Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тривожність як бар’єр для покупки


У важкі часи сам процес продажу не змінюється. Змінюється емоційна складова покупця і продавця. Це є реакцією на нові умови і частиною процесу адаптації до них. З боку клієнта попит не падає, а знижується здатність і бажання витрачати гроші. «Я хочу купити, але не знаю, як вчинити в цій ситуації»

У такій ситуації виграють ті, хто вміє працювати з клієнтом, вміє працювати з запереченнями, ціною, володіє високою кваліфікацією продавця.

Ситуативна та особистісна тривожність

Тривога – негативно забарвлена емоція, що виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, важко визначувані передчуття. На відміну від причин страху, причини тривоги зазвичай не усвідомлюються, але вона запобігає участі людини в потенційно шкідливій поведінці, або спонукає її до дій з підвищення ймовірності благополучного результату подій.

Тривога являє собою розпливчастий, тривалий і невиразний страх з приводу майбутніх подій. Для тривоги (і для багатьох форм страху) в більшості випадків характерний наступний хід думок: людина знаходить у своєму минулому або з навколишнього життя приклади несприятливих або небезпечних подій, а потім переносить цей досвід у своє майбутнє.

Тривожність як бар'єр для покупки

Тривожність клієнта і подвійна тривожність продавця

В умовах, що змінилися тривожність відчуває не тільки покупець. Криза і її наслідки в соціальній та фінансовій сфері аналогічним чином відбиваються і на життя продавця. Під загрозою опиняються його заробіток і робота в цілому.

Тривожність покупця змушує його бути більш вимогливим і ретельно перевіряти інформацію. Це створює додаткове навантаження на продавця, який до того ж змушений боротися і зі своєю тривожністю.

Прийняти нестабільність як даність

У змінах немає нічого нового. Вони відбувалися завжди протягом мільярдів років.

Нове лише те, що їхні темпи зростають. Зміни стають все стрімкішими … Покоління наших прабабусь і прадідусів приймало всього одне стратегічне рішення за все життя (переїхати в нове місто, змінити роботу та т. п.), А наші батьки приймали такі рішення раз на п’ятнадцять-двадцять років. Ми приймаємо рішення такого роду раз на десять років, а нашим дітям, швидше за все, доведеться робити це щорічно.

Прискорення змін має певні наслідки. У період змін постає питання: як вчинити в новій ситуації, як реагувати на нові події? Коли швидкість змін зростає, проблеми виникають все частіше. У кожного з’являється більше проблем, ніж він може вирішити. Люди не встигають за подіями і відчувають все більший стрес.

Також і кризи виникають і повторюються все частіше. Тому нова реальність, в якій нам доводиться жити – це постійно нестабільне майбутнє.

У кожного є вибір: страждати або засукати рукави і працювати. Вибір за Вами.

Тривожність як бар'єр для покупки

Позитивний настрій до роботи

Продавець повинен бути острівцем оптимізму навіть у найважчий час. Покупці приходять на розвідку і обережно питають у вас про те, як справи, чи продаються машини …

Якщо продавець сумно заявляє про те, що все погано, ніхто нічого не купує, в країні погано, в економіці погано …, то такий підхід навряд чи надихне клієнта на покупку. Так що криза – це час зайнятися собою, своїм настроєм і приділити собі час, якого вічно не вистачало в минулому.

Зарядивши себе позитивними думками, продавець може скористатися наступними аргументами для потенційного покупця і доповнити їх своїми:

  • не просто продавати, а створювати настрій
  • підтримувати стан «все добре, життя триває»
  • не говорити про проблеми – переводити розмову в позитивне русло
  • на питання «як продажі» відповідати, що ми працюємо як завжди
  • покупка автомобіля – це початок нового життя
  • купити автомобіль – це нагородити себе за наполегливу працю

У якому б настрої клієнт не зайшов до в салон, піти він повинен у відмінному настрої

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.