Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тригери втоми: чому ми відчуваємо себе виснаженими


Утома – повальна недуга нашого метушливого часу. Однак якщо ви клюєте носом на роботі і навіть улюблені заняття не викликають у вас ентузіазму, не варто списувати все на стрес і пережиту зиму і жити, долаючи себе. З’ясовуємо причину енергетичного спаду і приймаємо невідкладні заходи.

Утому можна було б назвати хворобою XXI століття, якби не одне «але»: часто такий стан – лише маска, за якою ховається інша проблема.

Причина: ви погано спите

Рішення: з’ясуйте, що заважає вам добре висипатися.

З'ясуйте, що заважає вам добре висипатися

Шум за вікном, хропіння чоловіка, неспокійні сусіди, невимкнені гаджети. У поганого сну можуть бути десятки пояснень. Перетворіть спальню в оазис тиші і спокою. Беруші, вимкнений wi-fi, світлонепроникні штори і звичка лягати спати в один і той же час швидко поліпшать ситуацію.

Причина: у вас зневоднення

Рішення: пийте більше води.

Пийте більше води

Зневоднення часто викликає відчуття сильної втоми, до якого можуть приєднуватися головні болі. Намагайтеся частіше пити чисту воду, додайте в раціон більше фруктів і овочів.

Причина: ви кавоман

Рішення: введіть мораторій на каву після обіду.

Введіть мораторій на каву після обіду

Чашка гарячої кави з ранку не завадить, але постійне споживання кофеїну протягом дня розхитує нервову систему. Спробуйте відмовитися від кави і чаю в другій половині дня.

Причина: ви у поганій формі

Рішення: займайтеся спортом тричі на тиждень.

Займайтеся спортом тричі на тиждень

Ранкова зарядка з найпростіших вправ, прогулянка в обідню перерву, пробіжка в компанії друга – шлях до повноцінних тренувань складається з маленьких кроків.

Причина: у вас анемія

Рішення: включіть у раціон залізо.

Включіть у раціон залізо

Дефіцит заліза в крові не дозволяє організму виробляти гемоглобін, а його недолік викликає відчуття втоми. Здайте аналіз крові: якщо діагноз підтвердиться, на допомогу прийдуть шпинат і біфштекс, а також препарати заліза.

Причина: у вас депресія

Рішення: зверніться до фахівця.

Зверніться до фахівця

Занепад сил в поєднанні з поганим настроєм і втратою інтересу до життя може бути симптомом депресії. Вчасно діагностована, вона успішно лікується за допомогою ліків і психотерапії.

Причина: ви переживаєте стрес

Рішення: навчіться розслаблятися.

Навчіться розслаблятися

Тривога, стрес і негативні переживання споживають енергію. Справитися з ними допоможуть медитація і дихальна гімнастика. Освоїти релаксуючі техніки можна за допомогою навчальних роликів на YouTube або спеціальних мобільних додатків.

Причина: ви вегетаріанець або веган

Рішення: придбайте вітаміни.

придбайте вітаміни

Погана новина для шанувальників рослинної їжі: вітамін В12 міститься тільки в тваринному білку, а через його нестачу ви можете відчувати себе вичавленим як лимон.

Причина: у вас хронічне захворювання, про яке ви поки не знаєте

Рішення: регулярно проходьте обстеження.

Регулярно проходьте обстеження

Діабет, ревматоїдний артрит і проблеми з щитовидною залозою можуть викликати сильну втому. Якщо цей стан не проходить тижнями, розкажіть про симптоми терапевту.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.