Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Tesla розкрила деякі технічні подробиці своєї вантажівки Semi

Tesla Semi – це тривісний тягач, чотири задні колеса якого приводяться в рух електродвигуном. У стандартну комплектацію також входить лобове скло з броньованого скла з високою стійкістю до розбиття. У США вантажівці не дозволяється продовжувати рух, якщо лобове скло має тріщину довжиною понад 19 мм і перекривається іншою тріщиною. Таким чином, стійке до розбиття скло скорочує час простою.

Крім того, автомобіль має розширену функціональність автопілота (самостійний рух на автомагістралях) з антиблокувальною системою гальмування (AEB), автоматичним утриманням смуги руху (ALK), попередженням про фронтальне зіткнення (FCW), додатком для смартфона, як у автомобілів Tesla, і гарантією на 1 600 000 км пробігу.

Стверджується, що тягач Tesla Semi здатний розганятися з 0 до 100 км/год за 5 секунд самостійно, і за 20 секунд з повністю завантаженим причепом. За словами голови компанії Tesla Ілона Маска, повністю завантажена вантажівка може стабільно долати підйоми до 5% зі швидкістю 104 км/год, за даними сайту Semi –  97 км/год, в той час як “найкращі дизельні вантажівки” розвивають максимум 72 км/год.

При повному завантаженні та русі зі швидкістю близько 100 км/год вантажівка споживає менше 2 кВт/год на милю, що має забезпечити запас ходу щонайменше 480 або 800 км (залежно від варіанту моделі) при повному заряді батареї.

Водій сидить по центру і далеко вперед, що має забезпечити особливо гарний круговий огляд. Кабіна виготовлена з армованого вуглецевим волокном пластику і досить висока, щоб у ній можна було стояти прямо.

Зовнішні дзеркала замінили камери, зображення з яких, як і всі інші дані про автомобіль, навігацію та управління, виводяться на два 15-дюймові плоскі екрани, розташовані ліворуч і праворуч від рульового колеса.

За 30 хвилин батарею можна буде зарядити на відстань 640 км на “мегазарядних” станціях, які ще належить побудувати і які повністю живитимуться сонячною енергією.

Кажуть, що експлуатаційні витрати щонайменше на 20% нижчі, ніж у звичайної дизельної вантажівки такого розміру (дизель – $1,51 за милю, Tesla – $1,26 за милю, обидва повністю завантажені зі швидкістю 60 миль/год).

Tesla “очікує”, що роздрібна ціна становитиме 150 000 доларів за 480-кілометрову модель і 180 000 доларів за 800-кілометрову модель. Аналогічні дизельні напіввантажівки сьогодні коштують близько 120 000 доларів.

Термін окупності доплати за Tesla Semi заявлений виробником у два роки.

Тесла не опублікувала жодної інформації про порожню масу або корисну масу Semi, що стало приводом для критики. Корисна маса напівпричепа порівняно з дизельними вантажівками може бути обмежена великою масою батареї.

У 2017 році аналітики оцінювали масу акумулятора 800-кілометрової моделі приблизно в 4,5-6,4 тонни. Легші двигуни призвели б до загальної додаткової ваги від 2,7 до 4,6 тонни. Ці розрахунки базувалися на даних батарей, що використовувалися на той час, проте заявлені наразі показники Semi – також на думку аналітиків – були неможливими з батареями, що використовувалися на той час. То ж можна припустити, що використовуються нові батареї. 

Станом на 19 грудня 2017 року Tesla повідомила про 381 замовлення, в тому числі 125 автомобілів для UPS, 100 для PepsiCo, 50 для виробника продуктів харчування Sysco і 40 для пивоварної компанії Anheuser-Busch. Це означає, що сума авансового платежу становить 7,6 млн доларів США, а очікуваний обсяг замовлень – щонайменше 57 млн доларів США.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.