Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тандемний принцип діяльності


У давнину в різних культурах були взаємовиключні принципи побудови владних структур. У найбільш досконалих управлінських структурах спостерігалася парність. Стародавньою Спартою правили два царі; всупереч принципу єдиноначальності грецьке військо систематично очолювали два рівноправних полководця-стратега; Ісус посилав апостолів на проповідь попарно і т.д.

Тандемний принцип діяльності був доступний тільки посвяченим і прихований, але сталася розгерметизація і дані управлінські знання тепер доступні і дуже продуктивні. Отже, переваги тандему очевидні: майже вдвічі зменшено навантаження і настільки ж збільшена потужність, будь то фізична або інтелектуальна. Головна ж вимога до тандему – одночасність і узгодженість. Якщо один не буде дотримуватися вимог, то стане тягарем. Тандемний принцип діяльності, заснований на рівності, є основою довгострокових партнерських відносин, виключає придушення і протистояння в бізнес-комунікаціях, скорочує витрати на просування продукту, дає можливості для зростання продуктивності праці і творчої самореалізації.

Істина народжується в діалозі

Тандемний принцип діяльності являє собою нову культуру мислення. Так, вираз «в суперечці народжується істина» найчастіше розуміється як діалог, однак суперечка найчастіше є протистоянням. Класика жанру – суперечка про те, чия книга краще (зрозуміло, кожен читав і хвалить тільки свою), або з’ясування, хто кого крутіше. Таким чином, у розумінні цього виразу можуть бути дві протилежності: діалог з метою визначення істини і протиборство «хто кого». Пропонується наступна конкретика: в суперечці народжується протиріччя, а істина народжується в діалозі.

Завершує суперечку і мирить сторони вираз «у кожного своя правда». Тобто у кожного своє розуміння справедливості і поточної реальності.

Але що є основа світогляду і культура мислення? Кожна людина володіє тільки йому притаманними особистими особливостями, що отримало назву «суб’єктивізм». Людину, особистість, індивіда називають ще суб’єктом. Світогляд – об’єктивна реальність, вона багатогранна і це різні власності одного спільного. Світогляд обумовлений індивідуальними особистісними особливостями людини, він суб’єктивний для кожного. Відповідно, не «у кожного своя правда», а у кожного своє суб’єктивне уявлення про об’єктивну реальність.

Отже, взаємовідносини між суб’єктами – крім обміну інформацією – це протистояння, або діалог. Останній – більш природна і комфортна форма комунікацій в колективі, між начальником-підлеглим, при контактах в бізнесі, в сім’ї і взагалі між людьми. Це процес, де за першоджерело ми маємо дві суб’єктивних думки на одну об’єктивну реальність. Мета – наблизитися до об’єктивної реальності.

Тандемний принцип діяльності

Тандемний принцип діяльності – основа високоефективних взаємостосунків

Помилковою є думка, що якщо рішення вироблено разом, то й відповідальність ділиться порівну і виконувати разом. Якщо порадилися з другом або чоловіком по роботі, то зрозуміло, що втілювати і відповідати самому, а якщо з колегою, то … Будь-яке управлінське рішення може бути вироблено або одноосібно, або колективно. Але при втіленні рішення в життя, відповідальність може бути тільки одноосібно-персональною.

Для цього і потрібен тандем, адже його учасники є рівнозначними партнерами, бажаючими і здатними чути, слухати і розуміти. Таким чином, умов входження у тандем декілька. Учасники тандему повинні:

– Стати рівнозначними партнерами;
– Охочими і здатними чути і розуміти;
– Здатними змінити свої стереотипи, якщо вони помилкові або спотворені;
– Відкинути все особистісне і на основі здорового глузду, по черзі вислуховуючи один одного, аргументовано редагувати суб’єктивну думку напарника.

Тандемний принцип управління можна порівняти з «наковальнею» особистості, коли відшаровується «лушпиння» помилкового суб’єктивізму. Боязнь «втратити обличчя» у такого роду обробки, властива егоїстичному індивідуалізму, є головною перешкодою, яку необхідно подолати, щоб на практиці переконатися, що «розум – добре, а два – краще». Цей процес тим більше болісний і неприємний, що більше особистість претендує на «інтелектуальну власність» і чим більше величається над оточуючими у зарозумілості.

Початкової поєднуваності немає. І не здогадуючись про досягнення ними тандемного ефекту, люди не вживають цілеспрямованих зусиль до того, щоб, змінивши своє ставлення до себе і оточуючих, забезпечити поєднуваність у тандемі. До переваг тандемного принципу діяльності також можна віднести:

1. Доступність і спадкоємність;
2. Колективна діяльність при свободі учасників;
3. Відсутність юридичних бар’єрів;
4. Відсутність поділу на автора і споживача, на автора і співавтора і відволікання на це ресурсів, так само – розтрату ресурсів на забезпечення і підтримку авторського права;
5. Виключення зловмисності, паразитизму, присвоєння та спотворення.

Тандемний принцип управління – мета найближча, яка стає по її досягненні засобом здійснення інших, більш значущих цілей. Але важливо не плутати тандем з псевдо тандемом типу «Зозуля хвалить півня за те, що хвалить він Зозулю» або «загальне горе не таке гірке» і т.д.

Який це має вигляд

Проблеми взаємовідносин «начальник-підлеглий» не існує, а існує проблема взаємин між людьми і проблема злиття особистісного себе до займаної посади. Відповідно, якість управління досягається, коли начальник відкидає регалії, домагання на авторство і на «останню інстанцію істини», а з підлеглого зніме вимушеність. Це забезпечує і інтелектуально-психічну подібність і будує політандемні професійні взаємини з кожним підлеглим, і вводить даний принцип в основу корпоративної культури.

Розуміння Тандемного Принципу Управління у суспільстві виражається в тому, що розумні управлінці інтуїтивно виходять в тандем. Дослідження довели, що найбільш комфортним і ефективним є «консультаційний» або «демократичний» стилі управління. Але стиль управління – не є гарантом якості управління. Два керівники в однакових умовах і ситуаціях можуть при одному стилі управління мати різну якість управління, а відповідно, і різні результати.

Таким чином, семінари з постановки тандемного принципу діяльності потрібно проводити на кожному підприємстві, комерційному чи державному. Адже «розум, добре влаштований, краще, ніж добре наповнений».

Джерело: constructorus.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.