Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тандемний принцип діяльності


У давнину в різних культурах були взаємовиключні принципи побудови владних структур. У найбільш досконалих управлінських структурах спостерігалася парність. Стародавньою Спартою правили два царі; всупереч принципу єдиноначальності грецьке військо систематично очолювали два рівноправних полководця-стратега; Ісус посилав апостолів на проповідь попарно і т.д.

Тандемний принцип діяльності був доступний тільки посвяченим і прихований, але сталася розгерметизація і дані управлінські знання тепер доступні і дуже продуктивні. Отже, переваги тандему очевидні: майже вдвічі зменшено навантаження і настільки ж збільшена потужність, будь то фізична або інтелектуальна. Головна ж вимога до тандему – одночасність і узгодженість. Якщо один не буде дотримуватися вимог, то стане тягарем. Тандемний принцип діяльності, заснований на рівності, є основою довгострокових партнерських відносин, виключає придушення і протистояння в бізнес-комунікаціях, скорочує витрати на просування продукту, дає можливості для зростання продуктивності праці і творчої самореалізації.

Істина народжується в діалозі

Тандемний принцип діяльності являє собою нову культуру мислення. Так, вираз «в суперечці народжується істина» найчастіше розуміється як діалог, однак суперечка найчастіше є протистоянням. Класика жанру – суперечка про те, чия книга краще (зрозуміло, кожен читав і хвалить тільки свою), або з’ясування, хто кого крутіше. Таким чином, у розумінні цього виразу можуть бути дві протилежності: діалог з метою визначення істини і протиборство «хто кого». Пропонується наступна конкретика: в суперечці народжується протиріччя, а істина народжується в діалозі.

Завершує суперечку і мирить сторони вираз «у кожного своя правда». Тобто у кожного своє розуміння справедливості і поточної реальності.

Але що є основа світогляду і культура мислення? Кожна людина володіє тільки йому притаманними особистими особливостями, що отримало назву «суб’єктивізм». Людину, особистість, індивіда називають ще суб’єктом. Світогляд – об’єктивна реальність, вона багатогранна і це різні власності одного спільного. Світогляд обумовлений індивідуальними особистісними особливостями людини, він суб’єктивний для кожного. Відповідно, не «у кожного своя правда», а у кожного своє суб’єктивне уявлення про об’єктивну реальність.

Отже, взаємовідносини між суб’єктами – крім обміну інформацією – це протистояння, або діалог. Останній – більш природна і комфортна форма комунікацій в колективі, між начальником-підлеглим, при контактах в бізнесі, в сім’ї і взагалі між людьми. Це процес, де за першоджерело ми маємо дві суб’єктивних думки на одну об’єктивну реальність. Мета – наблизитися до об’єктивної реальності.

Тандемний принцип діяльності

Тандемний принцип діяльності – основа високоефективних взаємостосунків

Помилковою є думка, що якщо рішення вироблено разом, то й відповідальність ділиться порівну і виконувати разом. Якщо порадилися з другом або чоловіком по роботі, то зрозуміло, що втілювати і відповідати самому, а якщо з колегою, то … Будь-яке управлінське рішення може бути вироблено або одноосібно, або колективно. Але при втіленні рішення в життя, відповідальність може бути тільки одноосібно-персональною.

Для цього і потрібен тандем, адже його учасники є рівнозначними партнерами, бажаючими і здатними чути, слухати і розуміти. Таким чином, умов входження у тандем декілька. Учасники тандему повинні:

– Стати рівнозначними партнерами;
– Охочими і здатними чути і розуміти;
– Здатними змінити свої стереотипи, якщо вони помилкові або спотворені;
– Відкинути все особистісне і на основі здорового глузду, по черзі вислуховуючи один одного, аргументовано редагувати суб’єктивну думку напарника.

Тандемний принцип управління можна порівняти з «наковальнею» особистості, коли відшаровується «лушпиння» помилкового суб’єктивізму. Боязнь «втратити обличчя» у такого роду обробки, властива егоїстичному індивідуалізму, є головною перешкодою, яку необхідно подолати, щоб на практиці переконатися, що «розум – добре, а два – краще». Цей процес тим більше болісний і неприємний, що більше особистість претендує на «інтелектуальну власність» і чим більше величається над оточуючими у зарозумілості.

Початкової поєднуваності немає. І не здогадуючись про досягнення ними тандемного ефекту, люди не вживають цілеспрямованих зусиль до того, щоб, змінивши своє ставлення до себе і оточуючих, забезпечити поєднуваність у тандемі. До переваг тандемного принципу діяльності також можна віднести:

1. Доступність і спадкоємність;
2. Колективна діяльність при свободі учасників;
3. Відсутність юридичних бар’єрів;
4. Відсутність поділу на автора і споживача, на автора і співавтора і відволікання на це ресурсів, так само – розтрату ресурсів на забезпечення і підтримку авторського права;
5. Виключення зловмисності, паразитизму, присвоєння та спотворення.

Тандемний принцип управління – мета найближча, яка стає по її досягненні засобом здійснення інших, більш значущих цілей. Але важливо не плутати тандем з псевдо тандемом типу «Зозуля хвалить півня за те, що хвалить він Зозулю» або «загальне горе не таке гірке» і т.д.

Який це має вигляд

Проблеми взаємовідносин «начальник-підлеглий» не існує, а існує проблема взаємин між людьми і проблема злиття особистісного себе до займаної посади. Відповідно, якість управління досягається, коли начальник відкидає регалії, домагання на авторство і на «останню інстанцію істини», а з підлеглого зніме вимушеність. Це забезпечує і інтелектуально-психічну подібність і будує політандемні професійні взаємини з кожним підлеглим, і вводить даний принцип в основу корпоративної культури.

Розуміння Тандемного Принципу Управління у суспільстві виражається в тому, що розумні управлінці інтуїтивно виходять в тандем. Дослідження довели, що найбільш комфортним і ефективним є «консультаційний» або «демократичний» стилі управління. Але стиль управління – не є гарантом якості управління. Два керівники в однакових умовах і ситуаціях можуть при одному стилі управління мати різну якість управління, а відповідно, і різні результати.

Таким чином, семінари з постановки тандемного принципу діяльності потрібно проводити на кожному підприємстві, комерційному чи державному. Адже «розум, добре влаштований, краще, ніж добре наповнений».

Джерело: constructorus.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.