Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Tesla підтвердила перехід на 48-вольтову систему

Компанія Tesla продовжує вдосконалювати низьковольтну систему своїх електромобілів, яка до цього часу працювала на напрузі 12 вольт, як і в переважній більшості інших автомобілів.

Під час нещодавнього Дня інвестора 2023 року представники Tesla підтвердили намір запровадити систему на 48 В, яка, незважаючи на багато років застосування, все ще залишається рідкісним рішенням в автомобільній промисловості.

Першим кроком для Tesla став перехід від 12-вольтових свинцево-кислотних допоміжних акумуляторів до 12-вольтових літій-іонних допоміжних батарей, про який було оголошено в лютому 2021 року, і який спочатку був запущений в оновлених моделях Tesla Model S/Model X (починаючи з Plaid), а згодом був використаний також у Model 3/Model Y (наприкінці 2021 року).

За словами представників Tesla, старі свинцево-кислотні батареї були основним джерелом поломок автомобілів Tesla, і їх потрібно було замінювати приблизно кожні чотири роки. Очікується, що нові літій-іонні батареї витримають весь термін служби автомобіля (так само, як і основна тягова батарея), тому їх не потрібно буде замінювати взагалі.

Це очевидне покращення, до якого додається менший розмір і менша вага (зменшення на 87%).

Тесла заявляє, що починаючи з Cybertruck (цього року), для робота Optimus і всіх майбутніх електромобілів буде використовуватися низьковольтна система 48 В.

Для довідки, автомобільна промисловість перейшла з 6В на 12В у 1960-х роках (зараз невеликі транспортні засоби все ще можуть використовувати 6В, тоді як більші транспортні засоби, наприклад, вантажівки використовують 24В).

Тесла використовуватиме систему на 48 В, оскільки це дозволить зменшити струм у чотири рази, порівняно з 12-вольтовими системами. Такий рівень напруги все ще вважається безпечним.

Підвищення напруги є необхідністю, оскільки попит на електроенергію для бортових електричних пристроїв постійно зростає, а при напрузі 12 В дроти стають товстими, важкими і дорогими.

З системою на 48 В буде помітна економія ваги проводки, в той же час ефективність може підвищитися.

Це дійсно цікава зміна, яка також потребуватиме нової 48-вольтової літій-іонної допоміжної батареї – у випадку з Tesla вона може навіть вироблятися власними силами, що відповідає стратегії Tesla зменшити собівартість продукції.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.