знаходиться ще більш цікава “конструкція”. За силуетом це невеликий позашляховик зі злегка нахиленим заднім склом за спойлером-фартухом на даху. Автомобіль довжиною 4,20 м, який умовно назвали “Small”, є інтерпретацією Skoda нещодавно представленого VW ID.2. Як і останній, він коштуватиме “близько” 25 000 євро – ціна початкового рівня, якою Skoda хоче заманити свою клієнтуру, що орієнтується на ціну. За зачиненими дверима менеджер розповідає, що “його” автомобіль, на відміну від VW, буде оснащений більш потужним акумулятором. Він буде доступний з 2025 року.

Третя прем’єра зовсім не схожа на позашляховик. Майже прямий дах у поєднанні з досить крутим заднім склом вказують на типову форму універсала. Автомобіль довжиною 4,60 метра нагадує давні традиції Skoda. Універсали марки, чи то Octavia, чи Superb, уособлюють просторість і високу повсякденну практичність, і вже багато років поспіль очолюють списки бажань родин. “Цією моделлю у форматі Octavia ми хочемо звернутися до наших лояльних клієнтів, які досі не могли зважитися на купівлю електромобіля через відсутність такої моделі в асортименті”, – каже головний дизайнер Олівер Штефані (Oliver Stefani).

Ключове слово “простір” стосується і найбільшої гральної карти в квартеті нових моделей. 4,90-метрова суміш MPV і позашляховика створена на основі концепту Vision 7S, представленого в 2022 році, покликана балувати відчуттям лаунжу на семи сидіннях, передавати чудовий досвід водіння в повітряній атмосфері і стати беззаперечним флагманом Skoda на найближчі кілька років. Двері, що відчиняються навпаки, навряд чи потраплять у серійне виробництво.

Новий гігант і універсал повинні з’явитися у 2026 році. Роком раніше на вулиці вже виїдуть оновлені варіанти нинішнього Enyaq, базова модель якого буде коштувати менше 40 000 євро. Позашляховик буде більше, ніж раніше, орієнтований на потреби сімей, тоді як купе має на меті встановити стандарти з точки зору запасу ходу. Skoda поки що не розкрила жодних подробиць.

Після чергових новин із залу засідань ради директорів клієнтам, які дотримуються традицій, напевно, доведеться стримувати сльози. Звичний логотип зі стрілкою, прикрашеною пір’ям, йде в історію. У майбутньому всі електромобілі матимуть лише модернізований логотип “Skoda” спереду та ззаду. Всім іншим буде дозволено зберегти значок, який неодноразово змінювався в історії компанії, принаймні на капоті. Після того, як двигуни внутрішнього згоряння більше не вироблятимуться, логотип також стане частиною автомобільної історії.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.