Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Топ 5 кольорів автомобілів у світі


Вихваляючись новою машиною, щасливий власник обов’язково скаже, якого вона кольору

Смаки людей змінюються з часом. Цього не можна не помітити. Один з яскравих показників їх зміни – популярність того чи іншого кольору автомобілів, головних іграшок людства. На зорі автомобілізму все було просто. І кольори кузовів були прості і відкриті, як банка фарби з сусідньої лавки.

Історики стверджують, що найбільший вибір забарвлення автомобільних кузовів був у шістдесяті. Дороги майже всіх країн світу виглядали, як велика коробка з кольоровими олівцями. А потім все змінилося. Є дві точки зору на цей рахунок. Одні кажуть, що всьому виною нафтова криза початку сімдесятих, інші – поява технології «металік».

Немає сенсу втручатися в цю високу суперечку, тим більше, що головними кольорами, навіть у райдужні шістдесяті, були білий і ніжно-блакитний. А який колір автомобіля найбільш популярний сьогодні? Як би не змінювалися смаки людства, фаворит той самий:

Білий – 29 відсотків машин у всьому світі

Білий - 29 відсотків машин у всьому світі

Це дійсно найбільш продаваний колір у світі. Тут лідери Європа, Азія, Південна Америка. Трохи менше білих машин купують у США. Але лідерство білил насправді не настільки очевидно. Хоча найбільші світові хімічні виробники підтверджують цей факт. Однак не слід забувати, що білою фарбою за замовчуванням фарбується величезна кількість транспортних засобів. Тут і вантажівки, і позашляховики, і мікроавтобуси і навіть тракторні причепи. Не кажучи вже про спецтехніку.

Хоча не все так однозначно. Наприклад в Індії, незважаючи на всю вищеперелічену дорожню білизну, більша частина автотранспорту все ж срібляста.

Чорний – 19 відсотків машин у всьому світі

Чорний - 19 відсотків машин у всьому світі

Ця цифра цілком з’ясована. Більшість розкішних дорогих представницьких автомобілів пофарбовано саме чорною фарбою. Яких би романтичних імен їй не придумували виробники. Так що тяга до чорного пояснюється простим бажанням – солідно виглядати.

Але не все так незаперечно. Чорний колір дуже популярний в Північній Америці, Європі і в більшості країн Азії. Наприклад, у Китаї. Тут він займає впевнене друге місце в табелі про ранги серед автовласників. Але в країнах, що розвиваються Африки, Південної Америки і в Індії, чорний не завжди піднімається навіть на третю сходинку.

Тут показова якраз Індія. Машини чорного кольору там тільки восьмі за популярністю. Але всіх «невірних» б’є Європа і, насамперед Німеччина. Саме завдяки їй чорний колір займає друге місце у світі.

Сріблястий – 14 відсотків машин у всьому світі

Сріблястий - 14 відсотків машин у всьому світі

Сріблястий ще недавно займав впевнене перше місце. І тримався на вершині дуже довго. Ще в 2011 це був найпродаваніший колір в Штатах, наприклад. Але останнім часом американці полюбили беж. А в тій же Індії, наприклад, продається 31% сріблястих машин. У країнах Південної Америки і Африки більше половини автомобілів шляхетно сріблясті.

Але це не врятувало шляхетності. Європа і Північна Америка раптом йому зрадили, і сріблясті автомобілі тепер впевнено тримають почесне четверте з продажу. І багато в чому завдяки інерції.

Як і раніше дуже добре продаються сріблясті позашляховики. Експерти вважають, що тут причина проста – бежевий повнопривідник виглядає просто жахливо. І ніколи не пройде мода на срібні спорткари і великі седани. Тут все просто. Їх власникам є, що розповісти про своїх улюбленців, не акцентуючи уваги на кольорі кузова.

Сірий – 12 відсотків машин у всьому світі

Сірий - 12 відсотків машин у всьому світі

В Америці і Європі саме сірі автомобілі займають впевнене третє місце з продажів і набагато випереджають сріблясті машини. Власники позашляховиків, пікапів, спорткарів, компактів і кросоверів просто не розуміють, якого кольору ще може бути їхній автомобіль.

А на четверте місце сірий відкинула Південна і Центральна Америка. Тут зовсім не купують сірих машин. У латиноамериканському рейтингу він розташований нижче зеленого та коричневого, але трохи вище синього кольору.

Навіть дивно, що сірий колір став таким популярним у світі, але пояснюється це легко. Автовиробники пропонують такий багатий вибір відтінків сірого, будь-якій письменниці на заздрість! А перламутр і металік додають глибини і вишуканості, яка багатьох підкуповує.

Крім того, сірий може бути настільки глибокий, що господар машини готовий битися об заклад, стверджуючи, що його автомобіль чорний. І жоден запис в техпаспорті його не переконає. Але статистику не обдуриш …

Червоний – 9 відсотків машин у всьому світі

Червоний - 9 відсотків машин у всьому світі

П’яте місце дісталося червоному кольору виключно завдяки Америці. 12% автомобілів, що продаються тут сьогодні – червоні. І всі інші кольори в цьому рейтингу ледь дотягують до семи відсотків. Червоний в Штатах більш популярний, ніж в Південній Америці, хоча просто американський червоний випереджає латиноамериканський всього на відсоток.

Навіть у різнобарвній Індії червоні машини тільки на четвертому місці за популярністю, але дуже багато програють сірим, як би це не дивувало.

Може здатися дивним, але червоний справді стає дедалі менш бажаним кольором в автомобільному світі. У більшості країн Азії такі машини практично не продаються! А в Європі нових червоних машин всього шість відсотків від усіх проданих.

Південна Корея, Японія і, насамперед, Європа віддають перевагу синьому, популярність якого зростає з кожним днем.

Скинуті з Олімпу

Скинуті з Олімпу

Замикають всесвітній рейтинг два кольори, які ще недавно були беззаперечними лідерами. Сьогодні на передостанньому місці жовті і золотисті машини, які ще пару десятків років тому були такі бажані. І пояснити це практично неможливо. Просто мода пройшла. І все ж вони впали не так низько, як той, що найбільше програв. І це…

Зелений

Зелений

Останнім часом зелений колір змінюється в рейтингу тільки з жовтим. Вище він не піднімається. Всі досягнення за останні роки три або п’ять відсотків від усіх проданих машин. Нижче тільки коричневий. Лідерами продажів зелених машин у світі стали країни Південної Америки і Росія. І багато експертів вважають, що пояснюється це тим, що в цих країнах на дорогах чимало машин, які повернулися в мирне життя після служби в армії.

Так що продати сьогодні зелену машину дуже проблематично. Яким би цей колір не був британським і гоночним.

Джерело: motorglobe.org

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.