Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Топ-10 помилок в управлінні


Існує поширена думка, що помилки надають змогу навчатись. Проте, набагато краще робити так, щоб їх не виникало. У цій статті ми розглянемо десять найбільш поширених помилок в управлінні, роблячи акцент на тому, як можна їх уникнути.

1. Неякісне забезпечення зворотного зв’язку

Сара – талановитий торговий представник, але у неї є звичка відкладати дзвінки потенційним клієнтам «на потім». Її бос знає про це, але вказує на помилку тільки тоді, коли вона вже здійснена. Тим самим, він втрачає певну кількість потенційних клієнтів. За словами керівників 1400 опитаних компаній, неякісне забезпечення зворотного зв’язку є найбільш поширеною помилкою лідерів, які таким чином позбавляють підлеглих можливості поліпшити свою продуктивність. Щоб уникнути цієї помилки, необхідно дізнатися, як налагодити регулярний зворотний зв’язок у вашій команді (організація тім-брейків, особистих зустрічей, листування та ін.).

2. Недостатність часу для команди

Ще одна поширена помилка менеджерів і управлінців – не вірно розставлені пріоритети. Безсумнівно, важливі завдання і справи дуже важливі, але люди повинні бути на першому місці! У хвилини, коли підлеглий не впевнений, що конкретно повинен зробити, хороший керівник завжди повинен бути готовий приділити йому увагу і надати підтримку. Уникнути цієї помилки можна, спеціально виділяючи певний час в розкладі для спілкування з підлеглими. Так само потрібно вчитися активно слухати вашу команду, розвивати свій емоційний інтелект і завжди залишатися на зв’язку для вирішення будь-якого питання.

3. Занадто вільне делегування

Один з членів вашої команди щойно завершив важливий проект. Однак він неправильно зрозумів його специфіку, а ви не залишалися з ним в контакті під час роботи. Тепер же проект завершений в неправильному напрямку, і вам доводиться зіткнутися з невдоволенням клієнта. Багато лідерів хочуть уникнути особистої участі в опрацюванні деталей і занадто вільно делегують обов’язки. Вирішення цієї помилки полягає в пошуку балансу між управлінням і виконанням. Завдання лідера – формулювати правильний напрямок дій і контролювати просування окресленим шляхом.

4. Близька дружба на робочому місці

Більшість з нас хочуть бути приємними в спілкуванні, позитивно налаштованими людьми, що звичайно, саме по собі – вірне рішення. Хороших керівників люблять. Однак не варто забувати, що іноді ви будете приймати жорсткі рішення щодо членів вашої команди, і деякі люди можуть скористатися вашими стосунками. Це не означає, що ви зовсім не повинні спілкуватися з людьми. Однак корисно тримати певну дистанцію і вибудовувати правильний баланс у відносинах. Для того, щоб уникнути цієї помилки, необхідно встановити чіткі межі, якщо потрібно, озвучити їх і суворо дотримуватися надалі.

5. Не визначені цілі

Коли члени вашої команди не отримують чітких цілей, вони не можуть бути продуктивними. Кожен учасник процесу повинен знати, для чого працює і що означає його робота. Таким чином, він зможе ефективно розставити пріоритети і розподілити робоче навантаження. Уникнути цієї помилки можна, встановивши SMART- цілі для вашої команди. Визначте, куди ваша команда повинна прямувати і опишіть докладно ресурси, на які вона може опиратися. Крім того, використовуйте принципи управління цілями, щоб вирівняти завдання вашої команди щодо місії організації.

6. Нерозуміння мотивації співробітників

Ви знаєте, що дійсно мотивує вашу команду? Швидше за все, це не тільки гроші! Багато лідерів роблять помилку, вважаючи, що їхня команда працює тільки за грошову винагороду. Проте, це далеко не єдине, що мотивує їх. Наприклад, люди, які шукають баланс між роботою та особистим життям, можуть бути мотивовані гнучким графіком роботи, інші – такими факторами, як додаткова відповідальність, похвала або почуття приналежності до інших членів команди. Щоб з’ясувати, що дійсно керує співробітником, потрібно постаратися бути уважнішим до його характеру, вчинків, інтересів.

7. Поспіх у виборі кадрів

Якщо у вашої команди великий обсяг роботи, важливо мати достатню кількість людей «на борту», щоб впоратися з ним. Але занадто швидке заміщення вакантної ролі може стати фатальною помилкою. Поспіх у виборі кадрів може залучити людей, нездатних до співпраці, неефективних або непродуктивних. Їм також може знадобитися додаткове навчання, що сповільнить роботу інших членів команди. З неправильною людиною ви будете даремно витрачати дорогоцінний час і ресурси, і найнеприємніше – інші співробітники можуть бути засмучені через те, що терплять незручності. Уникнути цієї помилки можна, будучи особливо прискіпливим до людей, яких ви набираєте в команду.

8. Порушення власних правил

Якщо ви робите особисті телефонні дзвінки під час роботи, або обговорюєте своїх співробітників за спиною, як ви можете вимагати чи очікувати, що інші члени вашої команди не будуть робити так само? Бувши лідером, ви повинні бути зразком для наслідування. Це означає, що, якщо вони повинні залишитися пізно, ви також повинні затриматися, щоб допомогти їм. Або, якщо у вашій організації є правило, згідно з яким ніхто не їсть на своєму столі, першим ідіть на обідню перерву у визначений час. Те ж саме стосується і вашого настрою – якщо ви весь час негативні, не чекайте позитивного настрою від співробітників. Щоб уникнути цієї помилки, потрібно весь час пам’ятати, що ваша команда за вами уважно спостерігає.

9. Відсутність делегування

Деякі керівники не можуть делегувати обов’язки через страх, що ніхто не виконає завдання на належному рівні. Це може привести до сильного перегорання і втоми. З чого неминуче випливає невдоволення співробітниками і процесом. Делегація відбирає багато часу і сил – важко вкласти комусь свої знання, навички, досвід. І все ж, якщо не навчитися делегувати завдання, ви ніколи не знайдете час, щоб зосередитися на «більш широкоій точці зору», за що відповідальні більшість керівників. Більш того, ви будете не в змозі розвивати свій колектив співробітників. Вирішити цю проблему можна, поступово делегуючи від дрібних завдань і доручень до більш складних і глобальних.

10. Нерозуміння своєї ролі

Після того, як ви стаєте управлінцем, ваші обов’язки сильно змінюються. Однак багато лідерів забувають про це, як і про те, що тепер повинні використовувати інший набір навичок, щоб стати ефективнішим. Це призводить до застою на старих завданнях і неможливості успішно керувати іншими людьми. Щоб уникнути цієї помилки, рекомендуємо скласти новий детальний план: як опанувати нові додаткові навички, які вам необхідно розробити, щоб бути ефективним менеджером.

Не забувайте про те, що лідер – це людина, яка весь час потребує самовдосконалення!

Джерело: umbel.com.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.