Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Сила слабких зв’язків, або чому сусід важливіший кращого друга


За десять років до появи мережі Facebook соціолог, професор Стенфордського університету Марк Грановеттер, провів перше найвідоміше дослідження соціальних мереж.

Він хотів з’ясувати, як такі мережі підсилюють соціальну мобільність, а також як люди, присутні в нашому житті, відкривають перед нами сприятливі можливості. Грановеттер провів опитування серед жителів передмістя Бостона, які нещодавно змінили роботу, в результаті якого прийшов до висновку, що найбільш цінними з погляду її пошуку стали не близькі друзі і члени сім’ї, хоча імовірно саме вони повинні були надати в цьому найбільш суттєву допомогу. Навпаки, в трьох чвертях випадків нова робота була знайдена завдяки інформації, отриманій від людей, з якими учасники опитування бачилися рідко або час від часу.

Під впливом цих висновків Марк Грановеттер написав новаторське дослідження під назвою The Strength of Weak Ties («Сила слабких зв’язків»), в якому розглядається унікальна цінність і роль малознайомих людей в житті кожного з нас.

Сила слабких зв'язків

На думку Грановеттера, не всі взаємовідносини рівні. Одні зв’язки слабкі, інші – сильні, причому сила ця зростає в міру накопичення досвіду. Чим довше ми спілкуємося з тією або іншою людиною, тим міцніше стає наш з ним зв’язок, оскільки у нас формуються загальні досвід і переконання. У дитинстві сильні зв’язки у нас виникають з членами сім’ї та близькими друзями. У віці від двадцяти до тридцяти років коло таких зв’язків розширюється за рахунок членів міських спільнот, сусідів по кімнаті, супутників життя та інших близьких друзів.

Слабкі зв’язки – це люди, з якими ми так чи інакше зустрічаємося або підтримуємо контакти, але не знайомі досить близько. Це можуть бути колеги чи сусіди, з якими тільки вітаємося. У кожного з нас є знайомі, з якими ми плануємо зустрітися як-небудь за вечерею, але так і не робимо цього, або старі друзі, з якими давно втрачено зв’язок. Слабые связи — это и бывшие работодатели, преподаватели и другие люди, так и не ставшие нашими близкими друзьями. Поскольку они не принадлежат к замкнутому кластеру наших близких друзей и знакомых, они открывают нам доступ к чему-то новому. У них есть опыт, которого нет у нас. Они знают людей, с которыми мы не знакомы. Информация и возможности передаются по слабым связям гораздо быстрее, чем через близких друзей, поскольку у людей со слабыми связями меньше общих контактов. Слабые связи напоминают мост, конца которого не видно, а значит, неизвестно, куда он может привести.

Істинний взаємозв’язок між людьми – це не можливість написати текстове повідомлення кращим друзям о першій ночі, а шанс встановити контакт з малознайомими людьми, які зможуть змінити наше життя на краще, хоча і не зобов’язані це робити.

Із нової книги Мег Джей “Важные годы”

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.