Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 07.10.2022

Tesla Semi BEV-Truck: перша поставка – в грудні, перший клієнт – Pepsi

Колись Tesla пообіцяла, що електрична вантажівка зʼявиться в 2019 році. По факту поставки починаються з запізненням на три роки, зате відомим клієнтам.

Ще в листопаді 2017 року Ілон Маск вперше привернув увагу до електричної вантажівки під назвою Semi і використав цю можливість, щоб оголосити про виробництво у 2019 році. Обіцянка, дотриматися якої не вдалося. Протягом короткого часу здавалося, що принаймні невелика серія може бути доставлена ​​першим попереднім замовникам у 2020 році. Але й ця надія не виправдалася. У якийсь момент Tesla почала говорити про 2021 рік, але цей рік також обійшовся без виходу на ринок електричної вантажівки.

У середині серпня 2022 року було прийнято нове зобов’язання: «Вантажівка Tesla із запасом ходу 500 миль буде поставлена ​​цього року», — написав Маск у своєму улюбленому середовищі комунікації у Twitter. Там він також оголошує конкретну дату, коли першу серійну модель буде передано клієнту: «Я радий мати змогу оголосити про початок виробництва Tesla Semi Truck і доставку компанії Pepsi 1 грудня». Pepsi була однією з тих компаній, які на початку оголосили, що хочуть обміняти частину свого парку дизельних вантажівок на електричну Tesla.

Раніше у 2022 році Маск оприлюднив подробиці проблем, що стоять за відкладеним стартом виробництва. Окрім ваги батареї, доставці перешкоджала, перш за все, недостатня щільність енергії батарей. За словами Маска, з класичними круглими осередками Tesla на борту спочатку обіцяний запас ходу в 800 кілометрів був можливий без проблем. Однак вантажівка втратила б принаймні тонну корисного навантаження – це вбивчий аргумент у галузі автоперевезень.

Тому Tesla використовуватиме лише нові елементи, представлені на Battery Day у 2020 роціі. Вони мають висоту 80 міліметрів (модель S: 65, модель 3: 70) і діаметр 46 міліметрів (модель S: 18, модель 3: 21). Кажуть, що нові модулі 4680 зберігають у п’ять разів більше енергії (що доволі логічно, бо вони вони мають у п’ять разів більший об’єм).

Враховуючи обʼєм усієї батареї, вони повинні забезпечити на 16 відсотків більший запас ходу. За словами Ілона Маска, з повним завантаженням можливий запас ходу складе 1000 кілометрів. Оскільки нові комірки батареї також можуть бути конструктивно встановлені без важкої опорної підлоги, вантажівка не повинна важити більше, ніж аналогічний дизельний тягач. Проте знову є проблема: Tesla поки що не може виробляти нові комірки у великій кількості. Сам Маск неодноразово згадував про величезні виробничі ризики, які потрібно було вирішити у зв’язку з новими комірками батареї.

Минулого року в електронному листі виробник електромобілів оголосив про подальші технічні вдосконалення, від яких Semi Truck має виграти ще до виходу на ринок. Виробнику вдалося збільшити запас ходу, ефективність і надійність. Кажуть, що серійні вантажівки Tesla перевищать раніше оголошені дані по запасу ходу в 300 і 500 миль (483 і 805 кілометрів). Однак, згідно з останнім твітом Маска, більш ніж сумнівно, чи це дійсно буде обіцяна 1000 кілометрів; тут прямо згадується 500 миль. Діапазон 300 і 500 миль також згадується на офіційному веб-сайті Tesla. Маск наголошує, що всі показники дальності базуються на повністю завантаженому 40-тонному автопоїзді.

Електровантажівки будуть заряджатися за допомогою мегазарядок. Для цієї мети Tesla розробила роз’єм для зарядки під назвою MCS Connector (MCS: Megawatt Charging Solution). Стандарти для мегаватної зарядки наразі ще розробляються, тому Tesla поки не опублікувала жодних конкретних даних. Мегават відповідає 1000 кіловат, при цьому найшвидші електромобілі на даний момент можуть поглинати 270 кВт.

Заяви щодо заводу з виробництва Tesla Semi теж доволі суперечливі. Спочатку було сказано, що це буде завод Gigafactory 1 у Неваді, на якому досі в основному виготовляли акумулятори та трансмісії. Згідно з пізнішими планами, електричну вантажівку будуватимуть тут на тимчасовій основі, поки не буде завершено Gigafactory в Остіні, штат Техас. 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.