Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 09.09.2016

Спіральна динаміка, або Як стати лідером вищого рівня


Протягом 30 років Клер Грейвз досліджував більше 50 тис. осіб і виявив, що всі люди під час свого розвитку проходять один і той же маршрут. Цей «маршрут» складається з восьми етапів – восьми рівнів мислення. І кожному рівню відповідають свої цінності, свої мотиви … і своя конкретна поведінка, передбачувана з точністю до реакції. Інакше кажучи, якщо ви знаєте на якому рівні мислення перебуває людина, ви знаєте про неї все: як вона мислить, заради чого живе, які глибинні страхи і бажання її хвилюють, як вона вчинить в тому чи іншому випадку. І можете керувати нею через її свідомість і натхнення. Про секрети використання спіральної динаміки в Дискусійному клубі E-xecutive.ru розповів коуч, тренер НЛП Єгор Булигін.

Все не так просто. Вісім рівнів свідомості – це не вісім типів людей. Це вісім витків глобальної Спіралі розвитку свідомості. Кожен рівень (виток) включає в себе всі попередні. І, відповідно, з нього видно і зрозумілі всі внутрішні витки (пройдені рівні). І просто незрозумілі зовнішні (тому що їх ще не було в досвіді людини).

Тому кожній людині доступне розуміння мотивів і управління людьми тільки освоєних нею рівнів. А майбутні ж рівні, ще не дозрілі у цієї людини, бачаться як таємниця або хаос. Люди, що знаходяться на цих рівнях мислення, здаються йому геніями або великими містиками, здатними керувати нами через розум. Або лідерами, чий політ думки виглядає великим і незбагненним – тими, хто створює світ, в якому ми живемо.

Із восьми рівнів мислення лідерство можливо на сьомому. Але кожен Лідер отримує середовище, відповідне своїй лідерськґій свідомості. До нього притягуються ті люди, яким цікаві його цілі. А його цілі визначаються контекстом його життя і поточними в ньому завданнями. У диких племен і банд головорізів теж є свої Лідери, але масштаб їх впливу обмежений.

Як стати лідером наступного рівня?

Відкриття Клера Грейвза було в тому, що «маршрут» розвитку у всіх людей єдиний. Тому ми можемо побачити, які рівні нас чекають, навіть якщо знаходимося на попередніх.

Це пов’язано з тим, що кожен наступний рівень чітко визначений глобальними життєвими завданнями, з якими стикається людина, виходячи на нього. І зустріч з ними формує в людині нове мислення. Вирішення цих завдань проявляє в людині нові цінності і розвиває нові стратегії мислення. Так відбувається «дозрівання» лідера до наступного рівня, можливості якого кожен раз вражають уяву. І, кожен раз переходячи на цей рівень, ви відчуваєте себе немов прозріли після довгих років блукання навпомацки.

Які можливості дає лідерам відкриття Клера Грейвза?

  • Бачити людей наскрізь і знати, чого від них очікувати, поставивши всього кілька запитань. А іноді і просто почувши їхнє мовлення.
  • Передбачати рішення людей і їхні дії перш, ніж вони самі розуміють, як зроблять. Тому що шаблони їхнього мислення відомі й очевидні.
  • Надихати, створюючи глибинну мотивацію. Тому що їхні цінності та глибинні мотиви відомі.
  • Розуміти, які завдання здатна і які не в силах вирішити ця людина, бачити її потенціал. А також знати, як вона буде себе вести в кризовій ситуації.

Все це дає можливість створювати команди, які будуть створювати результати, що перевершують очікування. Управляти масовою свідомістю. А на більш високих рівнях – будувати відкриті системи, які будуть зростати і розвиватися самі.

Модель спіральної динаміки

Що можуть лідери вищих рівнів?

Питань «чи можливо це?» та «як це створити?» уже не ставлять. Головне питання, яке вас веде: «Що ще більш цікаве можна створити?» Масштаб і принципово нове – ось що захоплює по-справжньому. І кожен ваш крок – це реалізація себе у творенні життя.

На вищих рівнях ви бачите світ як живу систему природних потоків. Імовірнісні лінії майбутнього розгортаються у вашій свідомості у віяло можливостей. Горизонт подій, за який ви можете заглянути, вимірюється десятиліттями. А межі вашого розуму включають в себе свідомість всіх людей, які вам відомі.

І залишається тільки вибирати ту Гру Життя, яка вас захоплює зараз.

У кожного лідера вищих рівнів вона своя. І у поєднанні ці ігри створюють той калейдоскоп подій, який у тонкому зрізі сьогоднішнього дня сприймається всіма як «реальність, яка склалася».

Одні живуть у цьому світі, інші – створюють його. І ви розумієте, що в будь-який момент можете вибрати будь-яку з цих позицій.

Найпотужніший інструмент управління свідомістю

Природний шлях розвитку і постановки перед собою все більш і більш масштабних завдань уже розвиває кожного з нас. Однак цей шлях не дає чіткого бачення вертикалі розвитку. Масштабування задач може бути горизонтальним (а не об’ємним), і, як наслідок відводити наше зростання в сторону.

Модель, яку створив Клер Грейвз, отримала назву «Спіральна динаміка», тому що показує розвиток в обсязі і в русі. Це найточніша і багатовимірна з моделей розвитку, що існує (наскільки взагалі модель може бути точною для опису еволюції). Її теоретичну частину можна вивчити за допомогою однойменної книги, написаної прямими послідовниками Грейвза – Доном Беком і Крісом Кованом.

«Мені пощастило навчатися особисто у них обох, – каже Єгор Булигін. – Однак, як показав мій досвід, навіть двох років перекладання цього знання на практику було недостатньо, щоб оволодіти цією моделлю як інструментом. На виявлення «ключів», які перетворили теорію в технологію, мені знадобилося майже шість років моделювання і тестування результатів на практиці. Але варто зазначити, що навіть саме знання Спіральної динаміки як моделі уже починає значно змінювати ваше життя в частині оточення».

Як тільки ви починаєте розуміти, на якому рівні перебуваєте ви самі, і на якому інші люди – ви бачите, хто вас гальмує своїм мисленням, а хто рухає вас вгору. До чиїх ідей варто прислухатися, а чиї, як би привабливо вони не звучали, з точки зору еволюції є вчорашнім днем. Що створює зростання, а що рано чи пізно призведе до кризи. А головне, ваші власні завдання чітко упорядковано на дві категорії. Ті, які потрібно навчитися вирішувати обов’язково, тому що це шлях в майбутнє, навіть якщо зараз всі вважають їх нісенітницею або божевіллям. І ті, які вже не актуальні, наскільки б їх не підтримувала більшість (адже більшість завжди на рівень нижче).

Як ще може застосовуватися Спіральна динаміка?

Найбільш очевидний спосіб застосування – це використання її «ключів» в управлінні та маркетингу великих рекламних компаній з нечіткою цільовою аудиторією (коли ми знаємо цінності, глибинні бажання і глибинні страхи аудиторії, як вона мислить і які формулювання звучать в її «внутрішньому голосі», ми говоримо на «мові її мозку»).

Однак, найефективніший спосіб використання Спіральної динаміки – це застосування її як інструменту розвитку. Лідерство можливо на семи її рівнях з восьми. Кожен з лідерів вже знаходиться на якомусь рівні. Але вихід лише на один рівень вгору відкриває вам свідомість зовсім інших людей, та набагато розширює ваші можливості в сучасному світі. Тому, якщо ви можете побачити в цій дивній системі не просто ще один інструмент, а сім рівнів лідерства, вам стане доступний її найбільший потенціал.

Джерело: e-xecutive.ru

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.