Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

6 важливих трендів онлайн-шопінгу 2015 року


До якого розвитку електронної комерції нам потрібно готуватися

Інтернет, який сьогодні перетворився на канал збуту з найвищою швидкістю розвитку, прискорює свою динаміку завдяки зміні ролі від продавця до консультанта і власника онлайн-магазину. Споживач виграє від розширеного асортименту товару, прозорості та зниження цін.

У цій P2P-економіці вимирає посередник, його поступово заміщає безпосереднє спілкування продавця і покупця.

Ось 6 найважливіших трендів електронної комерції найближчого майбутнього:

6 найважливіших трендів електронної комерції 2015 року

1. Спільнота споживачів: Повернення консультування

Онлайн-торгівля не є продовженням фізичного магазина у цифровому просторі, а скоріше з’являється під маскою “повернення консультування”. Сервіси мисливців за вигідними покупками, такі як Ciao для споживачів є певним дослідженням ринку в пошуку взаємовигідного рішення за принципом win-win (виграв я – виграв ти).

Споживачі, продавці і безпосередньо виробники цікавляться результатами тестових звітів і оцінок 38-ми мільйонів користувачів на європейському просторі, а мисливці за угодами генерують поради від інсайдерів. Спільнота виділяє продукти із кращим співвідношенням «ціна-якість». Споживачі з недостатнім досвідом отримують можливість швидко переглянути системний огляд.

Активних користувачів стимулюють за допомогою системи нарахування балів. За кожну пораду надаються кредити, які можна прирівняти до готівки. Ті, хто тримають ніс за вітром, можуть трохи заробити.

Мисливці за вигідними угодами заробляють на винагороді, яку отримують за посередництво користувачів інтернет-магазинів. У США такі проекти, як yub.com, kaboodle.com або shopwiki.com з подібними концептами стали успішними.

2. Об’єднаний магазин: Ти сам собі магазин!

Інтернет дозволяє покупцям не тільки безмежний обмін товарами, але й обмін ролями. У Web 2.0 кожен може бути автором, режисером, продавцем і дизайнером. Таким чином, шлях до власного інтернет-магазину складається з декількох кліків. Spreadshirt реалізував цю можливість за допомогою широких можливостей кастомізації. Юні підприємці з A better tomorrow хочуть розвивати молоде покоління дизайнерів і пропонують підтримку під своїм дахом. Створену ними креативний вуличний одяг і аксесуари можна купити прямо в онлайн-магазині, а для більшої залученості регулярно проводяться конкурси дизайну

За лаштунками моди знаходяться “розділені магазини” у вигляді віртуальних торгових майданчиків: Tradoria або Zlio.

3. Магазин «Зроби сам»: Торгові майданчики креативних ніш

Інтернет відкриває можливості для нішевих товарів, що у свою чергу дозволяє реалізуватися різного роду «творчих умільців». Так створюється мікроекономіка. C іншого боку масові виробники теж ідуть в Інтернет. В інтернет-порталах ” творчих умільців”, таких як Etsy і Dawanda, можна купити товари, що рідко продаються, але дуже екстравагантні.

Платформа Zazzle націлена на масову кастомізацію, що розширює спектр товарів. Зокрема, мерчандайзингові і рекламні товари можна персоналізувати за допомогою пари кліків і замовити безпосередньо через інтернет-магазин.

Підприємство позиціонує себе як “виробництво на замовлення» і експериментує у цій сфері вже з 1999 року за допомогою нових технологій друку та концепції масової кастомізації. Із 2003 року Zazzle створила однойменний портал. Відтоді на платформі було розроблено 500 000 персоналізованих продуктів.

4. Керівництво з товарів: “Побажай собі що-небудь” в онлайн-світі

Дієву підтримку на веб-форумах може отримати той, хто прагне скласти ясну картинку в морі інформації і пропозицій в інтернеті, відокремивши важливу інформацію від інформаційного сміття.

Yieeha функціонує за принципом листів побажань і спеціалізується на оригінальних, креативних товарах. Кожен учасник може вписати свої ідеї по продукту в список бажань.

Також Edelight надає підтримку під час вибору продукту тим клієнтам, які ще не зробили свій вибір. Після того як учасник вніс певні дані про себе, йому цілеспрямовано пропонуються продукти зі списків інших учасників зі схожими рисами профілю.

5. Обмінні біржі: Королівська дисципліна P2P-економіки

Інтернет-спільнота є альтернативною відповіддю користувачів на платні музичні портали, відеотеки або бібліотеки. Для економного легального придбання нової музики, фільмів і книг користувачі використовують метод, що виник на початку людства, – обмін.

На Hitflip кожен учасник зобов’язується зареєструвати свої CD-, DVD-диски або комп’ютерні ігри і вести свою он-лайн бібліотеку. Якщо інший учасник зацікавиться вашим товаром, він отримує від вас поштою цей товар. За кожний відісланий продукт Ви, як власник, отримуєте так звані “фліпи” (Flips), які можна обміняти на продукт, що зацікавив саме Вас. Кому нема чого обмінювати, може придбати «фліпи» за 99 центів.

У даний час на платформі представлені до обміну більше 350 000 товарів.

6. Ельдорадо для пристрасних мисливців за вигідними покупками

“Угода дня” (Deal-of-the-Day) як концепція продажу просувається за допомогою високого рівня утримання клієнтів і емоційності під час покупки. Фаворитом тут виступає американська платформа “Woot!”.

Кожен день на Woot! обов’язково пропонується продукт з великою знижкою. До 00:00 ніхто не знає, що це буде за продукт. Також клієнти не знають, скільки одиниць продукту буде в наявності для продажу.

У даному співтоваристві учасники підтримують один одного. З моменту заснування у 2004 році Woot! вражає своєю аудиторією – більш ніж 800 000 членів і 8-значними цифрами свого обороту.

Schutzgeld – стартап у Німеччині, який із 2006 року за допомогою ігрового мафіозного шарму підігріває емоції покупців.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.