Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Топ-5 трендів брендингу в 2017 році


Фундаментальні процеси брендингу незмінні: вивчіть ринок, сформулюйте ідею, створіть контент і просувайте його потрібній аудиторії. Однак останнім часом пошук потрібної аудиторії став непростим завданням. Щоб не відставати від мінливого світу, фахівці з брендингу повинні пильно стежити за останніми трендами і новими технологіями.

У цій статті зібрані п’ять найбільших трендів, які впливають на світ брендингу. Вони почали з’являтися в 2016-му і будуть актуальні у 2017-му році.

1. Аудиторія вибирає мобайл

Щоб створити пов’язаний з аудиторією бренд, потрібно звертатися до тих каналів, які вважає за краще ця аудиторія. У 2016 році користувачі все частіше почали вибирати мобільні платформи.

За даними Internet Trends Report споживачі проводять 25% всього часу за мобільними пристроями, і 22% – за ПК. При цьому дохід від мобільної реклами зріс більш ніж на 66%, а дохід від ПК-реклами – усього на 5%.

У той же час у брендів виникають труднощі з залученням уваги аудиторії, так як усе більшою популярністю користуються блокувальники реклами. Це призвело до переходу на спонсорський і брендовий контент.

Найефективніше мобільна реклама працює у Facebook і Google – на них припадає 76% від загального зростання реклами за 2016 рік. За прогнозами Zenith’s Mobile Advertising Forecasts використання мобільних платформ для доступу в інтернет становитиме 79% у 2018 році.

2. Зникаючий контент виходить на новий рівень

Snapchat вирізняється на тлі інших соціальних мереж зникаючим контентом і фільтрами. Платформа стала неймовірно популярною серед молоді у США. За даними Nielsen Snapchat кожен день використовує 41% всіх американців у віці від 18 до 34 років. Не дивно, що бренди зацікавилися цією соцмережею і почали платити величезні суми за створення унікальних фільтрів.

Наприклад, L’Oreal запропонував користувачам приміряти на себе професійний макіяж. Gatorade випустив відео-фільтр, приурочений до Суперкубку, Taco Bell представив фільтр, який перетворює обличчя у тако.

І це працює. Так, кампанія Gatorade обійшлася PepsiCo у 750 000 фунтів, але була переглянута понад 100 мільйонів разів.

3. Чатботи стають частиною брендингу

Чатбот – програми, які говорять і переписуються з користувачами, імітуючи поведінку людини. Вперше про них заговорили у квітні 2016 року із виходом нової платформи Facebook Messenger, яка допомагає компаніям забезпечувати автоматичну підтримку клієнтів. Нещодавно свого чатбота також представив Twitter.

Яскравий приклад використання чатботів (віртуальних співрозмовників-консультантів) у бізнесі – Pizza Hut: клієнти тепер можуть робити замовлення через чат у Facebook або Twitter. Або, наприклад, чатбот Sephora у додатку Klik дозволяє купувати продукти, згадані в розмові, безпосередньо всередині платформи. А HealthTap дає можливість поспілкуватися з більш ніж 100 000 реальними медиками, але спочатку дає первинну консультацію, використовуючи чатбот.

Цей напрямок тільки розвивається, але у нього великі перспективи змінити наше уявлення про покупки онлайн. Можливо, незабаром у нас з’являться персональні фахівці з шопінгу, які будуть швидко знаходити те, що нам потрібно.

4. Facebook Live оживив прямі трансляції

Запуск у квітні минулого року Facebook Live привніс у відео почуття терміновості і повернув користувачам острах пропустити цікаву трансляцію. І бренди швидко почали освоювати нову можливість.

Спочатку вони влаштовували традиційні прямі трансляції з різних заходів, наприклад, з представлення нового автомобіля General Motors Chevy Volt EV на CES.

Але трохи пізніше відео стали більш креативними. Наприклад, Dunkin ‘Donuts сконструювали весільний торт у прямому ефірі, а Buzzfeed залучили більше 800 000 людей вибухом кавуна, на який наділи багато резинок.

Land Rover проводить прямі трансляції тест-драйву своїх автомобілів у Facebook Live і Periscope. Airbnb надали Disney будиночок на дереві, з якого вони транслюють на Facebook Live інтерв’ю, приурочені до прем’єри нового фільму «Книга джунглів». Навіть телекомпанії приєдналися до тренду, транслюючи спортивні заходи у Facebook Live.

У технології live-відео немає нічого нового, але так як ця функція безкоштовна і її легко використовувати, вона продовжить залучати бренди можливістю звернути на себе увагу світової аудиторії.

5. Доповнена реальність повертається

Доповнена реальність (AR) об’єднує реальні та віртуальні світи, дозволяючи реальним і цифровим об`єктам взаємодіяти через екрани смартфонів та інших пристроїв.

AR – не новинка у світі технологій, але шалена популярність Pokemon Go повернула її до життя. Nintendo швидко оцінила потенціал своєї безкоштовної гри на основі геолокації і запропонувала брендам заплатити за те, щоб у їхніх магазинах з’явилися покемони, яких користувачі захочуть зловити.

Інші бренди також активно почали використовувати AR для залучення клієнтів. Наприклад, рітейлер модного одягу New Look встановив в своїх магазинах фото кабінки з доповненою реальністю. McDonald’s представив нову гру “Монополія” з AR для ресторанів в Австралії, а каталог Pair пропонує користувачам поглянути на те, як виглядатимуть їхні будинки з меблями Ikea, Herman Miller і Blu Dot.

Так як AR починає з’являтися і на нових платформах, наприклад, окулярах HoloLens від Microsoft, тренд буде набирати обертів у 2017-му.

Старі способи брендингу вже не працюють. Аудиторію стає все складніше здивувати і зацікавити. Ось чому бренди повинні першими освоювати нові технології та включати тренди в свої стратегії. Тільки так вони зможуть ефективно боротися за серця клієнтів.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.