Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Теорія порівняльних переваг


Так званий закон порівняльних переваг був описаний у книзі «Принципи політичної економії й оподаткування» Давидом Ріккардо в 1817 році. У своїй роботі автор міркував, що вигідніше для економіки країни – бути самодостатньою і виробляти все самостійно чи спеціалізуватися на виробництві певних товарів із подальшим обміном з іншими країнами. Цей принцип він пояснює на прикладі Англії і Португалії. Обидві країни можуть виробляти вино і сукно, але Португалія краще та з меншими витратами зробить перше, а Великобританія – друге. Тому Ріккардо вважав, що цим країнам варто спеціалізуватися на тому, що вдається їм найкраще і налагодити обмін один з одним.

Теорія порівняльних переваг може бути застосована і до окремих особистостей: людині доцільніше сконцентруватися на своїх сильних сторонах, ніж намагатися покращити слабкі. Компанії досягають високих результатів, якщо їхні співробітники зосереджені на тому, що виходить у них найкраще та співпрацюють один з одним.

Теорія порівняльних переваг також дозволяє зрозуміти, чому різноманітні за складом команди переграють однорідні. Виявляється, що наявність фахівців з різними навичками і досвідом – дуже важливий актив, що підвищує здатність команди пристосовуватися до будь-яких умов, а однаковий досвід людей може призвести до застою або помилковим діям.

Управління персоналом на базі порівняльних переваг можна назвати «менеджментом на основі сильних рис».

(Джош Кауфман «Сам себе MBA. Самообразование на 100%»)

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.