Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

ТОП-10 помилок, які заважають жінкам робити кар’єру


Вважається, що жінці побудувати кар’єру складніше, ніж чоловікові. На це є об’єктивні причини. Традиційно жінки приділяють більше уваги сім’ї, беруть тайм-аут на час декретної відпустки, частіше ходять на лікарняні у зв’язку з хворобою дитини. Однак є ряд помилок, які допускають самі жінки при працевлаштуванні та побудові кар’єри. Що заважає прекрасній половині робити кар’єру нарівні з чоловіками, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

У більшості випадків жінки повільніше піднімаються кар’єрними сходами, ніж чоловіки. Є кілька причин, які заважають слабкій статі бути конкурентоспроможними в бізнес-середовищі:

1. Невпевненість у власних силах. Жінки частіше за чоловіків схильні применшувати свої компетенції і рідше акцентують увагу на своїх досягненнях. Це проявляється як на етапі працевлаштування, так і в подальшому професійному розвитку. Складаючи резюме, чоловіки заявляють про ті якості, які допоможуть їм досягати цілей, в той час як жінки формально перераховують свої знання та навички. При виникненні складних завдань чоловіки рідше сумніваються і швидше починають діяти.

2. Занижені зарплатні очікування. Невпевненість у своїх силах призводить до того, що в розділі «зарплата» жінки вказують суму на 25-35% нижче, ніж чоловіки з таким же досвідом і кваліфікацією. З тієї ж причини жінки рідше претендують на керівні посади. Існує стереотип, що чоловік у сім’ї – годувальник, і повинен заробляти більше. Однак в офісі гендерні ролі повинні відходити на другий план. Зарплату платять не за звання добувача, а за витрачений час, вирішені завдання і внесок у бізнес-результат. Якщо завдання виконано на відмінно, немає різниці, хто це зробив – чоловік чи жінка.

3. Зайва м’якість і безвідмовність. Незважаючи на те, що завзятими кар’єристами вважаються чоловіки, жінки більшою мірою схильні жертвувати собою на роботі. Затриматися ввечері, допомогти колезі, розгребти документи замість секретаря – така поведінка навряд чи стане приводом для підвищення по службі. Якщо вас призначать на вищу посаду, хто буде займатися нецікавим «поточними справами»?

4. Острах брати на себе відповідальність. Керівні посади припускають відповідальність не тільки за свої дії, але і за роботу своїх підлеглих. Жінки помилково вважають, що не зможуть домогтися поваги до себе. Важливо донести підлеглим, що ви не тільки жінка, в першу чергу ви – керівник. Не звалювати всю роботу на себе. Правильно розподіляйте обов’язки і вчасно контролюйте якість виконаних доручень.

5. Ставка на привабливість і сексуальність. Є дві крайнощі, яких слід уникати. Перша – жінка відіграє роль «генерала у спідниці». Така модель поведінки може призвести до того, що вас спіткає доля «мимри». Вас будуть боятися, однак навряд чи ви зможете побудувати довірчі відносини в колективі. Друга – жінка чекає великої поблажливості до себе тільки тому, що вона жінка. Тут потрібно розуміти, що, перебуваючи на певній посаді, ви маєте такі ж права, як і чоловік, і абсолютно такі ж обов’язки. Домогтися поваги колег швидше допоможуть високі інтелектуальні здібності, ніж амплуа красивої жінки.

6. Не конструктивна комунікація. Робочі питання більшість жінок звикли вирішувати самостійно. Зате, спілкуючись з колегами та знайомими, багато часу витрачають на обговорення моди, кулінарії, дітей – всього того, що не має відношення до роботи. Зрозуміло, такі розмови допомагають відволіктися і відпочити. Однак цей час можна витратити з користю і в неформальній обстановці спільно вирішити багато проблем.

7. Відсутність планів на побудову кар’єри. Влаштовуючись на роботу, жінки рідше цікавляться можливостями кар’єрного зростання. Чоловіки, навпаки, думають на перспективу. Їм легше відповісти на питання: «Ким ви себе бачите через 5 років?». Вони більше схильні ризикувати, тому з більшою ймовірністю погодяться на проходження випробувального терміну або на виконання тестового завдання. Жінки більш практичні, вони мислять в категоріях «тут і зараз». Однак зайва імпульсивність і швидкість у прийнятті рішень часто заважає отримати заповітне місце в компанії, а відсутність амбіцій не дає рухатися далі по кар’єрних сходах.

8. Недолік «чоловічих» якостей в роботі. Характер жінок і чоловіків відрізняється. Прекрасну стать дорікають у тому, що їм не вистачає наполегливості, пунктуальності, організованості, постійності. Також жінки більш емоційні. Але в той же час у них є якості, які допоможуть в побудові кар’єри. У жінок добре розвинена інтуїція, вони терплячі, цілеспрямовані, скрупульозні. Вони більш успішні там, де потрібно працювати в режимі багатозадачності. Ніщо не заважає вам розвивати «жіночі» якості і брати на озброєння «чоловічі».

9. Безініціативність та інертність. Жінки не вірять в те, що можуть вплинути на ситуацію. Вони рідко дзвонять роботодавцю, щоб уточнити, чи дійшло резюме і яке рішення щодо нього прийняте. Як результат, не до кінця розуміють, чому їм відмовили і що робити, щоб бути успішною наступного раз. Також жінки практично ніколи не виступають із відповідною пропозицією, наприклад, пройти випробувальний термін або почати кар’єру з нижчої позиції. У результаті бажану посаду займає інша людина. І зовсім не тому що він чоловік, а тому що вчасно проявив ініціативу.

10. Хибне почуття провини. Традиційно жінка більше «прив’язана» до дому і сім’ї. Якщо жінка націлена тільки на кар’єру, уваги недоотримує родина, якщо з головою поринає в сімейне життя – не вистачає часу і сил на серйозну і перспективну роботу. І в першому, і в другому випадку виникає хибне почуття провини. Щоб уникнути емоційного вигорання, не потрібно звалювати все на себе, але і жертвувати кар’єрою заради сім’ї або навпаки теж не варто. Об’єктивно зважте те, що ви можете «потягнути». Якщо не готові їздити у відрядження або працювати за ненормованим графіком, заздалегідь обговоріть це з роботодавцем. Баланс кар’єра vs особисте життя можливий, головне – правильно розставити пріоритети.

Джерело: http://www.segodnya.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.