Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Турбота про себе: сон


Очищення мозку

Люди довго ламали голови над еволюційними процесами, які призвели тварин до необхідності спати – адже це робить їх легкою здобиччю для хижаків і піддає іншим небезпекам. «Промивання» мізків від білкового сміття та інших відчутних елементів могла б непогано пояснити цей феномен.

Дослідники з медичного центру Рочестера в Нью-Йорку виявили очищувальну функцію сну під час вивчення того, як мозок позбавляється від відходів.

Мозок промиває простір між його клітин, щоб позбутися від утвориного в процесі життєдіяльності сміття, такого як білкові частинки, які утворюють бляшки у людей з хворобою Альцгеймера. Після того, як вийшло домогтися від піддослідних мишей нерухомості на столику мікроскопа, дослідники змогли виміряти витрату рідини під час неспання і під час сну. Простір між клітинами збільшується мінімум на 60 відсотків, коли тварини засинають, дозволяючи спинномозковій рідині очищати мозок від відкладень. Коли тварини прокидаються, деякі клітини мозку – ймовірно ті, які називаються астроцити – опухають, звужуючи простір, що розділяє клітини.

У разі ж якщо система відведення відходів забита, сміття від працьовитих нервових клітин починає накопичуватися. Вчені припускають, що позбавлення сну або пошкодження зрошувальної системи може призвести до неможливості повноцінного очищення мозку і, в кінцевому рахунку, сприяє нейродегенеративним розладам, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.