Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Турбота про себе: сон


Очищення мозку

Люди довго ламали голови над еволюційними процесами, які призвели тварин до необхідності спати – адже це робить їх легкою здобиччю для хижаків і піддає іншим небезпекам. «Промивання» мізків від білкового сміття та інших відчутних елементів могла б непогано пояснити цей феномен.

Дослідники з медичного центру Рочестера в Нью-Йорку виявили очищувальну функцію сну під час вивчення того, як мозок позбавляється від відходів.

Мозок промиває простір між його клітин, щоб позбутися від утвориного в процесі життєдіяльності сміття, такого як білкові частинки, які утворюють бляшки у людей з хворобою Альцгеймера. Після того, як вийшло домогтися від піддослідних мишей нерухомості на столику мікроскопа, дослідники змогли виміряти витрату рідини під час неспання і під час сну. Простір між клітинами збільшується мінімум на 60 відсотків, коли тварини засинають, дозволяючи спинномозковій рідині очищати мозок від відкладень. Коли тварини прокидаються, деякі клітини мозку – ймовірно ті, які називаються астроцити – опухають, звужуючи простір, що розділяє клітини.

У разі ж якщо система відведення відходів забита, сміття від працьовитих нервових клітин починає накопичуватися. Вчені припускають, що позбавлення сну або пошкодження зрошувальної системи може призвести до неможливості повноцінного очищення мозку і, в кінцевому рахунку, сприяє нейродегенеративним розладам, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.