Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Топ-5 трендів брендингу в 2017 році


Фундаментальні процеси брендингу незмінні: вивчіть ринок, сформулюйте ідею, створіть контент і просувайте його потрібній аудиторії. Однак останнім часом пошук потрібної аудиторії став непростим завданням. Щоб не відставати від мінливого світу, фахівці з брендингу повинні пильно стежити за останніми трендами і новими технологіями.

У цій статті зібрані п’ять найбільших трендів, які впливають на світ брендингу. Вони почали з’являтися в 2016-му і будуть актуальні у 2017-му році.

1. Аудиторія вибирає мобайл

Щоб створити пов’язаний з аудиторією бренд, потрібно звертатися до тих каналів, які вважає за краще ця аудиторія. У 2016 році користувачі все частіше почали вибирати мобільні платформи.

За даними Internet Trends Report споживачі проводять 25% всього часу за мобільними пристроями, і 22% – за ПК. При цьому дохід від мобільної реклами зріс більш ніж на 66%, а дохід від ПК-реклами – усього на 5%.

У той же час у брендів виникають труднощі з залученням уваги аудиторії, так як усе більшою популярністю користуються блокувальники реклами. Це призвело до переходу на спонсорський і брендовий контент.

Найефективніше мобільна реклама працює у Facebook і Google – на них припадає 76% від загального зростання реклами за 2016 рік. За прогнозами Zenith’s Mobile Advertising Forecasts використання мобільних платформ для доступу в інтернет становитиме 79% у 2018 році.

2. Зникаючий контент виходить на новий рівень

Snapchat вирізняється на тлі інших соціальних мереж зникаючим контентом і фільтрами. Платформа стала неймовірно популярною серед молоді у США. За даними Nielsen Snapchat кожен день використовує 41% всіх американців у віці від 18 до 34 років. Не дивно, що бренди зацікавилися цією соцмережею і почали платити величезні суми за створення унікальних фільтрів.

Наприклад, L’Oreal запропонував користувачам приміряти на себе професійний макіяж. Gatorade випустив відео-фільтр, приурочений до Суперкубку, Taco Bell представив фільтр, який перетворює обличчя у тако.

І це працює. Так, кампанія Gatorade обійшлася PepsiCo у 750 000 фунтів, але була переглянута понад 100 мільйонів разів.

3. Чатботи стають частиною брендингу

Чатбот – програми, які говорять і переписуються з користувачами, імітуючи поведінку людини. Вперше про них заговорили у квітні 2016 року із виходом нової платформи Facebook Messenger, яка допомагає компаніям забезпечувати автоматичну підтримку клієнтів. Нещодавно свого чатбота також представив Twitter.

Яскравий приклад використання чатботів (віртуальних співрозмовників-консультантів) у бізнесі – Pizza Hut: клієнти тепер можуть робити замовлення через чат у Facebook або Twitter. Або, наприклад, чатбот Sephora у додатку Klik дозволяє купувати продукти, згадані в розмові, безпосередньо всередині платформи. А HealthTap дає можливість поспілкуватися з більш ніж 100 000 реальними медиками, але спочатку дає первинну консультацію, використовуючи чатбот.

Цей напрямок тільки розвивається, але у нього великі перспективи змінити наше уявлення про покупки онлайн. Можливо, незабаром у нас з’являться персональні фахівці з шопінгу, які будуть швидко знаходити те, що нам потрібно.

4. Facebook Live оживив прямі трансляції

Запуск у квітні минулого року Facebook Live привніс у відео почуття терміновості і повернув користувачам острах пропустити цікаву трансляцію. І бренди швидко почали освоювати нову можливість.

Спочатку вони влаштовували традиційні прямі трансляції з різних заходів, наприклад, з представлення нового автомобіля General Motors Chevy Volt EV на CES.

Але трохи пізніше відео стали більш креативними. Наприклад, Dunkin ‘Donuts сконструювали весільний торт у прямому ефірі, а Buzzfeed залучили більше 800 000 людей вибухом кавуна, на який наділи багато резинок.

Land Rover проводить прямі трансляції тест-драйву своїх автомобілів у Facebook Live і Periscope. Airbnb надали Disney будиночок на дереві, з якого вони транслюють на Facebook Live інтерв’ю, приурочені до прем’єри нового фільму «Книга джунглів». Навіть телекомпанії приєдналися до тренду, транслюючи спортивні заходи у Facebook Live.

У технології live-відео немає нічого нового, але так як ця функція безкоштовна і її легко використовувати, вона продовжить залучати бренди можливістю звернути на себе увагу світової аудиторії.

5. Доповнена реальність повертається

Доповнена реальність (AR) об’єднує реальні та віртуальні світи, дозволяючи реальним і цифровим об`єктам взаємодіяти через екрани смартфонів та інших пристроїв.

AR – не новинка у світі технологій, але шалена популярність Pokemon Go повернула її до життя. Nintendo швидко оцінила потенціал своєї безкоштовної гри на основі геолокації і запропонувала брендам заплатити за те, щоб у їхніх магазинах з’явилися покемони, яких користувачі захочуть зловити.

Інші бренди також активно почали використовувати AR для залучення клієнтів. Наприклад, рітейлер модного одягу New Look встановив в своїх магазинах фото кабінки з доповненою реальністю. McDonald’s представив нову гру “Монополія” з AR для ресторанів в Австралії, а каталог Pair пропонує користувачам поглянути на те, як виглядатимуть їхні будинки з меблями Ikea, Herman Miller і Blu Dot.

Так як AR починає з’являтися і на нових платформах, наприклад, окулярах HoloLens від Microsoft, тренд буде набирати обертів у 2017-му.

Старі способи брендингу вже не працюють. Аудиторію стає все складніше здивувати і зацікавити. Ось чому бренди повинні першими освоювати нові технології та включати тренди в свої стратегії. Тільки так вони зможуть ефективно боротися за серця клієнтів.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.