Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Три звички, які одразу зроблять вас щасливішими


Експерт з особистісних змін і здоров’ю Бретт Блюменталь поділилася в своїй книзі «Одна звичка в тиждень» цілою серією корисних звичок. А ми вибрали для вас ті звички, які допоможуть відчути прилив щастя і потоки ендорфінів одразу, як тільки ви втілите їх у життя.

Не будьте надто самокритичними

Трохи конструктивної самокритики ніколи не завадить, оскільки спонукає нас рости над собою і ставати кращим. Але занадто сильна або неправильна самокритика може виявитися для нас вкрай шкідливою. Негативні думки про себе заважають нам відчувати задоволення від життя.

Ось п’ять стратегій для боротьби з самокритикою:

1. Знак «Стоп». Коли вам у голову приходить негативна думка, уявіть великий червоний знак «Стоп» і повторіть це слово подумки.

2. Говоріть з собою так само, як ви говорите з іншими людьми. Якщо ви знаєте, що ви ніколи не скажете оточуючим, ніколи не кажіть це подумки і собі.

3. Додавайте у внутрішній діалог питання «як?». Негативний настрій у внутрішньому діалозі може сковувати нас. Якщо ви думаєте про себе: «Я не можу зробити це» або «Я не можу добитися в цьому успіху», – спробуйте видозмінити ці фрази, додавши до них питальне слово «як?». Нехай вони звучать так: «Як мені зробити це?» Або «Як мені добитися в цьому успіху?».

4. Зосереджуйтеся на відчуттях. Намагайтеся відводити свої негативні думки від фактів і переводити їх на відчуття. Наприклад, якщо у вас був невдалий тиждень, багато чого не вийшло, кажіть собі: «У мене таке відчуття, що мені на цьому тижні не щастило», замість того щоб констатувати: «Мені взагалі не щастить».

5. Безумовно любіть себе. Нереалістичне прагнення завжди відповідати найвищим стандартам. Дозволяйте собі помилятися, терпіти невдачі. Будьте ласкаві і великодушні до себе.

Не соромтеся дякувати іншим

Проста вдячність життю дозволяє нам відключитися від важких думок і зосередитися на тому хорошому, що у нас є. Якщо робити це щодня, то ви відчуєте себе більш щасливою людиною.

Розвинути в собі почуття вдячності можна простим способом. Складіть список з п’яти пунктів, за якими ви вдячні життю. Згадайте п’ять речей у вашому житті, за які ви особливо вдячні. Запишіть їх по пунктам і постарайтеся, щоб список можна було переглянути вам завжди. Ви можете внести його в смартфон, тримати у своєму гаманці.

Коли день не ладиться або вас охоплюють негативні думки, погляньте на це нагадування про те позитивне, що супроводжує вас у житті.

Медитуйте

У слові «медитація» ми уявляємо собі, як буддистські ченці в захованому в горах Тибету монастирі моляться, повторюючи речитативом сакральний вигук «ом». Але насправді практика медитації доступна і її можна виконувати скрізь: вдома, по дорозі на роботу і навіть (о, жах) під час нарад.

Медитація допомагає навести порядок в своїх думках і внести в своє життя ясність і вміння зосереджуватися. Ті, хто її регулярно практикує, позитивніше дивляться на світ, краще справляються зі стресом і досягають більш глибокого рівня самопізнання. І щастя.

Спробуйте спрямовану медитацію, яка давно використовується в спортивній психології. Під час підготовки до змагань до цієї практики вдаються багато спортсменів. При цьому вони зосереджуються на усвідомленій меті. Наприклад, марафонець може представляти себе в деталях під час проходження дистанції. Ви теж придумайте собі мету і візуалізуйте кроки для її досягнення.

Або зосередьтеся на диханні. Це один з найпоширеніших способів медитації. Для початківців це зручно ще й тому, що дихання – природна функція організму.

Кожен день – шанс змінити життя на краще. Станьте щасливіші завтра. А краще сьогодні – навіщо відкладати!

За матеріалами книги Бретт Блюменталь «Одна звичка в тиждень»

Джерело: blog.mann-ivanov-ferber.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.