Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Створюємо умови для цілеспрямованого навчання


Автори: Олег Сухомлин, Ольга Артеменко

Конкретна реалізація

Припустимо, що наші учасники були правильно і завчасно проінформовані про цілі тренінгу, а також успішно пройшли підготовчий електронний курс. У цьому випадку ми маємо організовану групу співробітників, ознайомлених з теоретичним матеріалом для вирішення поставлених завдань. Залишилося створити умови, які допоможуть випробувати теорію на практиці і отримати практичний досвід вирішення завдань.

Створюємо умови для цілеспрямованого навчання

Дуже важливо для тренера залучити до цього процесу всю групу, адже це створить передумови для обміну думками і пошуку різноманітності варіантів рішень. Ми рекомендуємо дотримуватися в цьому випадку моделі GROW (у перекладі з англ. «рости» або «зростання»).

Goal – необхідно визначити мету. Тренер запитує учасників про те, що саме вони хочуть отримати і зрозуміти. За необхідності потрібно спільно перевірити, чи є мета конкретною і вимірюваною.

Reality – реальність. Тренер запрошує групу зробити аналіз актуальної ситуації, наприклад, за допомогою обговорень та відкритих запитань. На цьому етапі слід утриматися від конкретних пропозицій щодо вирішення завдань і критики.

Options –опції, вироблення варіантів рішень. Як відомо, рішень однієї задачі може бути кілька. На цьому етапі важливо зібрати всі слушні ідеї і випробувати їх на практиці. Тут тренеру на допомогу приходять підготовлені заздалегідь «сценарії з реального життя», які співробітники спільно опрацьовують, створюючи симуляцію робочих ситуацій. Тренер повинен стежити за тим, щоб цей процес був відкритим і гнучким. Для цього у співробітників є можливість зупинити хід симуляції і попросити допомоги у групи в складних ситуаціях, а кожен учасник групи повинен бути готовий замінити співробітника своєї команди у рольовій грі або у вирішенні завдання.

Way Forward – обговорення та зворотній зв’язок. Після симуляції робочої ситуації учасники отримують можливість вільно висловитися про свої спостереження та висновки. Після чого тренер визначає за допомогою питань, наскільки учасники наблизилися до своєї мети і що з побаченого вони заберуть з собою для використання в реальному робочому житті.

Створюємо умови для цілеспрямованого навчання

Індивідуальний підхід до компанії і до кожного учасника тренінгу – центральний компонент ефективного навчання. Досягти цього можна за допомогою добре спланованих і продуманих вправ, які грунтуються на досвіді самої компанії. Тісна інтеграція з потребами співробітників здатна зробити тренінг не тільки цікавим, але і корисним у плані подальшого розвитку компанії. Адже отримані під час такого заходу ідеї та пропозиції учасників часто є саме тим самим елементом пазлу, який тривалий час не можуть знайти самі керівники.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.