Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Управління часом не існує


Ідея управління часом здається мені дуже смішною. Це, мабуть, одна з найбільш поширених помилок в тому, що стосується життя і роботи. Чим більше ви турбуєтеся про управління часом, тим більше стаєте його заручником. Ви намагаєтеся не думати про щось – але в результаті думаєте про це ще більше.

Часом керувати не можна. Він не зупиняється ні для кого. Він не чекає. Його неможливо контролювати. Час буде йти і йти, не звертаючи на вас уваги, але в кінці кінців забере вас з собою.

Чому ж тоді про управління часом написано стільки книг, чому так багато людей роблять вигляд, ніби розбираються в цьому питанні? Можливо, тому, що всі хочуть навчитися знаходити найкоротші шляхи до цілей або придумати хитрість, яка допоможе заощадити час. Брайан Трейсі (Brian Tracy), один зі світових лідерів в сфері тайм-менеджменту, першим сказав, що це таке:

Управління часом – це управління життям.

Тобто ви повинні управляти не часом, а собою. Своїм життям. Своїми рішеннями, поведінкою і емоціями.

Нам всім відпущено достатньо часу, щоб досягти приголомшливих речей і залишити щось майбутнім поколінням. Якщо одна людина може полетіти на Місяць, заробити мільярд, принести персональний комп’ютер в кожен будинок, позбавити світ від поліомієліту або за своє життя стати кращим бодібілдером планети, потім високооплачуваним актором і, нарешті, губернатором штату, значить, і ви на таке здатні. У Білла Гейтса і Арнольда Шварценеггера стільки ж хвилин в годині, годин у добі, днів в тижні, тижнів на рік і років в десятилітті, скільки і у вас.

Так що проблема полягає не в тому, скільки є часу у вас або у когось ще, – проблема в тому, як ви його використовуєте: ось у чому відмінність між будь-якими двома людьми.

Якщо ви не встигали закінчити щось в термін, це не тому, що у вас було недостатньо часу, а тому, що ви погано розподілили навантаження або неправильно спланували трудовий процес. Ймовірно, ви були недостатньо дисципліновані, щоб зайнятися роботою, коли вам ще вистачало часу.

Якщо ви не робите щось, що для вас важливо, чи не можете знайти баланс всіх аспектів свого життя, значить, ви неефективно керуєте своїми пріоритетами. Якщо ви постійно зайняті чимось, що важливо не вам, а іншим людям, якщо ви заробляєте гроші для них, тоді як могли б собі на втіху сидіти вдома, якщо ви не знаєте, за що схопитися, постійно незадоволені собою і перевантажені роботою – то ви в цьому й винні. Ви виділили час на чужі проблеми на шкоду тому, що важливо для вашого життя (тобто на шкоду вашому баченню).

Якщо в кінці дня ви питаєте себе: «Чи зробив я що-небудь путнє?» – і відповіддю виявляється «ні», це означає, що ви даремно витратили найцінніший ресурс, відомий людству, – час.

Ви можете або вкладати час в щось важливе, або розбазарювати його. Проміжного варіанту не існує. Час – ваша головна валюта. Ви можете керувати ним, тільки керуючи своїм життям і тим, як ви розподіляєте цей ресурс, якого у вас не більше і не менше, ніж у інших. Так, час – валюта, і тому, як її обміняти на гроші, присвячений окремий розділ.

Керування життям – це дисципліна в дії. Не страждання, самозаперечення або принесення себе в жертву, а наявність бачення – довгострокового уявлення про те, ким і де ви хочете бути, – і послідовне прийняття правильних, високопріоритетних рішень, навіть коли вам ліньки.

Керування життям, передусім відоме як тайм-менеджмент, – це розумне використання інших активів, пов’язаних з часом, таких як люди, гроші, ідеї, інформація, програмне забезпечення, системи. Таке розумне використання дозволяє домогтися більшого, по мінімуму витрачаючи власний час, який звільняється для реалізації ваших вищих цінностей.

Обдурити час, тобто отримати більший результат якомога швидше, дозволяє тільки аутсорсинг і використання філософії управління життям. Працювати більше і довше – це не рішення. Ви повинні сприймати час як актив, як валюту, а не як завдання певної тривалості і списки справ.

Можна обдурити час, якщо бути об’єктивним по відношенню до важливих справ (пріоритетами) і неважливим (постеріорітетам), якщо наполегливо концентруватися на завданнях з найвищою цінністю або на тих, що приносять дохід, а все інше делегувати іншим людям, відкладати на потім або зовсім викреслювати зі свого життя.

З книги Роба Мура “Принцип важеля. Як встигати більше за менший час, позбутися рутини і створити свій ідеальний образ життя”.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.